Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Όσοι επιθυμούν να νιώσουν την τέλεια οδηγική απόλαυση (και να πιέζεις στο όριο και να ξέρεις τι γίνεται) τους συνιστώ το παρακάτω combo...

Sao Paolo Brazil

sptopleft-480x258.jpg

Nissan Nismo GT-R GT1 (R35)

maxresdefault.jpg

Όσοι το δοκιμάσετε περιμένω εντυπώσεις....

Αυτοί που το δοκίμασαν είπαν καταλαβαίνεις ότι πραγαμτικά οδηγάς, βάρος αυτοκινήτου, φρένα, grip τα πάντα...

Το δοκίμασα και το ευχαριστήθηκα πολύ. Όντως το καταλαβαίνεις πολύ καλά το αμάξι και μπορείς να αρχίσεις να πιέζεις από τους πρώτους γύρους. 1:33:750 με default, ούτε λάστιχα δεν άλλαξα.

Έχεις ρυθμίσεις για G27?

Εγώ έβαλα τις ίδιες με το Assetto και μου φάνηκαν μια χαρά.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να πάρει, τώρα που γύρισα σπίτι ξεκίνησε καταιγίδα με κεραυνούς. Άσε μη τα κάψουμε όλα.

 


Εγώ έβαλα τις ίδιες με το Assetto και μου φάνηκαν μια χαρά.

 

Πώς γίνεται αυτό? Αλλιώς τα λέει.

Link to comment
Share on other sites

Να πάρει, τώρα που γύρισα σπίτι ξεκίνησε καταιγίδα με κεραυνούς. Άσε μη τα κάψουμε όλα.

 

 

 

 

Πώς γίνεται αυτό? Αλλιώς τα λέει.

 

Στον Logitech profiler εννούσα. Εντός game δεν έχω πειράξει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και το ευχαριστήθηκα πολύ. Όντως το καταλαβαίνεις πολύ καλά το αμάξι και μπορείς να αρχίσεις να πιέζεις από τους πρώτους γύρους. 1:33:750 με default, ούτε λάστιχα δεν άλλαξα.

Εγώ έβαλα τις ίδιες με το Assetto και μου φάνηκαν μια χαρά.

 

Καλός χρόνος...

Θα ανεβάσω replay από τον δικο μου χρόνο...αλλά σκέφτομαι μήπως μετά δεν ξανατρέξετε rFactor...

 

:D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν :

  1. 1:32:671 με default
  2. Το παιχνίδι τα ΣΠΑΕΙ . Σίγουρη αγορά με το που βγει στο steam .
  3. Ο βασιλιάς των ήχων ( τι raceroom κ κουραφέξαλα).
  4. Το FFB κορυφή!!!  είναι πολύ καλό. ( χρωστάω αντιπαράθεση με το AC που το αφήνω για το τέλος) .
  5. Δεν μου αρέσει η αίσθηση των φρένων. Στο AC έχω πλήρη επίγνωση κ τέλειο έλεγχο. Το ψάχνω.
Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1:33:760

 

Σίγουρα κατεβαίνει θέλει να βρεις τα σημεία...

Αλλά φαντάζομαι θα έχει έντονο συναγωνισμό την περίπτωση που τρέξουμε...

 

edit: Ρε μανία να με περνάτε όλοι...να μην με αφήσετε να χαρώ, ο άλλος πρώτη φορά την Sao Paolo φάγαμε 1 sec, άλλος και αυτός πρώτη φορά εκεί κάτι κάναμε...

ρε τι πάθαμε...εκεί ρε παιδί μου να μην με αφήσουν ήσυχο !!!

 

Να πάθετε όλοι λάστιχο την Τρίτη !!!

 

:p :p :p

:D :D :D

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, να βγει στο steam σε λογική τιμή και εδώ θα είμαι.

Επίσης γίνονται κάθε μέρα αγώνες στο racedepartment και έχει πάντα κόσμο. Αν θες ρίξε μια ματιά.

