Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Δοκίμασε λίγο τις ρυθμίσεις με τα γραφικά

Εγώ που το τρέχω σε τρεις 27'' με την GeForce GTX660 Ti δεν έχω πρόβλημα...

Και εγω 3x27 με R9 290 και medium κυριως τα γραφικα αλλα εχω προβλημα. Κριμα και θελω να το δοκιμασω.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει να μπούμε TS3 να δούμε μαζί τις ρυθμίσεις...

 

H Bathurst με το Nissan GT-R GT1 είναι απόλαυση...ο ήχος πάρα πολύ καλός...

 

Όπως σου είπα, οποτε θέλεις μπαίνουμε TS3 και τα κοιτάμε μαζί...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμές με την Chevrolet Corvette C6.R GT2 στην Zandvoort...

O χρόνος κάπου στο 1:44, με default setup, σίγουρα κατεβαίνει...

 

Κάτι για αυτούς που τρέχουν με το URD...το URD αρέσει στον κόσμο γιατί έχει καλύτερο grip, στο γνήσιο ISI αυτοκίνητο ιδρώνεις για να μην βγεις εκτός ή σε γυρίσει...τα φρένα θέλουν προσοχή και τα λάστιχα όπως τουλάχιστον υποστηρίζει η ISI:

 

With plenty of power it is very easy to spin and overheat the tires. Manage throttle control carefully in 1st, 2nd and 3rd gear, short shifting if lacking grip. Locking an inside wheel under braking is very easy. Front tires are 30/65-18, rear tires are 31/71-18. Optimum temperatures around 80-100°C.

 

 

Για την μηχανή πρέπει να προσέχεις γιατί και αυτή θέλει προσοχή...(από την ISI πάλι)

 

 

The transmission has an ignition cut for up-shifts, but you’ll have to blip on down-shifts yourself. See the configuration section above to read about the differences in engines and how they affect shifting in this car.

 

Επίσης έχει αναφορά για το configuration του αυτοκινήτου τι πρέπει να προσέξεις, πάλι από την ίδια την ISI...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Update Chevrolet Corvette C6.R GT2 v1.62

 

This update is mostly about bringing in the technology missing from the older version (released at around this time last year), along with a few more minor tweaks. You may now upgrade to our CPM (contact patch model) version of the Chevrolet Corvette C6.R GT2 with version 1.62 (below). You’ll also notice updates to wet cooling (which should make slicks more difficult in damp and wets stay alive longer).

Download – 94.1MB

 

Στο video ο τύπος δεν προσέχει τις ταχύτητες και η θερμοκρασία ανεβαίνει επικίνδυνα...(του λαδιού, αλλά και του νερού δεν πάει πίσω)

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Γιατίιιιιιι έφυγες χθες είδαμε και πάθαμε να σε μπάσουμε στο κόλπο και συ διάτοντας αστέρας .

Σου είπα είναι βαρβάτη εξομοίωση με βαρβάτους οδηγούς δύσκολο να αντέξεις εσύ πού ΄χεις συνηθίσει με τα παιχνιδάκια :p :p :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ο άνθρωπος μπήκε απροπόνητος σε ένα από τα πιο δύσκολα αυτοκίνητα του AC.

Λογικό.

 

Νομίζω σε κάποιο άλλο event που θα κάνουμε με κάτι πιο απλό ίσως να αξίζει τον κόπο να ξανα δοκιμάσει αλλά και με practice ολη την εβδομάδα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο δεν είναι δύσκολο από την στιγμή που οδηγάω την F1 McLaren MP4/6 με συμπλεγκτη και H στο rF2...που για να το κρατήσεις μέσα πρέπει να είσαι πιλότος...

Απλά δεν μου άρεσε και δεν ήθελα να σας χαλάσω τον αγώνα για αυτό και εφυγα.

 

Χάρηκα όμως που το διασκεδάσατε και αυτό έχει σημασία.

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ένα sim εκτός του iRacing με Oval Racing (turn left), το νεοαφιχθέν Stock Car του RF2 είναι πολύ κοντά με αυτό του iRacing από το λίγο που το δοκίμασα. Δυστυχώς δεν είναι για πολύ εκτός και αν κάποιος απολαμβάνει να κάνει hotlaps σε ovals γιατί το AI είναι απελπιστικά αργό και το online στο RF2 είναι ανύπαρκτο. Ελπίζω να έχουν μια ανταγωνιστική τιμή για το steam release, για μένα είναι η τελευταία τους ευκαιρία να καταφέρουν να φέρουν κόσμο στο RF2.

 

Για όσους πιστεύουν ότι το oval racing δεν αξίζει και είναι βαρετό να πώ ότι είχα ακριβώς την ίδια άποψη μέχρι να τρέξω τους πρώτους αγώνες στους οποίους πηγαίναμε μπαλάκι 10-15 αυτοκίνητα το ένα πίσω από το άλλο με διαφορές της τάξης 0.1-0.2 δευτερολέπτων :D

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πίστευα, oval λέω...σιγά τα αυγά...

 

Αλλά όταν έτρεξα...τα πράματα είναι δύσκολα...

 

Έχει κόσμο στο rF2, αλλά οι servers είναι κλειδωμένοι, είναι όλοι πορωμένοι και έχουν σχεδόν όλοι αλητάρχες...πάτησες γραμμή στην έξοδο του pit έχεις ποινή κ.α.

 

Απλά δεν μπαίνεις για βόλτα μέσα...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.