Jump to content



Λίγη προσοχή στο μέλος lalenium


hayabusa

Recommended Posts

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω πως δεν ανοίγω το θέμα αυτό για κανένα άλλο λόγο παρα μόνο προς ενημέρωση των μελών ώστε να προσέξουν αν τυχόν χρειαστεί στο μέλλον

Στο ψητό τώρα...

Το μεσημεράκι εκδήλωσα ενδιαφέρον σε αυτή την αγγελία του μέλους [MENTION=11597]lalenium[/MENTION] http://www.thelab.gr/pwliseis/pwleitai-noctua-nh-c12p-se14-104563.html λέγοντας πως αν δεν έχει κλείσει θα στείλω πμ μέχρι το βράδυ

Όταν όμως γύρισα το βραδάκι σπιτι βρήκα δύο πμ

το πρώτο σταλμένο στις 15.26

Όχι ο πρώτος δεν μου απάντησε εαν θα την πάρει οριστικά ,οπότε εαν ενδιαφέρεσαι στείλε p.m.

και το δεύτερο μετά από λίγο, στις 16.13

Επειδή μου έστειλε μύνημα ένα άλλο μέλος ,απάντησε μου

εαν γίνεται εντος πέντε λεπτών αλλιώς θα την κλείσω εκεί.

Ευχαριστώ.

Όπως καταλαβαίνετε ο φίλος με παρέκαμψε επειδή δεν μπορούσε να περιμένει περισσότερο (λολ δηλαδή, έπρεπε να έχω ιντερνετ στη σχολή και να είμαι από πάνω με το f5 στο χέρι και να του απαντήσω και εντός 5 λεπτών) και έδωσε την ψύκτρα αλλού.

Εϊναι εύκολα αντιληπτό φαντάζομαι ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου για την ψύκτρα, αλλά επειδή υποθέτω ότι κάποιος άλλος θα μπορούσε να έχει μεγαλύτερη ανάγκη το οποιοδήποτε αντικείμενο ή θα μπορούσε να έχει βασιστεί στην κοινή λογική το κοινοποιώ προς γνώση και συμμόρφωση.

Άντε, και εις άλλα με υγεία :)

Link to comment
Share on other sites

εντός πέντε λεπτών, χαχαχα...[ame=http://www.youtube.com/watch?v=56ZoqUqa2D4]ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ 02 Έχεις 5 λεπτά προθεσμία - YouTube[/ame]

υπάρχει κανόνας first come first served? Θα μπορούσε να βάλει τον άλλο on hold μέχρι το βράδυ

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανόνας first come first served? Θα μπορούσε να βάλει τον άλλο on hold μέχρι το βράδυ

όχι, αλλά υπάρχει αυτό :)

Όλες οι συνεννοήσεις για την αγορά θα πρέπει να γίνονται στο θέμα ενώ σε ΠΜ μόνο η ανταλλαγή στοιχείων
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως αν δεν ηθελε να σε περιμενει ειναι δικαιωμα του . εκτος και αν υπαρχει και αλλο μνμ οπου συμφωνει για το μεχρι το βραδυ και μετα στα γυρισε .

Link to comment
Share on other sites

ok, αλλά υπάρχει και η κοινή λογική, όπως και ο κανόνας που ανέφερα παραπάνω.

Να πεις οτι του έκανα παζάρια ή είμαι κανας νέος και άγνωστος/αναξιόπιστος εδώ μέσα θα 'λεγα οκ :p

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειπα οτι εχει και δικιο , απλα υπέθεσα . Εδω σε καταστημα κανεις online κράτηση με εμαιλς και αποδεικτικα και μετα απο 5 λεπτα σου λενε τα δικα τους και σου ακυρωνουν και την παραγγελία με το ετσι θελω και ειναι υποτιθεται επαγγελματιες . Νομιζω απαιτουμε πολλα απο ερασιτέχνες πωλητές ( δεν μιλαω για σενα ουτε για τον χρηστη αλλα γενικοτερα .... ) Προσωπικα δεν θα το εκανα καν θεμα εκτος και αν μου την εκανε χοντρα πχ να προσπαθησει να μου φαει τα $ η να μου λεει ναι ναι ναι , στο στελνω - στο εστειλα και μετα να με ακυρωνε . . 3 cents ( μπορει να ειμαι και λαθος )

Link to comment
Share on other sites

Όπως ξεκαθάρισα, το θέμα ανοίχτηκε όχι επειδή με πείραξε που έχασα την ψύκτρα (καθώς δεν την είχα απόλυτη ανάγκη) αλλά επειδή μπορεί και κάποιος άλλος να έχει την ίδια αντιμετώπιση με κάτι όμως που να το χρειάζεται και για το οποίο να έχει βασιστεί στο εν λόγω μέλος.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι λίγο βαρύ να ανοίξεις θέμα για αυτό το λόγο. Να πω ότι ήσουν εσύ ο πωλητής και το μετάνιωσε 5' πριν το ραντεβού. Πολύ περισσότερο να πω ότι σου πούλησε κάτι χαλασμένο ή ότι πήρε κάτι λειτουργικό και σε κατηγόρησε ότι ήταν χαλασμένο, εκεί εντάξει. Αλλά για υπαναχώρηση πώλησης, έστω και με άκομψο τρόπο, νομίζω είναι λίγο υπερβολικό. Λίγο κράξιμο στην ίδια την αγγελία (εκτός και αν κλείδωσε) και μια καρτούλα από mod νομίζω θα ήταν ποιο σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε hayabusa ,καταρχήν πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο να επικοινωνήσεις πρώτα με εμένα

για να εκφράσεις τις όποιες αντιρρήσεις σου ή έστω να μου ζητήσεις τον λόγο και μετά να ανοίξεις θέμα.