ΥΓ. Γιατί την Τρίτη?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αγώνα την Τρίτη...

 

R3E με Group 5 στην Zolder

 

Xαίρομαι όμως που τα πάτε τάπα τα αυτοκίνητα στο rF2 και χτυπάτε καλούς χρόνους, είμαι περίεργος να δω τι χρόνους θα έκαναν και οι άλλοι.

Άντε να βγει σε λογική τιμή να στήσουμε πρωτάθλημα με GT !!!

 

Xαμός !!!

 

:happy: :happy: :happy: :happy: :happy:

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

rf2 Steam info: ISI Q&A

 

With the planned go live due before Christmas 2015 many of the community have been left confused regarding what the move will mean in reality and how different Stream features can be incorporated in the sim. In response to the upcoming move, ISI have today released a short Q&A aiming to answer the most common questions.

Q&A on Steam:

If I already own rF2, can I move over to the Steam version for free?
Yes you can migrate over to the Steam version at no extra cost. Once you do this, your original non-Steam product is no longer active.

How will Steam work with Standard/Lifetime?
For those who do not buy or have Lifetime, you will need to buy online access through Steam. We will not offer Lifetime upgrades (from ‘Offline’) on Steam. We are also planning to stop doing Standard to Lifetime upgrades for the non-Steam version soon.

rF2 on Steam will offer three things:
– rF2 Offline
– 1 Year Online for rF2 (adds multiplayer to rF2 Offline)
– rF2 Lifetime (has multiplayer included)

Will my online access be carried over from non-Steam to Steam?
No, not for the standard version of rF2. We are not able to move over remaining online access, so users may want to wait until that expires before migrating. Lifetime access is carried over to Steam.

Why Steam? Why now? What Steam features are implemented in rF2?
We have done a lot of work to support Steam, including implementation of Steam Workshop for additional content. Here is a more comprehensive list:

– automatic updates of rFactor and mods
– support for Steam Workshop as a single easy source for all ISI and third party mods
– workshop items will automatically stay up to date
– leagues can use the workshop to create a convenient installation for participants
– automatic backup of car setups in the Steam cloud
– integration with the Steam matchmaker for finding servers
– support for the Steam friends system to join a friend’s game
– screenshots can be quickly shared on Steam
– broadcast options to allow (your friends or anybody) to watch you play
– streaming support that allow you to run rFactor 2 on one system but stream the graphics to another
– Steam Music Player support to listen to your favourite songs in your car and control the stereo
– statistics and achievements that you can use to compare your performance against others

Some may consider it a better platform for rFactor 2 due to the Steam integration, but we’re not planning on any Steam exclusive features (apart from those that require Steam or are enabled by using it, as can be seen above).

Will non-Steam and Steam rF2 be cross compatible?
Our goal is that MP races are cross compatible, yes.

Will a non-Steam version continue to be sold?
We will continue to sell a non-steam version for an undefined period. We may look to wind down new sales on the non-Steam version, but much like rF1, this is probably a long-term transition, if it happens at all.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσφορά μάλλον μόνο για σήμερα:

 

40% off rFactor 2 Standard or Lifetime
Use PROMO CODE "40OCT15" (without quotes) on our purchase site.

 

Source: http://www.racedepartment.com/threads/rf2-steam-info-isi-q-a.112196/#post-2110998

 

Δηλαδή βγαίνει20.99Ε για one year subscription και 38.99Ε για lifetime subscription

 

Τι λέτε; πάμε;

Link to comment
Share on other sites

Πάμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.

 

( ή να περιμένω για το steam? και εκεί κάτι θα παίξει . Η προσφορά λήγει στις 18/10 ) .

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σας καλωσορίζω επίσημα στο rF2.

 

Πείτε μου πότε να σηκώσω server.

