Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Οn topic τώρα, το ΣΚ που πέρασε είδα Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) - IMDb & Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) - IMDb & Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) - IMDb. Τα είχα ξαναδεί όταν είχαν βγει, αλλά άλλη φάση να τα βλέπεις στα καπάκια!!!

Mιας και πριν μερικούς μήνες είχα δει το A new Hope & το The empire strikes back, έκατσα χθες και ξαναείδα στο γρήγορο το The Return of the Jedi. Λέγοντας γρήγορο, έβλεπα μόνο σκηνές με Darth Vader, Emperor, Yoda και Luke. H απορία μου είναι : τι σκατά θα δείξουν στο ep. VII?? Υπάρχουν και άλλοι Sith Lords???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον υπολόγισα πάνω από 22 km.

Ήταν 13μιση λεπτά περίπου το κυνηγητό. Αν πήγαιναν με 100 Km/h, τότε είναι >22 Km.

Με τετοιο αεροπλανο περισοτερο απο 200-220 km/h :p

το μ@μησαν

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω πόσο θέλει να πιάσει για να απογειωθεί, μπορεί απλά να τροχοδρομούσε με λιγότερα. Αλλά και πάλι αν πήγαινε με όσα λες εσύ, θα είχαμε λίγο πάνω από 45-50 Km διάδρομο!!:rofl:

Εντάξει, τον οριοθετήσαμε!! 22<διάδρομος<50

Link to comment
Share on other sites

Da Shang Hai (The Last Tycoon) (2012) - IMDb 6.7/10

Έχει αρκετά καλά στοιχεία, είναι γενικά πολύ ενδιαφέρουσα ταινία με μόνο ένα μεγάλο μειονέκτημα. Όταν θέλει να δείξει λίγο δράμα, το ξεσκίζει. Πατάει χειρόφρενο, μοιράζει χαρτομάντιλα και ο θεατής που μέχρι πριν λίγο έβλεπε ξύλο ή βομβαρδισμούς, ξαφνικά βρίσκεται μπροστά σε μια εντελώς διαφορετική ταινία και αναρωτιέται πότε... άλλαξε κανάλι. Τις έχει τις υπερβολούλες του αλλά αυτές δεν είναι και τόσο πρόβλημα όσο αυτή η απότομη εναλλαγή ανάμεσα στο turbo και το χειρόφρενο.

Link to comment
Share on other sites

Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)

Πολύ καλή ταινία, με την αγωνία να κορυφώνεται, ειδικά στο τέλος. Να τη βάλετε στις άμεσες προτεραιότητες για θέαση!!

Είναι η 2η του Guy Ritchie που βλέπω (μετά το Snatch 2000), κινείται στο ίδιο μοτίβο, μερικές φορές λες WTF, αλλά συνολικά πολύ καλή.

EDIT: έχω δει και τα 2 Sherlock Holmes, αλλά δε θα καταλάβαινα ότι είναι του ιδίου, αν δε το διάβαζα. Άλλο στυλ.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)

Πολύ καλή ταινία, με την αγωνία να κορυφώνεται, ειδικά στο τέλος. Να τη βάλετε στις άμεσες προτεραιότητες για θέαση!!

Είναι η 2η του Guy Ritchie που βλέπω (μετά το Snatch 2000), κινείται στο ίδιο μοτίβο, μερικές φορές λες WTF, αλλά συνολικά πολύ καλή.

Φοβερές ταινίες και οι 2.

Και μη ξεχνάμε χάρη του ritchie ο σταθαμ ειναι εκεί που είναι.

Btw εγώ ξαναείδα του 2007 το the mist-η ομίχλη, πολύ δράμα στο τέλος ρε παιδί μου, αλλά περνάνε ωραία οι 2 ωρίτσες.

Link to comment
Share on other sites

Btw εγώ ξαναείδα του 2007 το the mist-η ομίχλη, πολύ δράμα στο τέλος ρε παιδί μου, αλλά περνάνε ωραία οι 2 ωρίτσες.

Τι μου θύμισες τώρα;Το είχα δει και σινεμά. Το μόνο δράμα ήταν το πεταμένο 7ευρο.

Link to comment
Share on other sites

πάντως γενικά το the mist θεωρειται καλή ταινία, και συνήθως προτείνεται απο πολλούς.

Τέσπα, σήμερα είδα το empire state, αληθινή ιστορία, με την (μεγαλύτερη ?)ληστεία που έγινε στις ΗΠΑ το ~1990 από έλληνες.Γενικά έχει μπόλικο ελληνικό μέσα η ταινία, διαλόγους, γύρους, σημαίες κτλ κτλ.

Δε σας δίνω λινκ από imdb γιατί άμα δείτε βαθμολογία δε θα μπείτε καν στο κόπο να την δείτε :p πάντως επειδή γενικώς γουστάρω ληστείες κτλ κτλ, η ταινία μάρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί το βλέπαμε; :hehe:

Το είδα και εγώ.

οκ, στη σκηνή με τον αεροδιάδρομο και έχοντας δει την διακωμώδηση που έχει φάει, πέθανα στο γέλιο

Μόνο και μόνο επειδή

εμφανίστηκε ο Statham

8/10

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που όλοι λένε για τον αεροδιάδρομο αλλά κανείς δε λέει

για τον live υπολογισμό βεληνεκούς του βιν ντίζελ από τον ίδιο και της τύπισσας, ώστε να συναντηθούν οι πορείες τους, αλλά κ ο υπολογισμός δυνάμεων για να συγκρουστούν, να αλλάξουν κατεύθυνση ώστε να σκάσουν αλλού...

:o

μιλάμε αυτή η σκηνή πρέπει να πέσει θέμα φυσικής στης πανελλήνιες τις 3ης λυκείου :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.