Ζητώ συγνώμη για την όποια τυχόν αναστάτωση δημιουργήθηκε ,αλλά στο post της πώλησης για την ψύκτρα

δεν ανέφερα πουθενά νομίζω ότι θα τηρήσω σειρά προτεραιότητας. Επίσης δεν μπορούσα να γνωρίζω εαν

έχεις ιντερνετ εκει που είσαι απο την στιγμή που πόσταρες υπέθεσα πως ναι , θα μπορούσες να μου στείλεις ένα P.M. και να μου πεις να βάλω πουλήθηκε στο post ,ώστε να κλείσει το θέμα.

και πάλι ζητώ συγνώμη εαν έγινε κάποιο λάθος εκ μέρους μου ή εαν παραβίασα κάποιον κανονισμό του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Αφού άνοιξε το θέμα, να πω κι εγώ..

Νομίζω είναι λίγο βαρύ να ανοίξεις θέμα για αυτό το λόγο. Να πω ότι ήσουν εσύ ο πωλητής και το μετάνιωσε 5' πριν το ραντεβού. Πολύ περισσότερο να πω ότι σου πούλησε κάτι χαλασμένο ή ότι πήρε κάτι λειτουργικό και σε κατηγόρησε ότι ήταν χαλασμένο, εκεί εντάξει. Αλλά για υπαναχώρηση πώλησης, έστω και με άκομψο τρόπο, νομίζω είναι λίγο υπερβολικό. Λίγο κράξιμο στην ίδια την αγγελία (εκτός και αν κλείδωσε) και μια καρτούλα από mod νομίζω θα ήταν ποιο σωστό.

+++++1

Hayabusa, να βγάζεις στον τάκο τον lalenium γι'αυτό το λόγο, δεν νομίζω ότι είναι σωστό. Λίγο κράξιμο στην αγγελία θα ήτο αρκετό. Τώρα μάλλον είσαι offside.

Link to comment
Share on other sites

Needs-moar-drama.jpg

αν αυτό κατάλαβες, λυπάμαι αλλά κατάλαβες λάθος :)

Αφού άνοιξε το θέμα, να πω κι εγώ..

+++++1

Hayabusa, να βγάζεις στον τάκο τον lalenium γι'αυτό το λόγο, δεν νομίζω ότι είναι σωστό. Λίγο κράξιμο στην αγγελία θα ήτο αρκετό. Τώρα μάλλον είσαι offside.

η αγγελία είχε ήδη κλείσει μόλις γύρισα :)

Link to comment
Share on other sites

Το αν θα περιμενει μεχρι το βραδυ/αυρι/λιγες μερες ειναι στην διακριτικη ευχέρεια του πωλητη. Ειτε κλεινεις την συμφωνια εκεινη την στιγμη, ειτε, αν δεν εχει πωληθει μεχρι τοτε, επικοινωνες ξανα και κλεινεις την συμφωνια.

First come (and pays) first served

Στο προσφατο παρελθον ειχα δει ατομο που εκανε κρατησεις και περιμενε λιγο σε οτι αγγελια κυκλοφορουσε. Τι θα επρεπε να κανουν οι πωλητες; Να περιμενουν μεχρι να τους δωσει το ok?

Link to comment
Share on other sites

δεν ανέφερα πουθενά νομίζω ότι θα τηρήσω σειρά προτεραιότητας.

Αυτό δεν θα το σχολιάσει κανένας??

Επίσης τα ακριβή μήνυματα του hayabusa ήταν αυτά:

Αν υπαρχει το κιτ της για ΑΜ3 και δεν εχει κλεισει την θελω. Θα στειλω πμ μεχρι το βραδυ.
Οκ. Δικη μου αν δεν εχει κλεισει με τον πρωτο

Που στα δικά μου μάτια σημαίνει ότι αν δεν την πήρε τελικά ο arkas2004 έπρεπε να πάει στον hayabusa!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω πως δεν ανοίγω το θέμα αυτό για κανένα άλλο λόγο παρα μόνο προς ενημέρωση των μελών ώστε να προσέξουν αν τυχόν χρειαστεί στο μέλλον

Κακώς άνοιξες θέμα. Κάνουμε report εφόσον έχουμε δει κάτι και το διαχειριζόμαστε εμείς.

Ποτέ δεν συμφωνήσαμε και δεν προωθήσαμε τον δημόσιο διασυρμό.

Το θέμα θα παραμείνει προς ενημέρωση του κόσμου για το παραπάνω και μετά θα αφαιρεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.