Jump to content



12GB DDR3 Mushkin 1600MHz CL6


pol77

Recommended Posts

ddr3-redline-triple.aspx?maxsidesize=600

Πωλούνται 2 κιτ των 6GB έκαστο, Mushkin Redline (3x2GB) DDR3 PC3-12800 6-8-6-24.

Λεπτομέρειες για τις μνημες, εδώ.

Οι μνήμες δουλεύουν μαζί απροβλημάτιστα, δημιουργώντας ένα κιτ 6x2GB = 12GB στα 1600ΜHz με CL6.

Υπάρχουν ελάχιστα κιτ των 6GB που να παίζουν σε 1600MHz με CL6 και απ' όσο ξέρω κανένα στα 12GB. Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορεί να τις δει να παίζουν στο χώρο μου στα 1600MHz, 6-8-6-24 1Τ, 12GB με 1.64V και κλοκαρισμένο επεξεργαστή. Δοκιμασμένες με 24ώρο Intelburn Test.

Ο μόνος λόγος που τις δίνω είναι για να πάω σε Corsair Dominator αποκλειστικά και μόνο λόγω Color Sceme, για να ταιριάζουν οι μνήμες με το υπόλοιπο build.

Πωλούνται μόνο όλες μαζί εκτός και αν βρεθούν 2 αγοραστές που ενδιαφέρεται ο καθένας για ενα κιτ. Είναι κρίμα πάντως να σπάσει το κιτ γιατί είναι σπάνιο να βρεθεί 12GB πακέτο με τέτοιους χρονισμούς.

Τιμή: 180 ευρώ.

Αν δεν κάνω λάθος, έχουν Lifetime εγγύηση από πλαίσιο.

* Δεκτος καθε ελεγχος στον χωρο μου κατοπιν συνεννοησης

* θα προτιμηθουν αγοραστες απο Αθηνα / Περιστέρι για συναλλαγη με συναντηση

* Αποστολη εκτος Αθηνας μονο κατοπιν τραπεζικης καταθεσης

* Εξοδα αποστολης επιβαρυνουν τον αγοραστη

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply
Να υποθέσω πως θα παίζει λογικά και σε quad channel (σε χ79) σε cl6? Με τα 4 από τα 6 στικάκια εννοείται

Είναι πιθανόν αλλά δεν μπορώ να το εγγυήθώ, διότι δεν μπορώ να το δοκιμάσω αφού δεν έχω το σχετικό hardware. Αν όμως θέλεις να φέρεις το σύστημά σου στο περιστέρι να τις βάλουμε επάνω να βεβαιωθουμε, ευχαρίστως. Δε θα ήθελα να αγοράσεις κάτι που δε σου κάνει.

Με την ευκαιρία να διευκρινήσω ότι οι μνήμες παίζουν όπως προανέφερα σε μία ASUS Rampage III Extreme και δοκιμασμένες με Intel 980x και 990x.

Επίσης ότι επειδη είναι πάνω στο βασικό μου σύστημα, θα χρειαστώ 2-3 μέρες για να προμηθευτώ τις νέες μνήμες μου πριν τις δώσω/στείλω στον αγοραστή.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αν ενδιαφέρομαι για ανταλλαγή, όχι ευχαριστώ. Θα αγοράσω συγκεκριμένο κιτ 3x4GB 2000ΜΗz cl9 της Corsair για να έχω δυνατότητα αναβάθμισης σε 24 GB στο μέλλον και επειδή σιγά μη μου ξανακάτσουν 2 κιτ των 6GB που συνεργάζονται τόσο καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αν ενδιαφέρομαι για ανταλλαγή, όχι ευχαριστώ. Θα αγοράσω συγκεκριμένο κιτ 3x4GB 2000ΜΗz cl9 της Corsair για να έχω δυνατότητα αναβάθμισης σε 24 GB στο μέλλον και επειδή σιγά μη μου ξανακάτσουν 2 κιτ των 6GB που συνεργάζονται τόσο καλά.

τα 24gb ram αν επιτρεπεται φιλε μου που θα σου χρησιμεψουν?

Link to comment
Share on other sites

τα 24gb ram αν επιτρεπεται φιλε μου που θα σου χρησιμεψουν?

Απολύτως πουθενά! Είμαι απλά τραγικά υπερβολικός στο hardware και μου αρέσει να πειραματίζομαι με τεχνολογίες αιχμής. Σκέψου ότι η 6990 μου προς το παρόν το πιο βαρύ παιχνίδι που έχει τρέξει είναι το angry birds (κυρίως λόγω έλειψης χρόνου).

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως βλεποντας την υπογραφη σου και γνωριζοντας ποσο κατω εχουνε παει οι μνημες περιμενω ενα εορταστικο bump στην τιμη. :D

Φιλικα παντα.

Φίλε [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] η υπογραφή μου είναι αποτοκος άλλης εποχής, ας μην τα σκεφτόμαστε καλύτερα.

Οι μνήμες έχουν πέσει φυσικά πολύ, γι αυτό και τις δίνω αυτές τόσο φθηνά. Καμία σχέση δηλαδή με την τιμή που είχαν όταν αγοράστηκαν. Θεωρώ ότι δε βρίσκεις πλέον μνήμες με τέτοια χαρακτηριστικά εύκολα και η τιμή είναι φυσικά αρκετά μειωμένη μια και είναι μεταχειρισμένες (πλην με Lifetime εγγύηση από πλαίσιο) από όσο θα είχαν αντίστοιχες καινούριες.

Ένα εορταστικό και ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ξεζούμισμα τις τιμής, 150 ευρώ όλες μαζι για παραλαβή από Περιστέρι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.