Jump to content




DJD

Recommended Posts

Full core cpu utilization από τον driver της Nvidia λόγω απανωτών retries να συνδεθεί στο Internet. Του είχα κόψει την σύνδεση με το Windows7 Firewall Control (το είχα περιορίσει στον 4ο πυρήνα να δω τι τρέχει). Λογικά ήταν λόγω του GeForce Experience.

Άλλο ένα experience από τους ΤΕΛΕΙΟΥΣ drivers της Nvidia, όχι σαν τα κακογραμμένα προγράμματα της AMD...... :p

Και έλεγα τι στο καλό δεν πάει καλά με το μηχάνημα τον τελευταίο καιρό; Εντάξει δεν είχε κάνει αυτό το 100% μέχρι τώρα, αλλά κάποιο λόξυγγα το έπιανε που και που. Και δεδομένου ότι το Firewall Control παίζει με το ενσωματωμένο firewall των windows σημαίνει ότι πιθανόν το Geforce Experience έχει γενικά πρόβλημα με το windows firewall (ίσως και με άλλα) αν βλέπει ότι υπάρχει δίκτυο αλλά δεν έχει πρόσβαση διότι του την έχεις κόψει.

Nvidia

attachment.php?attachmentid=57866&stc=1&d=1378109187

No Nvidia

attachment.php?attachmentid=57867&stc=1&d=1378109187

post-188-1416077655,0408_thumb.jpg

post-188-1416077654,8161_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσυ, ναι εσυ μ@λ@κ@ οδηγε.

Στην εθνικη μετα τη Π. Ραλλη εκει που εχει τα εργα ?

Ναι εκει που εχει τωρα 2 λωριδες κυκλοφοριας ?

Εσυ που βλεπεις 3 περιπολικα και μονο μια ! λωριδα κυκλοφοριας...

Εσυ που σε τρωει η π00τανα η περιεργεια και η κατινια να δεις λιγο θεαμα λιγο σοου που στερεισε σε καθημερινη ανιαρη ζωη σου...

Ενω βλεπεις τη τροχονομο να ουρλιαζει κι να κουναει τα χερια της για να πας γρηγορα μπροστα...

Εσυ εκει στα @@ σου, κοβεις ταχυτητα και σχεδον βγαζεις το κεφαλι σου απο το παραθυρο για να δεις τι ?

Εναν συνανθρωπο σου μεσ'τα αιματα πεσμενο κατω ?

Να δεις εμενα που προσπαθω να τον επαναφερω ?

Να δεις τα γαντια μου μεσ'τα αιματα ?

Να σταζω απ'τον ιδρωτα ????

ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ?

Ακους φωνες και κλαμματα, ακους το ασθενοφορο να ουρλιαζει πισω σου για να φτασει να προλαβει το θυμα.

Εσυ οπως και ΟΛΟΙ οι αλλοι αδιαφορεις δεν σε πειραζει ας αργησει λιγο δεν χαθηκε ο κοσμος...

Βεβαια αν ησουν στη θεση του κυριου με εσωτερικη αιμοραγια, σπασμενη κλειδα και ανοιγμενο κεφαλι θα ηταν αλλιως.

Αν στη θεση του ηταν ο αδερφος σου, ο πατερας σου....

Θα ουρλιαζες πως φταει το ΕΚΑΒ, φταει το σαπιο Ε.Σ.Υ φταει ο μπουμπουκος...

Ενω στη πραγματικοτητα θα εφταιγες εσυ που δεν εισαι παραδειγμα προς τους αλλους οδηγους...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε να δείτε ιδέα που είχαν οι τυπάδες!!! Απλό και πανέξυπνο! μέχρι που σκέφτομαι να γίνω και εγώ backer και να πάρω ένα όταν βγεί!

Pressy - the Almighty Android Button! by Nimrod Back — Kickstarter

Link to comment
Share on other sites

:( την έβγαλε ο άνθρωπος;

Κυριος 55ετων με γουρουνα χωρις κρανος.

Μια μηχανη του εκλεισε τον δρομο και επεσε.

Με το κεφαλι χτυπησε στις μπαρες που ειναι για τα εργα.

Επαθε ανακοπη καρδιας

Ξεκινησα καρπα και μετα απο 8-9λεπτα ανανηψε.

Τον σκεπασα με αλουμινοκουβερτα που εχω παντα μαζι μου.

Εβαλα το χερι με σπασμενη κλειδα σε μια πιο ανετη σταση και υστερα περιμεναμε το εκαβ.

Απ'οτι εμαθα απο το αττικο που τον πηραν εζησε

Link to comment
Share on other sites

Κυριος 55ετων με γουρουνα χωρις κρανος.

Μια μηχανη του εκλεισε τον δρομο και επεσε.

Με το κεφαλι χτυπησε στις μπαρες που ειναι για τα εργα.

Επαθε ανακοπη καρδιας

Ξεκινησα καρπα και μετα απο 8-9λεπτα ανανηψε.

Τον σκεπασα με αλουμινοκουβερτα που εχω παντα μαζι μου.

Εβαλα το χερι με σπασμενη κλειδα σε μια πιο ανετη σταση και υστερα περιμεναμε το εκαβ.

Απ'οτι εμαθα απο το αττικο που τον πηραν εζησε

αμάν αυτό το κράνος γιατί δεν το φοράνε δεν καταλαβαίνω!!!!! πάλι καλά που τον βρήκες εσύ. μπορείς να αισθάνεσαι περήφανος γιατί έσωσες μία ανθρώπινη ζωή σήμερα. ΑΞΙΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Που μπορεί να μάθει κάποιος πρώτες βοήθειες;

Το κόστος ήταν την τελευταία φορά που το έκανα, 5€. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει:

ΑΣ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΝΑ-ΠΝΟΕΣ : ΠΝΟΗ

Επίσης κι εδώ, αλλά δε γνωρίζω κόστη:

Εκπαίδευση Πρώτων Βοηθειών στην Ελλάδα, προγράμματα Απινιδωτή και ΚΑΡΠΑ

Ερυθρός Σταυρός: Μαθήματα Πρώτων Βοηθειών | epirusinfo.com

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.