Jump to content



Αποστάτες στον ... τόρνο !


Recommended Posts

Έλα τώρα μην τον πληγώνεις! ! ! !:D

Άντε να τον παρηγορήσω εγώ !

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ytFQMEeq3Bk]Female torso machined in aluminium - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=u_M4h7R5FD0]5 Axis CNC Stone Sculpting: Full Body Torso - YouTube[/ame]

Καλλιτεχνική αδεία πάντα ! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορει να μην ασχολουμε με δαυτα αλλα μου ειναι απολυτως ενδιαφεροντα.

Πως ενα κοματι/κυβος ή οτιδηποτε ,παιρνει μορφη και χρησιμοτητα απο το 0.

Keep Walking.

Έγινε επεξεργασία από budhas
Link to comment
Share on other sites

Χιλια συγχαρητηρια.Με γυρισες πολλα χρονια πισω στο χρονο.Σε ζηλευω.

Ελπιζω ο Θεος να ακουσει τις προσευχες μου (να κερδισω επιτελους αυτα τα 2 ετατομυρια ευρω) και μεσα σ`ολα τ`αλλα,να φτιαξω το δικο μου εργαστηριο οπως το ονειρευομαι εδω και χρονια....

Υ.Γ. και οσο σκεφτομαι οτι στην εταιρεια που δουλευω,πεταξαν,ναι,ΠΕΤΑΞΑΝ 2τορνους (για παλιοσιδερα),οι πανηλίθιοι και δεν πηρα μυρωδια,κοντευω να τρελαθω.Ετσι ειναι ομως,οταν ο αλλος περα απο το γραφειο δεν ξερει τι ειναι το κατσαβιδι,αυτα ειναι τα αποτελεσματα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που σας άρεσε η δουλειά μου!

Ένα, γιατί όσο και να μην ήταν μεγάλη, την είχε την δουλίτσα της!

Αλλά το κύριο είναι ότι επιβεβαιώνεται για μια ακόμα φορά η αίσθηση που -όχι μόνο εγώ- έχω

ότι, η βασική περιέργεια και φιλομάθεια δεν έχουν αλωθεί ακόμα, από το χρησιμοθηρικό "κυνήγι της επιτυχίας".

Και αν έστω και μόνο αυτό είναι το αποτέλεσμα αυτής της προσπάθειας, αισθάνομαι ότι είναι επαρκής "ανταπόδοση" για όποια προσπάθεια και αν κάνει κάποιος έξω από την "πεπατημένη"!

Μέσα από αυτό -ίσως κάποια στιγμή- θα πάψουν να "πετάγονται" ελαφρά τη καρδία, οι ευκαιρίες για "ευτυχία", επειδή απλά δεν συνάδουν οικονομοτεχνικά! (αυτή η λέξη μας έχει "καταστρέψει" την ζωή!!)

Εκπλήξτε τους άλλους (και τον εαυτό σας :)), όλοι κερδισμένοι θα βγούμε!!!!

Να είστε όλοι καλά και καλές γιορτές να έχουμε με τους ανθρώπους μας! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αναβίωση θέματος ...:)

Μιας και το βρήκα το βάζω εδώ μαζί με τα άλλα περί τόρνων.

Μια νέα προσέγγιση στις κατασκευαστικές μεθόδους που αξιοποιεί παλιές μεθόδους με την σύγχρονη τεχνολογία και το "3D Printing"!

Καλή διασκέδαση ! :)

 

 

(Ήχο μάλλον -περιέργως- δεν έχει)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Αναβίωση του θέματος!
Ο λόγος είναι ότι κάποια video link δεν δουλεύουν, τόσο μέσα στο κύριο κείμενο , όσο και στη συζήτηση που το ακολουθεί.
Βέβαια επιλέγοντας το χρήσιμο κομμάτι του link μπορείτε να το δείτε: 
π.χ. από αυτό το link:
 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Fux0x8y1A_w]Κατασκευή αποστάτη αλουμινίου σε τόρνο - YouTube[/ame]

Επιλέγεις το μπλε τμήμα και μπορείς να το δείς, ανοίγοντας μια νέα καρτέλα στο περιηγητή σου, αλλά για να μη σας παιδεύω

βάζω το βασικό video με την κατασκευή του αποστάτη στον τόρνο και κάποια στιγμή θα το περάσω και μέσα στο κείμενο.
 

 

Καλή θέαση σε όποιον δεν το έχει δει!  :)

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.