Jump to content




DJD

Recommended Posts

Αυτα τα linux ρε πουζτη μου...Τι'χες Γιαννη, τι'χα παντα...

Θυμαμαι πριν καμποσα χρονια προσπαθουσα να περασω drivers για την καρτα γραφικων...μου ειχε παρει κανα 2ημερο...Χτες προσπαθησα να περασω drivers για nvidia στα backtrack, εφαγα ενα μιαμισαωρο μες το νερο. Για το flashplayer ουτε λογος, το εχω περασει με 3 διαφορετικους τροπους μεχρι τωρα...δεν θελει για κανεναν λογο να παιξει βιντεο... στην καλυτερη μου βγαζει μηνυμα για αναβαθμιση.

Τωρα που περασα τους drivers της nvidia, χτυπαει σφαλματα ολο το συστημα...apt-get δεν τρεχει ουτε με αιτηση.:wall:

@#$%^&* το nvidia-current τους μεσα...

Εγω φταιω που ηθελα να τους δωσω μια ευκαιρια...αυτη η μεγαλοψυχια μου θα με φαει:p.

Link to comment
Share on other sites

Ubuntu ειναι τα backtrack 5 με πιο παλιο kernel. Δεν εχει διαφορα, τα ιδια προβληματα που αντιμετοπισα με τα bt5 τα εχω αντιμετοπισει και παλαιοτερα με διανομες οπως suse, fedora, ubuntu κ.α.

Το κακο μετα backtrack ειναι οτι δεν μπορεις να τρεχεις τυφλοσουρτι τις εντολες που βρισκεις για ubuntu. Αφοτου εκανα το παραπανω ποστ, μεσα σε μιση ωρα τα ειχα λυσει και τα δυο προβληματα...αλλα ελεος, 2 ωρες για εγκατασταση ενος driver και αλλες 2 για το flashplayer! Ολοι μα ολοι οι οδηγοι στο ιντερνετ ειναι ελειπεις...Πρεπει να ανοιγεις 10 διαφορετικα παραθυρα και να καθεσαι να βγαζεις ακρη συνδιαζοντας τα...

Εντομεταξυ δεν αντεχω να βλεπω να λενε σε φορουμ, "ααα εχεις αυτο το προβλημα?Κανε εγκατασταση απο την αρχη..."Εισαι τρελος ανθρωπε μου? Ξερεις τι εχω τραβηξει για να φτασω ως εδω?die

Link to comment
Share on other sites

με 10,04LTS και μια nvidia 7800GTX έτρεξε ο nvidia-current, δεν με δυσκόλεψε. (και ένα πρόβλημα με το Monnitor, τελικά ήθελε κάτι το xorg.conf)

θυμάμαι τι ταλαιπωρία είχα φάει με nvidia + crt monitor σε linux, έφαγα 1 ώρα για να διαπιστώσω ότι από το panel δεν κάνεις δουλειά και πάλι ήθελε edit το xorg.conf.

Σε ATI κανένα από αυτά τα προβλήματα δεν είχα, με το που έβαζα τον τελευταίο driver τρέχουν όλα ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

με 10,04LTS και μια nvidia 7800GTX έτρεξε ο nvidia-current, δεν με δυσκόλεψε. (και ένα πρόβλημα με το Monnitor, τελικά ήθελε κάτι το xorg.conf)

θυμάμαι τι ταλαιπωρία είχα φάει με nvidia + crt monitor σε linux, έφαγα 1 ώρα για να διαπιστώσω ότι από το panel δεν κάνεις δουλειά και πάλι ήθελε edit το xorg.conf.

Σε ATI κανένα από αυτά τα προβλήματα δεν είχα, με το που έβαζα τον τελευταίο driver τρέχουν όλα ρολόι.

Δεν ειχα θεμα με το display...με ολα τα υπολοιπα εκτος απο αυτο ειχα θεμα.:p

Ο current κολλαγε ολοκληρο το συστημα...

Έγινε επεξεργασία από Kosmos
Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει πολύ ενοχλητικές οι "απαντήσεις" σε διάφορα test για bot,που ούτε άνθρωπος δεν μπορεί να απαντήσει σωστά!Θέλω οποσδήποτε ένα σχεδιάγραμμα για διευθύνσεις bosch tables σε αρχαίο motronic εγκέφαλο και δεν μπορώ να δώσω σωστή απάντηση....

Λίγη βοήθεια plz!

"Take the fourth word in this sentence and add kind to the end of it and then take that and add fourth to the begining"

Έχω βγάλει "fourthword." αλλά δεν το παίρνει:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει πολύ ενοχλητικές οι "απαντήσεις" σε διάφορα test για bot,που ούτε άνθρωπος δεν μπορεί να απαντήσει σωστά!Θέλω οποσδήποτε ένα σχεδιάγραμμα για διευθύνσεις bosch tables σε αρχαίο motronic εγκέφαλο και δεν μπορώ να δώσω σωστή απάντηση....

Λίγη βοήθεια plz!

"Take the fourth word in this sentence and add kind to the end of it and then take that and add fourth to the begining"

Έχω βγάλει "fourthword." αλλά δεν το παίρνει:getlost:

Υποθετικά η 4η λέξη της πρότασης είναι η λέξη word σωστά ?

add kind to the end... wordkind

add fourth to the beginning... fourthwordkind.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.