Jump to content



Προβλημα του Firefox??? Αλλιως...?


Dark Oblivion

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.

Τις τελευταιες βδομαδες ο firefox μου κανει κατι 'κουλα' ,του στυλ παταω μια διευθηνση και κανει redirecting και μου ανοιγει αλλη σελιδα απο αυτην που εχω πατησει. Η παταω μια σελιδα,ενα λινκ και με γυρναει παλι στο google.

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει? Ειναι προβλημα του firefox η του υπολογιστη μου???

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόσθετο στην κάνει τη δουλειά.

Start > Run > Firefox –safe-mode [Enter]

Λευκη/κενη σελιδα μου βγαζει και με αυτο πανω στην μπαρα 'http://xn--safe-mode-p89d/'

Τι ειναι αυτο???

[MENTION=14830]tazerom[/MENTION] δεν εχω δοκιμασει αλλον... αυτον δουλευω παντα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις XP ανοιξε με 1 notepad το hosts file στην τοποθεσια:

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Μετα το κειμενο με τα # πρεπει να γραφει μονο αυτο:

127.0.0.1 localhost

Αν γραφει και αλλες ΙΡ ή ιστοσελιδες, σβηστα και αποθηκευσε το.

Για τα windows 7 δεν ξερω αν υπαρχει αντιστοιχο αρχειο.

.

Link to comment
Share on other sites

το πιο απλό, μια επανεγκατάσταση του firefox τη δοκίμασες?

Ηθελα γνωμες πριν προβω σε αυτο ,μηπως και το απεφευγα για το λογο του οτι ποιος καθεται να ξαναβαζει add-ons... :p

Link to comment
Share on other sites

χολη φακ....ποσα addons έχεις πια?

μια επανεγκατάσταση με 20 ας πούμε addons δε παίρνει πάνω από 10λεπτά!

χα χα χα χα χα... ας πουμε αρκετα. :p Απλα ηθελα να δω αν καποιος ηξερε τι φταιει... αν δεν ηταν θεμα το firefox αλλα του υπολογιστη να εκανα κατευθειαν format.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που λέει ο [MENTION=1066]gdp77[/MENTION] για το safe mode....ρίξε και μια ματία εδώ

ίσως θα πρέπει να τα κάνεις όλα disable...χρονοβόρο για σένα αλλα΄θα σε γλίτώσει clean install λογικά....τουλάχιστον να δεις αν δουλεύει για μια μέρα(π.χ.) κανονικά ο browser!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να έχει κολήσει και κάποιου είδους malware ή να είναι θύμα επίθεσης DNS spoofing αν δεν κάνω λάθος. Η απλά κάποιο πρόγραμμα να άλλαξε τις καταχωρίσεις στο αρχείο hosts.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρότινως ήμουν φανατικός του FF! Πρόσφατα που άρχισε να κολλάει, κατέβασα τον 9.

Επειδή η τραγωδια συνεχιζόταν, αποφάσισα να πω οριστικά "Αντίο πολυαγαπημένε FF"", οπότε επέστρεψα στον IE, τη σταθερή αξία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.