Jump to content




DJD

Recommended Posts

αεροπειρατεία χθες πάνω από την Ελβετία.. ο αεροπειρατής ζήταγε να το προσγειώσουν Γενεύη για να ζητήσει άσυλο.. μαχητικά δεν πέταξαν για να το αναχαιτίσουν γιατί ήταν 6:20 το πρωί :sarcastic:

"Έχουμε ένα συγκεκριμένο budget και πρέπει να βάλουμε προτεραιότητες" ανέφερε ο εκπρόσωπος Τύπου της ελβετικής αεροπορίας Γιουργκ Νουσμπαουμ.

"Ενώ η Ελβετία παρακολουθεί τον εναέριο χώρο όλο το 24ωρο, η παρέμβαση πραγματοποιείται μόνο στις ώρες γραφείου", δηλαδή από τις 8 το πρωί, ανέφερε.

Link to comment
Share on other sites

Ενισχυτική διδασκαλία. Μετά από μπόλικη καθυστέρηση ώστε να εξοικονομηθούν πόροι για της σωτηρία του Μεγάρου Μουσικής αποφάσισαν να βγάλουν την προκήρυξη. Οι αιτήσεις γίνανε την προηγούμενη βδομάδα.

Αλλά δεν θα μπορούσαν να το κάνουν χωρίς να γίνει ΤΟ μπάχαλο. Έτσι π.χ. στην Αττική πολλοί κάνανε μέχρι 7 αιτήσεις (όσες και οι δευτεροβάθμιες και ναι, δεν σου έδιναν την δυνατότητα να κάνεις μία αίτηση και να τις συμπεριλάβεις όλες) και τώρα θα περιμένουν μερικές εκατοντάδες άτομα ο ένας τον άλλον να δει αυτός που είναι από πάνω του στους πίνακες (ναι ναι η επετηρίδα καταργήθηκε) ποια δευτεροβάθμια θα διαλέξει και κατ' επέκταση ποιο σχολείο θα διαλέξει.

Θα έχουμε δράματα και κλάματα και νεύρα και μπάχαλο μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση και ακόμα περισσότερο μπάχαλο αν κάποιος ψηλά στους πίνακες αλλάξει γνώμη ή παραιτηθεί ή οτιδήποτε την τελευταία στιγμή.

Θεσσαλονίκη π.χ. πολλοί έχουν δηλώσει και τις δύο δευτεροβάθμιες οπότε θα πρέπει να περιμένουν ο ένας τον άλλον να δει τι παίζει. Το σίγουρο είναι ότι πάρα μα πάρα πολλοί θα βρεθούν μακριά από το σπίτι τους και κάποια στιγμή θα διαπιστώσουν ότι θα μπορούσαν να είχαν επιλέξει κάποιο άλλο σχολείο ποιο κοντινό τους. Ιδίως αυτοί που είναι οριακά στους επιλεγέντες σε περισσότερες από μία δευτεροβάθμιες θα πρέπει να τις περνάνε με μια χούφτα αγχολυτικά αυτές τις ώρες.

Ωραία. Ήμουν στον πίνακα της μιας Δευτεροβάθμιας σχετικά χαμηλά οπότε θα έτρωγα ΚΤΕΛ στο κεφάλι. Με παίρνει πριν μισή ώρα μια άλλη για να μου πει ότι μπήκα ως τελευταίος στην δική τους λίστα επειδή αρκετοί πάνω από μένα δεν δέχτηκαν. Κάπου εδώ αρχίζει ελαφρά το άγχος μιας και θα έχω και τον προαστιακό ως επιλογή, αλλά ριψοκινδυνεύεις να πας τελευταίος στην λίστα και να παιχτεί καμιά μακακία; Με παίρνει κατόπιν αυτή που ήμουν στους επιλεγέντες για να μου πει ότι έχω ανέβει καμιά 10αριά θέσεις διότι άλλοι δεν θα πάνε, οπότε το ΚΤΕΛ στην πρώτη ξαφνικά μπορεί να γίνει απλά ΟΑΣΑ.

Κάπου εδώ τα έχω πάρει στο κρανίο διότι πρέπει να παίξω λόττο. Θα πρέπει οπωσδήποτε να παραιτηθώ από κάποια και δεν ξέρω ποια. Μέσα στην ανεργία και πρέπει να παίξουμε λόττο πιθανή πρόσληψη.

Ε α στα διαλα....

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος φίλε.

Α. Ψήνεις από πριν

Β. Ψήνει η γυναίκα όσο παίζει ο αγώνας

Γ. ( αυτό θα κάνουμε εμείς ) Βάζεις τον Μ$@@#$#@ της παρέας που δε βλέπει αθλητικά και σε κράζει που ασχολείσαι με ομάδες, να ψήσει.-

A) Κάποιοι δουλεύουν μέχρι τις 9.

Β) Ψήσιμο και γυναίκα = no go

Γ) Παίζει Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός, αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για το match απλά δεν είναι στην παρέα εκείνη τη μέρα.

