Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Τέλος το Remember Me.

Κρίμα. Σπαταλήσαν μια καταπληκτική ιδέα, πολύ ανώτερη από AC, φτιάχνοντας ένα κονσολο-παίχνιδο με φοβερά προβλήματα χειρισμόυ (lag), με διαρκές stuttering και tearing και τα frames κλειδωμένα στα 60 είτε είχα ενεργοποιήσει το vsync είτε όχι.

Ένας πολύ ενδιαφέρων κόσμος τον οποίο σου απαγόρευαν να εξερευνήσεις, και ένα πορτοκαλί βέλος να σου δείχνει διαρκώς τον δρόμο μη τυχόν και λοξοδρομήσεις. Οι ίδιοι εχθροί συνέχως, με την φοβερή πρωτοτυπία να υπάρχει εχθρός όπου χάνεις ζωή σε κάθε χτύπημα που κάνεις!

Κρίμα και για το πολύ έξυπνο combo-system το οποίο υποτίθεται ότι μπορείς να διαμορφώσεις όπως θες, μόνο που σε περιορίζει σε 4 combο.

Συγκρίνοντας με το Tomb Raider, επιβεβαίωσα γιατί αξίζει να δίνω λεφτά στην Square Enix.

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο οποτε αρχιζω ενα game παιζω μεχρι 25-50% μετα το βαριεμαι απιστευτα,λιγα games με κρατανε να συνεχισω....

γιατί τα καινούργια δεν έχουν το feeling που είχαν κάποτε... ναι υπάρχουν καλά games... αλλά δεν είναι το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

γιατί τα καινούργια δεν έχουν το feeling που είχαν κάποτε... ναι υπάρχουν καλά games... αλλά δεν είναι το ίδιο

Αν δεν εχει καποιο στοιχειωδες στορυ το παιχνιδι πως να σε κρατησει. Θα σκοτωσεις μια, δυο, δεκα. Καποια στιγμη θα τελειωσουν τα οπλα. Ή οι σφαιρες. Κ θα βαρεθεις. :upside:

Μετα το Bioshock Infinite ψαχνω να βρω ποιο παιχνιδι να αρχισω. Εχω εγκαταστησει το Max Payne 3 αλλα μαλλον θα αρχισω το Mark of the Ninja.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει καποιο στοιχειωδες στορυ το παιχνιδι πως να σε κρατησει. Θα σκοτωσεις μια, δυο, δεκα. Καποια στιγμη θα τελειωσουν τα οπλα. Ή οι σφαιρες. Κ θα βαρεθεις. :upside:

Μετα το Bioshock Infinite ψαχνω να βρω ποιο παιχνιδι να αρχισω. Εχω εγκαταστησει το Max Payne 3 αλλα μαλλον θα αρχισω το Mark of the Ninja.

Alan Wake asap!

Link to comment
Share on other sites

Τον Alan τον εχω τελειωσει πριν καιρο. Απο τα καλυτερα παιχνιδια. Ενδεχεται να το περασω ενα χερι ακομα για καποια achievements που ειναι ευκολο να επιτευχθουν.

American Nightmare? Τρομερό soundtrack btw, κρίμα που έβαλαν στην άκρη το Alan Wake 2 για να ασχοληθούν με το Quantum.

Link to comment
Share on other sites

Οταν επαιζα American Nightmare ελεγα απο μεσα μου ''η Microsoft μου κανει πλακα, δε μπορει''. Αλλα τι να πεις για αυτο. Μεζες παιχνιδιου ειναι, θα πρεπε να στο δινουν μαζι με το Alan Wake. Το OST ειναι καλο ναι. :T:

On topic: Σκεφτομουν κ το Trine 2 αλλα ο [MENTION=4676]tragikos[/MENTION] ανεφερε κατι για challenging bosses κ με απογοητευσε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.