Jump to content




DJD

Recommended Posts

Μόλις έμεινα άνεργος.

Εύχομαι το καλύτερο και σύντομα.

Προσωπικά έχω πει, ότι αν κάτσει στραβή, παίρνω την αποζημίωση (ελπίζω...) και μπαίνω στο 1ο αεροπλάνο. Η γυναίκα μου είναι ήδη 2 χρόνια άνεργη, οπότε προτιμώ να ρισκάρω στο εξωτερικό, παρά στο μπ@λο...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμεινα άνεργος.

Καλό κουράγιο :(

Πάντως εφόσον δεν σε κρατάει τίποτα εδώ, κάνε λίγο windowshopping στις αγγελίες εξωτερικού, ίσως βρεις άκρη εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Για εξωτερικό δεν το έχω σκεφτεί καθόλου προς το παρόν. Πάντως όσο κι αν νιώθεις ότι μπορεί κάποτε να βρεθείς κι εσύ μ' ένα χαρτί απόλυσης στο χέρι, ΠΟΤΕ δεν είσαι έτοιμος. Ειδικά όταν πίσω αφήνεις καλούς φίλους μετά από χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λεω σε ομολογούμενος αρκετούς άνεργους φίλους, είναι πάντα να προσπαθήσουν να ξεκολλήσουν απο το " Η Ελλάδα είναι όλος ο κόσμος" να καταλάβουν πως "Η Ελλάδα είναι ένα μπουρδέλο" και πως ΟΛΟΣ ο κόσμος πλέον είναι δυστυχώς ΕΚΤΟΣ Ελλάδας.

Με άλλα λόγια, αν μπορείς αγόρι σκέψου το.

Και καλά κουράγια.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά όταν πίσω αφήνεις καλούς φίλους μετά από χρόνια.

Δε χρειάζεται να κόψεις τις παρέες με τους παλιούς συναδέλφους σου. (αν κατάλαβα καλά τι θες να πεις)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, απλά με κάποιους απολάμβανα και το να δουλεύω μαζί τους. Κι όταν σε χαιρετάνε σαν να περνάς με την βάρκα στον άλλο κόσμο είναι πολύ στενάχωρο. Θέλω να βλέπω το ποτήρι μισογεμάτο πάντως. Εξάλλου η ανάπτυξη έρχεται με φόρα :haha:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμεινα άνεργος.

το τέλος του παλιού είναι η αρχή του καινούργιου μαν,μην τα παρατάς :)

Rule #9 // If you are out riding in bad weather, it means you are a badass. Period.

τελικά,φιφες οι ανακοινώσεις για κατακλυσμό, λίγα σύννεφα μόνο και κατά τις 12 ήλιος(λίγο κρύο μόνο και υγρασία)

Link to comment
Share on other sites

Για εξωτερικό δεν το έχω σκεφτεί καθόλου προς το παρόν. Πάντως όσο κι αν νιώθεις ότι μπορεί κάποτε να βρεθείς κι εσύ μ' ένα χαρτί απόλυσης στο χέρι, ΠΟΤΕ δεν είσαι έτοιμος. Ειδικά όταν πίσω αφήνεις καλούς φίλους μετά από χρόνια.

Ερώτηση κρίσεως

πήρες αποζημίωση?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, απλά με κάποιους απολάμβανα και το να δουλεύω μαζί τους. Κι όταν σε χαιρετάνε σαν να περνάς με την βάρκα στον άλλο κόσμο είναι πολύ στενάχωρο. Θέλω να βλέπω το ποτήρι μισογεμάτο πάντως. Εξάλλου η ανάπτυξη έρχεται με φόρα :haha:

HR by the book ομως. Απόλυση Παρασκευή έτσι ώστε να έχει ο απολυμένος το ΣΚ για να "απαλύνει" τον πόνο του μέχρι τη Δευτέρα όπου συνειδητοποιεί ότι πλέον δεν έχει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2502]Galioni[/MENTION] μη το σκέφτεσαι καν, φύγε εξωτερικό αρκεί να βρεις μια αγγελία που να σου ταιριάζει 100%. Οι παρέες δεν φεύγουν. Υπάρχει το skype/internet για τα υπόλοιπα. Με 1 κλίκ μιλάς όπου θες και με video κιόλας. Η εδώ παρέα δεν θα σου λείψει και άμα σου γυρίσει παίρνεις ένα αεροπλανάκι και έρχεσαι (όπως κάνουμε πάρα πολλοί από εδώ πλέον).

Μακάρι να είχα και εγώ τώρα μια αποζημίωση, να βγάλω πράσινη κάρτα και να πήγαινα Καναδά μόνιμα. :happy: Είναι το όνειρό μου :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.