Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Πάει ένας τυπάς στον γιατρό και του λέει:

-Γιατρέ θέλω να μου κάνετε ευνουχισμό

-Ευνουχισμό?! γιατί παιδί μου? είσαι σίγουρος?

-Γιατρέ βιάζομαι τώρα, κάντε μου τώρα και σας λέω μετά

τέλος πάντων του τα κόβει από την ριζα, και πλέον στην ανάρρωση:

-Τώρα παιδί μου, θα μου πεις γιατί το έκανες?

-Να γιατρέ, το Σάββατο παντρεύομαι μια εβραία.

-Μήπως ήθελες περιτομή?

-Γιατί εγώ τι είπα?!

Link to comment
Share on other sites

Πάει ο υπάλληλος στον διευθυντή του. «Κύριε διευθυντά, μπορώ να σας μιλήσω;». -Διευθυντής: «Βεβαίως, έλα στο γραφείο μου».

-Υπάλληλος: «Όπως γνωρίζετε είμαι στην εταιρεία εδώ και δέκα χρόνια και, παρότι κατανοώ τις συνέπειες της ύφεσης, σας ζητώ αύξηση του μισθού μου».

-Διευθυντής: «Κοίταξε, θα ήθελα να σου δώσω αύξηση αλλά δεν είναι η κατάλληλη στιγμή».

-Υπάλληλος: «Τέσσερις εταιρείες με κυνηγούν, αλλά εγώ ήθελα να μιλήσω πρώτα σε εσάς». -Διευθυντής: «Εντάξει. Θα σου δώσω αύξηση 15% και 5 μέρες επιπλέον άδεια το χρόνο. Είσαι ικανοποιημένος;».

-Υπάλληλος: «Ναι, σας ευχαριστώ πολύ».

-Διευθυντής: «Πες μου όμως πριν φύγεις. Ποιες είναι οι εταιρείες που τρέχουν από πίσω σου;».

-Υπάλληλος: «Η ΔΕΗ, η ΕΥΔΑΠ, ο ΟΤΕ και η τράπεζα για το δάνειό μου.».

Link to comment
Share on other sites

Ένας Ινδιάνος αποφασίζει ν’ αλλάξει τ’ όνομά του και πηγαίνει στο ληξιαρχείο.

Εκεί τον υποδέχεται ο υπάλληλος.

- Γεια σας, τι θα θέλατε;

- Θα ήθελα ν’ αλλάξω τ’ όνομά μου.

- Για ποιον λόγο; Είναι κακόηχο;

- Όχι, απλά είναι πολύ μακρύ.

- Και ποιο είναι το όνομά σας;

- «Μεγάλος βράχος που ξεκολλά από την κορυφή του βουνού και κατρακυλώντας πέφτει μέσα στα ήρεμα νερά της λίμνης».

- Ωωω… Έχετε δίκιο. Παραείναι μακρύ και δύσκολο το όνομα. Γλωσσοδέτης σε πιάνει μέχρι να το πεις. Και πως θα θέλατε να είναι το νέο σας όνομα;

- «Πλουτς»…

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.