Jump to content



Recommended Posts

παιδια για project που θα κρατησει γυρω στις 15 ωρες θελω να βγαλω ενα βιντεακι 5-7 λεπτα.Με τι ρυθμο πρεπει να βγαζω φωτος?η καμερα που εχω εχει δυνατοτητα να τραβαει απο μια φωτο καθε λεπτο εως 60 φωτος καθε λεπτο.Γενικα μου δινει τις εξης επιλογες

frame rate

60photos/min

20photos/min

12photos/min

6photos/min

2photos/min

1photo/min

αυτο που θελω να ξερω ειναι 10 photos πχ που θα τραβαει ποσα sec στο video θα αντιστοιχουνε?το videaki θα το δημιουργησει το quicktime pro μεσα απο το image sequence.

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

παιδια για project που θα κρατησει γυρω στις 15 ωρες θελω να βγαλω ενα βιντεακι 5-7 λεπτα.Με τι ρυθμο πρεπει να βγαζω φωτος?η καμερα που εχω εχει δυνατοτητα να τραβαει απο μια φωτο καθε λεπτο εως 60 φωτος καθε λεπτο.Γενικα μου δινει τις εξης επιλογες

frame rate

60photos/min

20photos/min

12photos/min

6photos/min

2photos/min

1photo/min

αυτο που θελω να ξερω ειναι 10 photos πχ που θα τραβαει ποσα sec στο video θα αντιστοιχουνε?το videaki θα το δημιουργησει το quicktime pro μεσα απο το image sequence.

Εάν θέλεις το τελικό βίντεο να είναι 30fps, τότε τα 6 λεπτά αντιστοιχούν σε 10.800 καρέ. Για να έχεις τόσες διαφορετικές φωτογραφίες σε διάστημα 15 ωρών, είναι 12 photos/min.

Link to comment
Share on other sites

μια δικια μου πρωτη προσπαθεια..

Timelapse at seaport of Kalamata - StavMast

συμπερασμα Νο1: θέλει τέλειο τρίποδο καθώς το παραμικτό κούνημα κοστίζει

συμπερασμα Νο2: δε σταματαμε για να τσεκαρουμε τι βγαζει ολες οι φωτογραφιες που θα βγουν πρεπει να βγουν με την ιδια χρονικη διαφορα

εννοειτε βεβαια τα παντα manual και jpeg

Έγινε επεξεργασία από performer
Link to comment
Share on other sites

Μια δοκιμή με Google street view 25fps,σύντομα καλύτερα πράγματα.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=tR4HmlsB-k0&context=C4a01563ADvjVQa1PpcFOC6vfmnzjEV4-_t8xMFyb3eE_IY2VrrLs=[/ame]

και λίγο skyrim

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από grathk
Link to comment
Share on other sites

ωραια :)

να κανω μια ερωτηση

πως μπορεις να βάλεις τα βιντεο χωρις να ειναι σε μορφή λινκ αλλα σε μορφη ''παραθυρου''

ωστε να πατας play Και να πεζει κατευθειαν??και απ το vimeo και απ το Youtube.

δλδ οχι ετσι e00ed95a5124430193a3fe9.png

αλλα ετσι

97c84cc0776340b3ac4328e.png

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9359]performer[/MENTION]

ένα ελαφρύ panning που κάνει το βίντεο σε κάποια σημεία το έχεις κάνει εσύ κατά τη λήψη των φωτογραφιών ή κατά την επεξεργασία του βίντεο ;

Αν είναι το πρώτο και έχεις όρεξη δώσε λίγες παραπάνω λεπτομέρειες. :)

Link to comment
Share on other sites

ωραια :)

να κανω μια ερωτηση

πως μπορεις να βάλεις τα βιντεο χωρις να ειναι σε μορφή λινκ αλλα σε μορφη ''παραθυρου''

ωστε να πατας play Και να πεζει κατευθειαν??και απ το vimeo και απ το Youtube.

Στο συσωλήν τουλάχιστον, απλά ποστάρεις το λινκ του video όπως το βλέπεις στη γραμμή διευθύνσεων του browser σου. Μη ποστάρεις το embedded λινκ. Μπορείς να τσεκάρεις βέβαια και το ποστ κάποιου με το να το κάνεις quote για να δεις πως το έχει καταφέρει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.