Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Prometheus

Μου αρέσουν αυτού του είδους οι ταινίες και για αυτό θα της βάλω ένα τραβηγμένο 8,0 αλλά έχω κάποιες απορίες.

-Γιατί ο γέρος είπε στο ρομπότ να δηλητηριάσει τον τσάρλι;

-Η σο έμεινε έγκυος από τον τσάρλι;

-Τα άλιεν πως την πέφτουν στα άλιεν;

Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη απορια που εχω απο την ταινια ειναι η εξης.

Βασικα δεν ειναι απορια βλακεια της ταινιας ειναι.

Για ποιο λογο οι aliens να δωσουν directions στους ανθρωπους(τοιχογραφιες κοκ) να πανε σε εναν πλανητη στο οποιον φτιαχνουν οπλα μαζικης καταστροφης για να τους καταστρεψουν?

Δεν βγαινει νοημα.

Link to comment
Share on other sites

Prometheus

Μου αρέσουν αυτού του είδους οι ταινίες και για αυτό θα της βάλω ένα τραβηγμένο 8,0 αλλά έχω κάποιες απορίες.

-Γιατί ο γέρος είπε στο ρομπότ να δηλητηριάσει τον τσάρλι;

-Η σο έμεινε έγκυος από τον τσάρλι;

-Τα άλιεν πως την πέφτουν στα άλιεν;

- Γιατί έψαχνε να βρεί το μυστικό της αθανασίας, και ο Τσάρλι ήταν απλά πειραματόζωο

- Όχι, από τον κρίνο:p

- Μετά από ένα ρομαντικό γεύμα, αφού τα προσκαλέσουν σπίτι για ποτό:p

Link to comment
Share on other sites

Remember the Titans (2000) 8.5/10

Η καλύτερη ταινία στο είδος της. Οι ερμηνείες των περισσοτέρων ήταν το λιγότερο λαμπρές. Υπάρχουν τόσα ταλέντα με "μαύρη δύναμη" στην ηθοποιία που με στεναχωρεί να βλέπω χαζοκωμοδίες με άσπρους άχαρους ηθοποιούς. Anyway!

The Expendables 2 4/10

Οκ, δυστυχώς δεν έκανα κάτι πιο καλό/δημιουργικό και την είδα όλη.

Αν μου άρεσε κάποιος είναι ο Βαν Νταμ φυσικά, αλλά μόνο πιστολίδι είχε και ηθοποιούς που για κάποιον λόγο θα μας απογείωναν (όλοι οι ντουκάδες μαζί), αλλά δεν πέτυχε.

Πιο ψόφιοι γίνται; Μόνο ο Statham άξιζε. Το πρώτο movie αν και εξίσου άθλιο στο σενάριο πρέπει να ήταν καλύτερο αν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Το The Expendables 2 είναι 100% "let's have fan" σε αντίθεση με το πρώτο. Δεν υπάρχει λογική στην ταινία. Οι σκηνές, οι διάλογοι, τα πάντα είναι γραμμένα αποκλειστικά για τον κάθε ηθοποιό με βάση το προφίλ που έχει φτιάξει από τις ταινίες του ή το προφίλ που του έχουν φτιάξει στο ίντερνετ. Στην περίπτωση του Τσακ Νόρις για παράδειγμα δεν υπάρχει ίχνος λογικής και σε έναν βαθμό αυτοσαρκάζεται. Στο σινεμά που το είδα όποτε εμφανιζόταν ο Τσακ έπεφτε το γέλιο της αρκούδας και κανείς δεν έψαχνε κάποια λογική.

Link to comment
Share on other sites

Είδα Ο Θεός αγαπάει το χαβιάρι στην επίσημη πρεμιέρα προχθές. Σκηνικά,κοστούμια, μουσική,φωτογραφία όλα πολύ προσεγμένα όπως σε όλες τις ταινίες του Σμαραγδή. Το πρόβλημα είναι ότι μου φάνηκε λίγο κλινικό. Δεν σου μετέφερε συναισθήματα, δεν ένιωθες κάτι. Οι κύριοι ρολόι ηταν καλοί. Μέτρια ταινία στην καλύτερη.

