Jump to content



Πως καθαριζουμε την σκονη απο pc parts ?


ison

Recommended Posts

γιατί? το blower δεν τραβάει ότι υπάρχει στο δωμάτιο? που σημαίνει υγρασία?

Mε τον αέρα από το βενζινάδικο να δείς υγροποίηση που κάνει όταν είναι στο άδειασμα το κονφλέρ, και έτσι και φυσάς εκείνη την ώρα τροφοδοτικό... μένει όλη μέσα και όταν πάς να ανάψεις τον Η/Υ ακούς ένα ωραίο τσάφ και γειά σας! :toomuchne

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Ρε σεις πάτε καλα;;;; :hehe:

Τι βενζιναδικα λετε;

Blower απο Praktiker(~17€) για τα πολυ χοντρα(με προσοχη, απο μακρια και κρατατε τα φουρφουρια γιατι αν τα αφησετε μπορει να τα δειτε να εκτοξευονται), ενα καλο πινελο με μαλακες τριχες για MB, καρτες και τα ρεστα....και ενα καλο πανι για το κουτι.

Μια δυο φορες το μηνα και το μωρο σας θα ειναι στην πενα....

(και μην αγοραζετε πεπιεσμενο αερα....δηλαδη ποσο πιο καθαρα να σας πουν οτι πετατε τα λεφτα σας στον αερα :p )

Link to comment
Share on other sites

Παλληκάρια, εχω μηχανημα σαν των βενζιναδικων (αλλα μικροτερο) και φυσαω το παλιο μου pc απο το 2002 ως σημερα χωρις να παθει κατι.

Δεν το συστησα τυχαια!

Απλα ο αερας να φυσαει από λιγο πιο μακρια και οχι καρφι πανω στα ανεμιστηρακια.

Link to comment
Share on other sites

Και για μενα εναν ψηφο στο blower του πρακτικερ...Απλα απο 1 μετρο τουλαχιστον αποσταση.Αν δεν φυγουν ολα λιγο πινελακι και μετα ξανα...Αυτο ηταν.Γινεται καινουριο συνηθως...

Link to comment
Share on other sites

/ - (blower) 500Watt MULLER e-ergaleio.gr

ειχα παρει το συγκεκριμενο, αλλα απο το πρακτικερ, το εχει φθηνοτερα.

ειναι αρκετα δυνατο.

εκτος απο το πισι. χρησιμευσε και στο αμαξι, για σκονες που ειναι δυσκολο να βγουν απο αρμους του ταμπλο κτλ..

edit.

εχει καλη προσφορα 4 μαζι!

οποτε οσοι θελουν μπορουν να παρουν το πακετο, και να τους βγει 13 ευρο στον καθενα!

Link to comment
Share on other sites

Aφού οι περισσότεροι έχουμε το ίδιο blower, να ρωτήσω αν έχετε πρόβλημα να στερεώσετε την μπροστινή μύτη? Βάζω την λαστιχένια ασφάλεια αλλά όταν αρχίζει να φυσάει το blower μου βγαίνει από την θέση της...

Link to comment
Share on other sites

Aφού οι περισσότεροι έχουμε το ίδιο blower, να ρωτήσω αν έχετε πρόβλημα να στερεώσετε την μπροστινή μύτη? Βάζω την λαστιχένια ασφάλεια αλλά όταν αρχίζει να φυσάει το blower μου βγαίνει από την θέση της...

Yeap... το έχει το προβληματάκι του... :whip:

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο φενεται να κανει θαυματα το κομπρεσερ,ολοκληρα κυματα σκονης φευγαν μεσα απο το κουτι!,και το blower επισης κανει την ιδια δουλεια οποτε blower καλυτερα και πινελο για τα ψιλα..

Link to comment
Share on other sites

Το φθηνοτερο κομπρεσερ εχει 80-90€ αλλα δεν αξιζει να το αγορασει καποιος μονο για να φυσαει το πι-σι 1 φορα το 2μηνο.

Αν μαζευτειτε μια παρεα κ το αγορασετε τοτε αξιζει γιατι με αυτο φουσκωνεις τα παντα (αυτοκινητα, μηχανες, μπαλες, στρωματα κλπ), βαφεις με το ειδικο εξαρτημα και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Το φθηνοτερο κομπρεσερ εχει 80-90€ αλλα δεν αξιζει να το αγορασει καποιος μονο για να φυσαει το πι-σι 1 φορα το 2μηνο.

Αν μαζευτειτε μια παρεα κ το αγορασετε τοτε αξιζει γιατι με αυτο φουσκωνεις τα παντα (αυτοκινητα, μηχανες, μπαλες, στρωματα κλπ), βαφεις με το ειδικο εξαρτημα και άλλα πολλά!

Μου βγηκαν τα ματια λεμε:o:O

+10 για μπλοουερ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.