Jump to content



Θερμοκρασιες σε amd 965 phenomII


kaouzo

Recommended Posts

καλημερα εχω τον 965 ΒΕ phenom II της amd και γενικα μου αρεσει να παρακολουθω το συστημα μου ειχα το:HWmonitor και οι θερμοκρασιες μου ηταν καλες δηλαδη:idie 30c και στις βαριες εφαρμογες μου εφτανε 38-45c max.Μονο μια ενδιξη ΤΜΡΙΝ2 ηταν παντα 8 με 10 μοναδες πιο πανω.

κατεβασα το AMD OverDrive και βλεπω οτι οι θερμοκρασιες στους πυρηνες συμβαδιζουν απολυτα με το ΤΜΡΙΝ2 αλλα εχουν διαφορα με τις αντιστοιχες θερμοκρασιες στο HWmonitor κατα 10 μοναδες ολα αυτα παντα οταν εχουμε εχουμε full load.

55c ειναι καλα σε full load,οταν η AMD μου δινει max temp 62c?

Γιατι εχω διαφορετικες ενδειξεις?ποιες να λαβω στα σοβαρα?και τι εινε αυτο το TMΡIN2(αν ειναι θερμοκρασια πυρηνα γιατι ειναι διαφορετικο κατα 10 μοναδες στο HWmonitor).

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

σε βλεπω και εδω ε.. καλωσηρθες στην παρεα μας

για δες εδω μηπως βγαλεις ακρη

TMPIN2 Temp High

αποσπασμα

tmpin2 is the default sensor name that that software uses when it does not know the exact name of the sensor that it is reading. Try other temp monitor programs if you have 3 software that show the sensors showing the same temp then those are the ones to look at. tmpin2 could be the cpu sensor for your board.

εγω στον δικο μου amd Χ3 450 εχω το coretemp

που ειναι πιο απλο σχετικα και με real time απεικονιση στην επιφανεια

Core Temp - Add Ons

Core Temp

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.