PS. Ούτως ή άλλως το πιο δελεαστικό απ' όλα είναι να πας γήπεδο και μετά καρφί για τριπλό βρώμικο (λόγω ημέρας).

Link to comment
Share on other sites

Γ) Παίζει Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός, αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για το match απλά δεν είναι στην παρέα εκείνη τη μέρα.

PS. Ούτως ή άλλως το πιο δελεαστικό απ' όλα είναι να πας γήπεδο και μετά καρφί για τριπλό βρώμικο (λόγω ημέρας).

Κατανοώ τους άλλους λόγους που λες για το Α και το Β αλλά για το Γ διαφωνούμε.

Γιατί να μην είναι στην παρέα? Μαύρο ή άσπρο? Άστον να ψήνει και κάτσε φάε, πιες μπύρες και δες με την παρέα σου τον αγώνα.

Εγώ είμαι Ολυμπιακός, ο φίλος που θα δούμε τον αγώνα μαζί, Παναθηναϊκός και έχουμε και άλλο φίλο που δεν είναι τίποτα. Ούτε την εθνική δε βλέπει.

Anyway, ο καθένας θα περάσει όπως θέλει! Καλά να περάσουμε όλοι!

Link to comment
Share on other sites

Κατανοώ τους άλλους λόγους που λες για το Α και το Β αλλά για το Γ διαφωνούμε.

Γιατί να μην είναι στην παρέα? Μαύρο ή άσπρο? Άστον να ψήνει και κάτσε φάε, πιες μπύρες και δες με την παρέα σου τον αγώνα.

Εγώ είμαι Ολυμπιακός, ο φίλος που θα δούμε τον αγώνα μαζί, Παναθηναϊκός και έχουμε και άλλο φίλο που δεν είναι τίποτα. Ούτε την εθνική δε βλέπει.

Anyway, ο καθένας θα περάσει όπως θέλει! Καλά να περάσουμε όλοι!

Δεν είναι άσπρο η μαύρο. Δεν είπα μόνο Παναθηναϊκοί ή Ολυμπιακοί.

Όταν βλέπουμε αγώνα, βλέπουμε αγώνα. Αν τον άλλον δεν τον ενδιαφέρει το παιχνίδι, κατά 99% θα αρχίσει να συζητάει για άλλα πράγματα.

Έ όχι, την ώρα του αγώνα (αν είναι σημαντικός δηλαδή) τότε μόνο βλέπουμε τον αγώνα και συζητάμε για τον αγώνα.-

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με τσίμπησε, και τιμωρήθηκε βέβαια, το πρώτο μου κουνούπι για το 2014.

Μήνας: Φεβρουάριος.

Δεν πάμε καλά δυστυχώς. :hm:

copy-paste από fb

Φεβρουάριος και βλέπεις το πρώτο κουνούπι της χρονιάς. Μάλλον θα το έχουν στείλει τα άλλα σε αναγνωριστική αποστολή.
Link to comment
Share on other sites

Έγινε διαρροή στα boiler της πολυκατοικίας, ξεκίνησαν βάραγαν συναγερμοί κακό, επεσε μια ψευδοροφή επειδή παπάριασε από τα τα νερά, ήρθε πυροσβεστική κλπ κλπ.

Και ο μαλ@κας ο ιδιοκτήτης λείπει ταξιδάκι στο εξωτερικό...

Link to comment
Share on other sites

Έγινε διαρροή στα boiler της πολυκατοικίας, ξεκίνησαν βάραγαν συναγερμοί κακό, επεσε μια ψευδοροφή επειδή παπάριασε από τα τα νερά, ήρθε πυροσβεστική κλπ κλπ.

Και ο μαλ@κας ο ιδιοκτήτης λείπει ταξιδάκι στο εξωτερικό...

ούτε ο Πολωνός τέτοια μανούρα

Link to comment
Share on other sites

Εκεί κόλλησες εσύ τώρα. Μη έχοντας νερό καν στο σπίτι, νομίζω δικαιούμαι να του ρίξω κανά καντήλι που δεν μπορώ να τον βρω στο τηλ. :p

:p

πιάνε αυτό το τροπάριο:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=g05QlysbHPI]ΑΤΙΜΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Εκεί κόλλησες εσύ τώρα. Μη έχοντας νερό καν στο σπίτι, νομίζω δικαιούμαι να του ρίξω κανά καντήλι που δεν μπορώ να τον βρω στο τηλ. :p

Ενώ αν τον έβρισκες στο τηλέφωνο, θα σου έφερνε νερό αυτός.:hug:

Link to comment
Share on other sites

Να σου καεί το ρουτερ εσένα αλητάμπουρα. Δεν έσκουζα σε αυτόν, στην Virgin έσκουζα που με είχε 1 μήνα στο περίμενε και τελικά δεν μου έβαλε οπτική. Και τώρα έχεις εσύ στην Καλαμάτα που πριν 1 χρόνο σας φέραν ρευμα, καλύτερο ιντερνεε από μένα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.