Jump to content



Recommended Posts

  • 1 month later...

@giorgos2187 τελικά το πήρες; Την πάλεψες με τον χειρισμό; Εγώ με 360 controller σε PC (αλλά και one controller σε XboxOne) ακόμη δεν έχω καταφέρει να το φχαριστηθώ. Υπόψιν παίζω πολλά racing με controllers χωρίς θέματα (όλα τα Forza, Grid, Crew, NFS, όλα τα Dirt ακόμη και το Rally είναι πολύ decent με controller). Αντίθετα ο χειρισμός του PCars με χειριστήριο με φαίνετε απίστευτα unreliable και φλιπάρει από overly-responsive σε non-responsive κάθε φορά που αλλάζεις όχημα, με αποτέλεσμα σε κάθε αγώνα να ψάχνα πάλι τις ρυθμίσεις. Γι αυτό και το ψιλο-παράτησα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι @kavadias το πηρα το παιχνιδι. Να πω την αληθεια δεν του εχω αφιερωσει ακομα πολλες ωρες. Το πηρα στα steam summer sales με σκοπο "να υπαρχει" για το χειμωνα που εχω λιγο περισσοτερο χρονο. Απο τις 4-5 ωρες που ασχοληθηκα οι περισσοτερες ηταν στις πρωτες κατηγοριες των πρωταθληματων με τα καρτ. Στην αρχη η κατασταση ηταν δραμα αλλα με την εξασκηση συνηθισα, εμαθα και βελτιωθηκα αρκετα. Βεβαια μολις επαιξα σε δυο αλλες κατηγοριες αντιμετωπισα αυτο ακριβως που περιγραφεις. Το focus rs δεν το "χωραγα" πουθενα μιλαμε, εβγαινα συνεχεια εξω, ενω το δε audi le-mans-κατι-edition δεν το ισιωσα πουθενα.... Ισως και να εχει βεβαια μια λογικη ολο αυτο. Εδω αμαξια ιδιας κατηγοριας και εχουν σημαντικες διαφορες στην οδηγικη τους συμπεριφορα. Ποσο μαλλον αμαξια εντελως διαφορετικης κατηγοριας... Βεβαια οδηγος αγωνων δεν ειμαι αλλα φανταζομαι στεκει αυτο που λεω.

Θα συμφωνησω ομως οτι με το χειριστηριο πιο ευκολα "μπηκα στο νοημα" στο forza και στο dirt rally. Ειδικα στο δευτερο εχω πολυ μεγαλη αυτοπεποιθηση πλεον. Βεβαια ας μην ξεχναμε οτι οι ωρες μου στο pcars ειναι πολυ λιγες.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, ολα τα δεδομενα μου χαθηκαν. Ειχα καιρο να παιξω και στο ενδιαμεσο πηρα τον καινουριο ssd οποτε εκανα ενα ολικο φορματ και τα ξαναεστησα ολα απο την αρχη. Πηγα να παιξω πριν λιγακι και βλεπω οτι δεν υπαρχει καμια προοδος. Τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Στο career, campaign, να, αυτα. Στις λιγες ωρες που ειχα παιξει ειχα παρει ενα η δυο πρωταθληματα με καρτ, ειχα υπογραψει συμβολαιο στην επομενη κατηγορια κλπ. Αλλα τωρα που το ξανανοιξα ενω εχει το nickname μου (αρα με θυμαται :p) παρολα αυτα δεν μπορω να κανω resume career παρα μονο να επιλεξω new career και φτου κι απ την αρχη! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.