Jump to content



Recommended Posts

Την καμερα 3ου προσωπου δεν την εχουν δουλεψει καθολου.. Την πιο καλη μου φαινεται οτι την εχει το gran turismo. Ειναι κολλημενη πισω απο το αμαξι και δεν παει αριστερα-δεξια οπως στα υπολοιπα. Επισης στο gran turismo φαινεται οτι παταει το αμαξι κατω λιγο πιο ρεαλιστικα.

Έγινε επεξεργασία από csaris
Link to comment
Share on other sites

Πάντως λίγο που το έπαιξα σε ένα παλιό build (834) που έχει διαρρεύσει σε τορρεντ (σχωράτε με αλλά αυτήν την στιγμή είναι ο μόνος τρόπος να δοκιμάσεις το παιχνίδι) τα physics μου άφησαν αρνητική εντύπωση με εξαίρεση 1-2 αυτοκίνητα που ένιωσα ότι συμπεριφέρονται όπως πρέπει..

Ειδικά το γράψιμο των τροχών με 3η ή 4η σχέση στην ευθεία μου κακοφάνηκε πάρα πολύ.

Επίσης δυστυχώς τα γραφικά του είναι ΠΟΛΥ βαριά με αποτέλεσμα για να έχω επαρκή FPS το τελικό αποτέλεσμα οπτικά να είναι πολύ χειρότερο από αυτό στο Assetto Corsa παρόλο που maxed out το pCARS έχει πιο πλούσια γραφικά.

Anyway ιστορικές στιγμές για τα PC να έχουν racing games με τέτοια physics και παράλληλα γραφικά που θα ζήλευαν οι κονσόλες..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά...Αγόρασα την G27 και θέλω να αγοράσω και racing game...έχω είδη το Asseto corsa και λέω να αγοράσω και το Project Cars αξίζει η να μείνω με το Asseto Corsa???

 

όταν βγει σαν παιχνίδι, βλέποντας και κάνοντας.. προς το παρόν, μείνε με το Ασέτο ή ψάξε για τίποτα άλλο.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το Μάιο βγαίνει το PC. Mέχρι στιγμής από τις beta εκδόσεις ακούγονται και καλά και κακά σχόλια οπότε αναμένουμε την ολοκληρωμένη έκδοση. Αυτή τη στιγμή πάντως το AC είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε simulator.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το Μάιο βγαίνει το PC. Mέχρι στιγμής από τις beta εκδόσεις ακούγονται και καλά και κακά σχόλια οπότε αναμένουμε την ολοκληρωμένη έκδοση. Αυτή τη στιγμή πάντως το AC είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε simulator.

Το Assetto Corsa είναι η πιο καλή εκτέλεση racing sim προσιτού στο mainstream κοινό.

Εξακολουθεί όμως να μην πλησιάζει καν τιτλους οπως το Forza ή το GT σε UI και κυρίως σε Single player "campaign".

Λογικό βέβαια αφού η το όλο project του Assetto Corsa για αλλού ξεκίνησε και αλλού κατέληξε (πολύ μεγαλύτερο).

Το Project Cars είναι ο άμεσος ανταγωνιστής Forza και GT για PC αφού είναι φτιαγμένο σε εκείνα τα πρότυπα από μεγάλο studio. Ιστορικό από μόνο του αυτό, αφού πάντα έλειπε ένας τέτοιος τίτλος στα PC. Από την άλλη τα physics απ'οτι λενε και απ'οτι είδα στην v.823 που δοκίμασα, δεν είναι και τα καλύτερα, παρόλο που έδωσαν τεράστια βάση σε αυτά απο την αρχή, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι χειρότερα απο το Forza ή το GT. Άλλωστε κάποια από τα αυτοκίνητα που δοκίμασα είχαν εξαιρετικά physics οπότε ίσως είναι και θέμα progress.

Νομίζω είναι must have και η 2 τίτλοι και αξίζουν την οικονομική στήριξή μας.

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
Link to comment
Share on other sites

Το Assetto Corsa είναι η πιο καλή εκτέλεση racing sim προσιτού στο mainstream κοινό.

Εξακολουθεί όμως να μην πλησιάζει καν τιτλους οπως το Forza ή το GT σε UI και κυρίως σε Single player "campaign".

Λογικό βέβαια αφού η το όλο project του Assetto Corsa για αλλού ξεκίνησε και αλλού κατέληξε (πολύ μεγαλύτερο).

Το Project Cars είναι ο άμεσος ανταγωνιστής Forza και GT για PC αφού είναι φτιαγμένο σε εκείνα τα πρότυπα από μεγάλο studio. Ιστορικό από μόνο του αυτό, αφού πάντα έλειπε ένας τέτοιος τίτλος στα PC. Από την άλλη τα physics απ'οτι λενε και απ'οτι είδα στην v.823 που δοκίμασα, δεν είναι και τα καλύτερα, παρόλο που έδωσαν τεράστια βάση σε αυτά απο την αρχή, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι χειρότερα απο το Forza ή το GT. Άλλωστε κάποια από τα αυτοκίνητα που δοκίμασα είχαν εξαιρετικά physics οπότε ίσως είναι και θέμα progress.

Νομίζω είναι must have και η 2 τίτλοι και αξίζουν την οικονομική στήριξή μας.

 

Σαφώς και το gameplay σε career mode στο AC είναι ανύπαρκτο. Προσωπικά δεν το χω αρχίσει καν και δε με βλέπω γενικά να το αρχίζω. Γενικά όμως η κατεύθυνση των καθαρών sims είναι στο online κομμάτι. LFS και iracing είναι τρανά παραδείγματα, και το AC προς τα εκεί γέρνει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.