 

Πρέπει να δοκιμάσετε τα γνήσια της ISI

 

Corvette και Nissan GT1

 

Πολύ καλή τιμή...εγώ είχα δώσει 85$...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα, αν αγοράσουμε τώρα το lifetime subscription (38.99), όταν θα βγει στο steam θα μπορούμε να κάνουμε migrate στο steam version, εξακολουθώντας να έχουμε lifetime subscription.

 

Αντιθέτως, αν αγοράσουμε το one year subscription τώρα, τότε δε θα μπορούμε να κάνουμε μετάβαση στο steam version πριν περάσει ο χρόνος.

 

Δηλαδή μας σπρώχνουν για τα 38.99 και lifetime, για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε το lifetime τώρα και είστε εντάξει.

Πάρα πολύ καλή τιμή τα 38.99€ !!!

 

Και κάτι ακόμη για να δείτε πόσο μεγάλη καρδιά έχω.

Αυτοί που θα έρυουν τώρα στο rF2, επειδή εγώ οδηγάω χρόνια, θα έχουν πάντα ένα γύρο δώρο από εμένα προβάδισμα μέχρι να το μάθουν...

 

Όχι για να μην λέτε είμαι άδικος !!!

 

Πάρα πολύ καλή προσφορά !!!

 

H προσφορά λήγει στις:

 

Both Promo Codes will expire 23:59 EDT on 10/18/2015.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Όλο λεφτά χαλάω , δεν με βλέπω να την κάνω την αναβάθμιση ποτέ...

 

P.S. :offtopic:

 

Aν κάποιος ασχολείται και έχει την καλοσύνη, ας μου στείλει σε p.m. μια πρόταση αγοράς για CPU+MOBO+RAM ( intel ι5  κ όσο πιο vaule for money ) .

Link to comment
Share on other sites

@liakjim το φορουμ δεν ειναι μονο για το AC / rf2 κλπ...ειναι κυριως για υπολογιστες.
Κανε ενα thread στην αντιστοιχη κατηγορια και θα σε βοηθησουν τα παιδια να βρεις την καταλληλη συνθεση
Γραψε ποσα διαθετεις , τις αναγκες σου , τι εχεις τωρα και θα σου πουνε ακριβως τι αξιζει και τι οχι :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι επειδή εγώ το έχω ήδη το RF2 δεν θα μου δώσεις τον γύρο δώρο Mad_dog ?? :p

 

Επίσης για τον πρωτο μας αγώνα προτείνω φυσικά Stock Cars Ovals !!\

 

ΥΓ Για όσους δεν το έχουν ήδη, αξίζει στα 39€ να το αποκτήσετε ασχέτως με το τι λέει ο Mad πρέπει να υπάρχει σε κάθε συλλογή simracάκια που σέβεται τον ευατό του αν μη τι άλλο για το κορυφαίο AI και τα physics/ffb που είναι πάρα πολύ δυνατά στοιχεία του.

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου wolves θα σου έλεγα να το αγοράσεις και εσύ, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρεις, είναι πολύ απαιτητικό και θέλει βαριά χέρια...εξάλλου δεν είναι ανάγκη να τρέχουν όλοι στο rF2...υπάρχουν και άλλα sim's...

 

:D :D :D

:p :p :p


Επίσης για τον πρωτο μας αγώνα προτείνω φυσικά Stock Cars Ovals !!\

Mόνο σε εμένα συμβαίνει ή ιδέα μου είναι...στους αγώνες βλέπεις καμιά 10-15 αυτοκίνητα να πηγαίνουν μαζί, με μικροεπαφές και πραγματικά μεγέλες και δύσκολες μάχες και οι διαφορές χρόνων είναι κάπου στα 0.01 και 0.05...


@liakjim το φορουμ δεν ειναι μονο για το AC / rf2 κλπ...ειναι κυριως για υπολογιστες.

 

Την επόμενη φορά σε παρακαλώ πολύ να γράψεις την σωστή σειρά...

 

rF2 / AC

 

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.