Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

τόσο χάλια; καμία σχεση με αυτή που παίζει ο rock?|

Του Rock ήταν ταινιάρα σε σχέση με δαύτο κ άλλο στυλ τελείως.

Προσπαθεί να γίνει κωμωδία και να σατιρίσει τα corporate άτομα αλλά είναι πραγματικά τρισάθλιο. Και φυσικά υπάρχει το κλισέ του ταλαιπωρου που γίνεται ήρωας. Αν δεν είχα παρέα θα το είχα κλείσει.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

300: Rise of an Empire (2014) - IMDb

Πολύ καλή αρχή, αλλά μεγάλες κοιλιές από τη μέση και μετά. Ναι σκηνοθετικά είναι σαν το πρώτο, με αρκετά περισσότερη δόση αίματος, αλλά αυτό που του λείπει είναι οι ωραίες ερμηνείες και ο δυνατός πρωταγωνιστής. Από το πρώτο θυμάμαι εύκολα τουλάχιστον 3 ατάκες, σε αυτό δε μου έμεινε καμία...

Link to comment
Share on other sites

The wolf of the wall street 8/10

παρά πολύ καλή, Leonardo Di Caprio θεός!! Αν και ήταν λίγο μεγάλη...

Dallas buyers club 8.5/10

τρομερος Jared Leto! Και ο McConaughey πολυ καλος, αλλα το Di Caprio ανωτερος κατα τη γνωμη μου!

Sent from my Migato GT-N7105

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Martyrs (2008) - IMDb

δεν ξερω τι να πω για την συγκεκριμενη.ειχα διαβασει τοσο καλα λογια -disturbing, ****ed up, $^#$^#&, ferocious atrocious κλπ κλπ :hehe: -και ισως περιμενα κατι παραπανω.

Η μιση ταινια καλη, δυνατη, σε σφιγγει και εκει που περιμενεις να τα βαψεις μαυρα γινεται μια πατατα και μιση.

μεγαλο κριμα , ηθελα κατι σπεσιαλ ανωμαλιαρικο για κυριακη βραδυ..:(

Link to comment
Share on other sites

Martyrs (2008) - IMDb

δεν ξερω τι να πω για την συγκεκριμενη.ειχα διαβασει τοσο καλα λογια -disturbing, ****ed up, $^#$^#&, ferocious atrocious κλπ κλπ :hehe: -και ισως περιμενα κατι παραπανω.

Η μιση ταινια καλη, δυνατη, σε σφιγγει και εκει που περιμενεις να τα βαψεις μαυρα γινεται μια πατατα και μιση.

μεγαλο κριμα , ηθελα κατι σπεσιαλ ανωμαλιαρικο για κυριακη βραδυ..:(

Αν δεν ήταν γροθιά στο στομάχι αυτή η ταινία δεν ξέρω ποια άλλη είναι.

Προσωπικά είχα μείνει όταν την είχα δει.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Martyrs μου άρεσε πολύ.

Για πια πατάτα μιλάς;

μιλαω γενικα οτι η ταινια γινεται πατατα. Απ τη στιγμη που στο σπιτι μπαινουν οι τσιροι και καταλαβαινεις οτι δεν ειναι αστυνομια η ταινια γινεται τελειως προβλεψιμη απ τη στιγμη δε, που εξηγει γιατι γινονται αυτα -5λεπτα πιο μετα- αρχιζει και γινεται βαρετη. Δηλαδη εχει δει οτι εχεις δει και μετα βλεπεις μπουνιτσες χαστουκακια και τετοια. Εν ολιγοις με χαλασε το οτι ενω βλεπεις κατι ανωμαλο και σκληρο υπαρχει απο πισω λογικη εξηγηση,σκοπος κλπ, ενω συνηθως το μονο που κρυβεται απο πισω ειναι ανωμαλια.

Link to comment
Share on other sites

το προηγούμενό του φιλμ (το 2007 ήταν;κάπου εκεί) με αναστάτωσε τόσο πολύ ψυχολογικά,που όταν βγήκα από την αίθουσα,ήθελα να πέσω στην θάλασσα...

επειδή μυρίζομαι 2 ώρες ατέρμονης βαρεμάρας,άμα δεν είναι καλό,ξέρεις ποιον θα σου στείλω για να σου επιθεωρήσει τις κολόνες στο σπίτι :p:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

300 Rise of stupid terrible movies 3/10 ( και πολύ σου είναι, σε έσωσε η

τραγικά κωμική σκηνή με το σεξάκι και το υπερ-αναμενόμενο τέλος αυτής

)

...

Πήγα για παρέα σε φίλο συν-labίτη που ήθελε διακαώς να το δεί... ακόμα και αυτός που είναι χαριστικός ακόμα και σε τραγικά triquel και ξαναμασημένη τροφή στυλ Superman #34, Superman 1 remake #3, του έδινε ένα 5/10 και αυτό με handicap +1 από την σκηνή με το μπίπ.

Συγχαρητήρια αρπακολατζήδες :dots:

Link to comment
Share on other sites

Τρεις που μου ηρθαν μπαμ μπαμ.

Le dîner de cons

Μιλαμε για ΕΠΟΣ.

Top Secret!

Αρκετα καλη στο υφος των κωμωδιων της εποχης,σαχλα δλδ:p,αλλα δεν το παρακανει οπως αλλες και γινεται και εξυπνη σε καποιες φασεις.

Kαι μια πιο προσφατη που μαρεσε.Μην περιμενεις κανα επος.

A Good Old Fashioned Orgy

Σου προτεινω να δεις την πρωτη.Απο τις λιγες ταινιες.

Ειχα κανει το λαθος και ειχα δει την αμερικανικη εκδοση πρωτα..

Link to comment
Share on other sites

Τρεις που μου ηρθαν μπαμ μπαμ.

Le dîner de cons

Μιλαμε για ΕΠΟΣ.

Top Secret!

Αρκετα καλη στο υφος των κωμωδιων της εποχης,σαχλα δλδ:p,αλλα δεν το παρακανει οπως αλλες και γινεται και εξυπνη σε καποιες φασεις.

Kαι μια πιο προσφατη που μαρεσε.Μην περιμενεις κανα επος.

A Good Old Fashioned Orgy

Σου προτεινω να δεις την πρωτη.Απο τις λιγες ταινιες.

Ειχα κανει το λαθος και ειχα δει την αμερικανικη εκδοση πρωτα..

Έχω δει μόνο την δεύτερη..

Θα δώ την πρώτη αφού λες ότι ειναι τόσο καλή!

From Outer Space - Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλα να ξερεις οτι ολη η ταινια ειναι μεσα σε ενα σπιτι.

Ανετα το λες και θεατρικη βασικα η εστω οτι μπορει να μεταφερθει πολυ ευκολα και στο θεατρο.

Αλλα περα απο αυτο ειναι απολαυστικη,οι διαλογοι απλα δεν υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.