Jump to content



Τί μητρική (lga 1151) να πάρω ?


baggio2121

Recommended Posts

Sebastian,παιδια ποια μητρικη προτεινετε για τον 6700 π.χ η asus z170 pro gaming ειναι καλη ; μονο asus εμπιστευομαι . παντα asus ειχα και ποτε δεν ειχα προβληματα

Έγινε επεξεργασία από baggio2121
Link to comment
Share on other sites

Sebastian,παιδια ποια μητρικη προτεινετε για τον 6700 π.χ η asus z150 pro gaming ειναι καλη ; μονο asus εμπιστευομαι . παντα asus ειχα και ποτε δεν ειχα προβληματα

Την Asus αυτή στα 160 ή gigabyte z170X ud3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την Asus αυτή στα 160 ή gigabyte z170X ud3

Φιλαράκο μου καλέ :p όχι αυτές τις μητρικές! Από ASUS VIII HERO και πάνω αν θέλει ASUS με σωστό OC & Stability! Αυτή που έχει ο seb την Asrock με DDR3 απλά αυτές τις φτηνές της ASUS τις κάνει αλοιφή για μωρά! Ξέρω τι σου λέω.. ;) Βασικά @baggio2121 τι budget διαθέτεις φίλε μου? :)

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο μου καλέ [emoji14] όχι αυτές τις μητρικές! Από ASUS VIII HERO και πάνω αν θέλει ASUS με σωστό OC & Stability! Αυτή που έχει ο seb την Asrock με DDR3 απλά αυτές τις φτηνές της ASUS τις κάνει αλοιφή για μωρά! Ξέρω τι σου λέω.. ;) Βασικά @baggio2121 τι budget διαθέτεις φίλε μου? :)

Φιλε μου δεν θα ασχοληθω με oc. Μεχρι 200 για μητρικη.

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας

Έγινε επεξεργασία από baggio2121
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν θα ασχοληθω με oc.

lool :hehe:

ΟΚ τότε.. ελεύθερη επιλογή απο μένα... :)

Αφού δεν θα κάνεις OC τότε δώσε το πολύ 150€ όχι παραπάνω.. εκεί γύρω παίξε μπαλίτσα χαλαραά! :p

Βασικά και του seb κάπου τόσο έχει.. άρα πάρε αυτήν μήπως και σε πιάσουν τπτ λιγούρες και πάρεις κανέναν K CPU αργότερα και δώσεις τον σκέτο 6700...

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lool :hehe:

ΟΚ τότε.. ελεύθερη επιλογή απο μένα... :)

Αφού δεν θα κάνεις OC τότε δώσε το πολύ 150€ όχι παραπάνω.. εκεί γύρω παίξε μπαλίτσα χαλαραά! [emoji14]

Βασικά και του seb κάπου τόσο έχει.. άρα πάρε αυτήν μήπως και σε πιάσουν τπτ λιγούρες και πάρεις κανέναν K CPU αργότερα και δώσεις τον σκέτο 6700...

Καλες ειναι oi asrock ; δεν μου γεμιζουν το ματι ... Και για μνημες ντιντιαρ 4 δεν περνει γιατι μιλατε για 3 ;

Έγινε επεξεργασία από baggio2121
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο μου καλέ :p όχι αυτές τις μητρικές! Από ASUS VIII HERO και πάνω αν θέλει ASUS με σωστό OC & Stability! Αυτή που έχει ο seb την Asrock με DDR3 απλά αυτές τις φτηνές της ASUS τις κάνει αλοιφή για μωρά! Ξέρω τι σου λέω.. ;) Βασικά @baggio2121 τι budget διαθέτεις φίλε μου? :)

Μη ξεχνάς το ότι άμα το τσιπ είναι από μπανανία μεριά δε πρόκειται να ανέβει και 600κατοστάρικα μητρική να του βάλεις. Ο ultraex ( και ας το επιβεβαιώσει ) έχει την z170 asus pro και κάνει παπάδες με το τσιπ του γιατί του έτυχε ΚΑΛΟ ΤΣΙΠ κι ειναι και καλή η μητρική. 

*Επίσης να επισημάνω το εξής, βλέπω συνέχεια άτομα να κλοκάρουν σε τρελά νουμερα 4.5-4.7 κλπ , το θέμα είναι από όλο αυτό να βγεις κερδισμένος στις εργασίες που κάνεις είτε είναι παιχνίδι είτε είναι αντικείμενο δουλειάς...και όχι να σπας παγκόσμια ρεκόρ για αέρα κοπανιστό. Το λέω αυτό για τον φίλο, να κοιτάξει να αγοράσει σύμφωνα με τις δουλειές που θέλει να κάνει

Καλες ειναι oi asrock ; δεν μου γεμιζουν το ματι ... Και για μνημες ντιντιαρ 4 δεν περνει γιατι μιλατε για 3 ;

Η συγκεκριμένη asrock παίρνει μονο DDR3/L αν δε κάνω λάθος.

Γενικά φίλε μου ΨΑΞΕ ΤΟ σε review, σχόλια χρηστών ( newwegg ) να έχεις μια σφαιρική άποψη. 

 

*EDIT: επίσης αφού ΔΕΝ θα ασχοληθείς με OC δεν έχει νόημα για μητρική στα 200 ευρώ με 120 ευρώ max μια χαρά θα είσαι.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδια να ρωτησω τον ssd και το dvd rw ειναι καλυτερα να τα συνδεσω σε asmedia sata στις αλλες sata τις κανονικες η στις sata express ; ευχαριστω

Έγινε επεξεργασία από baggio2121
Link to comment
Share on other sites

Τον ssd καλύτερα σε sata  από το Z170 (ιδανικά στο sata G_1 χρώματος γκρι όχι μαύρου).

To dvd δεν μπορεί* να δουλέψει σε asmedia* sata άρα και αυτό σε sata  από το Z170.

Αν καλύψεις όλα τα sata  από το Z170 (συνολικά 6) τότε τα asmedia sata για κάποιο δίσκο αποθήκη (αν έχεις πολλούς).

Στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν ανεξάρτητες sata express. Απλώς κάθε sata express χρησιμοποιεί 2 κανονικές sata + επιπλέον γραμμές (στο λίγο πιο μικρό βύσμα) από το δίαυλο pci-express.

 

*Note: *3 These SATA ports are for data hard drives only. ATAPI devices are not supported.

Έγινε επεξεργασία από vageo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.