Jump to content



X-Com: Enemy Unknown [TBS]


tragikos

Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Εγώ πάλι έχω να πω ότι το demo του ήταν πολύ μικρό και εκνευριστικά περιοριστικό. Στο 90% σου έλεγε που να κινήσεις τι και δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα διαφορετικό! Αποτυχία demo για μένα, αφού δεν μου έδειξε αυτά που ήθελα.

Φαίνεται όμως ότι στο παιχνίδι έχουν πετύχει την δραματική ατμόσφαιρα και επίσης τα γραφικά του είναι ικανοποιητικά. Ακόμα δεν μπορώ να αποφασίσω αν το θέλω day one όμως...

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι λίγο τσιμπημένη η pre-order τουλάχιστον για τα Ελληνικά πορτοφόλια.

Επίσης το demo δεν μου άρεσε. Μια αποστολή ουσιαστικά ήταν playable που σκοτώνεις sectoids αν κρίνω από το original UFO. Δεν είχε τίποτα ως προς την διαχείριση του X-Com, οικονομικά, research, workshops και λοιπά. Απλά σου λέει ότι υπάρχουν και δεν τα βλέπεις ποτε. Αλλά και η μάχη on site δεν ήταν ικανοποιητική χωρίς να μπορείς να επιλέξεις εξοπλισμό ή να έχεις περισσότερο control πάνω στην ομάδα που στέλνεις.

Το μόνο ελαφρυντικό που έχει είναι ότι ίσως έχει αρκετές αναβαθμίσεις ingame που αλλάζουν ριζικά το gameplay σου.

Ξέθαψα και το παλιό UFO και έχω και savegames μέσα αλλά σε windows 7 δεν ξεκινά καν η εφαρμογή :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο. Το παλιό game είχε τόσα πράγματα μέσα που ήθελες βδομάδα να τελειώσεις ένα game. Και αφού το τελειώσεις μπορείς να ανεβάσεις δυσκολία, να δοκιμάσεις διαφορετικές στρατηγικές και τα λοιπά. Άσε που αν μεταξύ των τεχνολογιών και των συμβάντων που γίνονται στη βάση σου ρίχνουν UFO οι δικοί σου και πρέπει να κουμαντάρεις την ομάδα που είναι on site μπορεί να σε κρατήσει να παίζεις για μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο. Το παλιό game είχε τόσα πράγματα μέσα που ήθελες βδομάδα να τελειώσεις ένα game. Και αφού το τελειώσεις μπορείς να ανεβάσεις δυσκολία, να δοκιμάσεις διαφορετικές στρατηγικές και τα λοιπά. Άσε που αν μεταξύ των τεχνολογιών και των συμβάντων που γίνονται στη βάση σου ρίχνουν UFO οι δικοί σου και πρέπει να κουμαντάρεις την ομάδα που είναι on site μπορεί να σε κρατήσει να παίζεις για μήνες.

Δεδομένου ότι έχω χρόνο το πολύ 5-8 ώρες την εβδομάδα, μάλλον χρόνια θα παίζω! :jump:

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι έχω χρόνο το πολύ 5-8 ώρες την εβδομάδα, μάλλον χρόνια θα παίζω! :jump:

Επένδυση ζωής τότε :clap:

και ένα link να φέρει λίγες αναμνήσεις πίσω αν και η ποιότητα είναι πολύ ανώτερη από αυτή που είχαμε στα χρόνια μας

http://www.xcomufo.com/x1music.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.