Και χθες είδα Στην Ρώμη με αγάπη από τον Γούντι Άλεν.

Ελαφριά κωμωδία με φόντο την Ρώμη. Πέρασε ευχάριστα η ώρα. Και η Πενελοπε είναι θέα.

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μη φτιάξουν ποτέ prequel/sequel/στο ίδιο σύμπαν/κάτι που να έχει σχέση με το Blade Runner. Είναι η μόνη sci-fi ταινία που δεν την έχουν βιάσει ακόμα στα sequel. Αν και την είχαν σχίσει στις διαφορετικές εκδόσεις (6-7 νομίζω).

Με όλα αυτά τα sequel/prequel/whatevah, έχω χάσει τελείως την εμπιστοσύνη στα χολυγουντιανά στούντιο. Κόφτε κάνα κατομμύριο από το cast και βάλτε κάνα σεναριογράφο της προκοπής, διάολε....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Εγώ είδα το zombieland. Παραγωγή 2009 μεν αλλά καλό. Είχε αίμα,δράση,ξύλο,γέλιο τα πάντα όλα και φυσικά αιμοβόρα διψασμένα zombie. Ζητώ συγμώμη δημοσίως. Δηλώνω ένοχος (Ξέρετε γιατί)

Έγινε επεξεργασία από balboagr
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε που μοιράζεσαι τις εντυπώσεις και το τέλος της ταινίας μαζί μας, αλλά αυτοί οι οποίοι δεν την έχουν δει και σκέφτονται να τη δουν δε νομίζω να το εκτιμήσουν ιδιαίτερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Resident evil Retribution 6,7/10

Κινεται πανω κατω στο μονοπατι και στο μεσο ορο των προηγουμενων

Αν και οι σκηνες δρασης μπορουσαν να ειναι λιγο καλυτερες και το ιδιο και η μουσικη που επαιζε σε αυτες τις σκηνες.περιμενουμε το επομενο...

Link to comment
Share on other sites

WarGames

Μπορει να βλεπετε ευχαριστα η ταινια αλλα σε ορισμενα σημεια ηταν τερμα ηλιθια.

5/10

Galaxy Quest

Φαση ειχε.

Δεν την ηξερα καθολου!

7/10

Frequency

Εχω χασει το μετρημα ποσες φορες την εχω δει.

Απιστευτη ταινια.

8/10

Link to comment
Share on other sites

Primal Fear (1996) 8/10

Δεν είναι Devil's Advocate, όμως αξίζει. Πάρα πολύ καλή ταινία. Δεν θα μιλήσω για τον Ρίτσαρντ Γκιρ, διότι ποτέ δεν μου άρεσε ιδιαίτερα και ίσως τον αδικήσω, αλλά ο Έντουαρτ Νόρτον ήταν άψογος. Από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς.

Οι διάλογοι ήταν πολύ καλοί!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μη φτιάξουν ποτέ prequel/sequel/στο ίδιο σύμπαν/κάτι που να έχει σχέση με το Blade Runner. Είναι η μόνη sci-fi ταινία που δεν την έχουν βιάσει ακόμα στα sequel. Αν και την είχαν σχίσει στις διαφορετικές εκδόσεις (6-7 νομίζω).

Με όλα αυτά τα sequel/prequel/whatevah, έχω χάσει τελείως την εμπιστοσύνη στα χολυγουντιανά στούντιο. Κόφτε κάνα κατομμύριο από το cast και βάλτε κάνα σεναριογράφο της προκοπής, διάολε....

πες τα Χρυσόστομε... μόνο εφέ δεν κάνει...

Blade Runner 10/10

Link to comment
Share on other sites

Looper (2012) - IMDb

Αν και το σενάριο είχε αρκετά καλή υπόθεση, είχε πολλές σκηνές που φαινόταν ότι μπήκαν για να γεμίσει η ταινία με αποτέλεσμα να κάνει κοιλιές. Καλή είναι αλλά όχι για σινεμά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.