Jump to content



Best Gaming Console EVER


winters

Console King  

207 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Best Gaming Console EVER

Επειδή βλέπω πολλοί ψήφισαν Mega Drive αντί για S.NES (προφανώς είτε γιατί ποτέ

δεν είχαν S.NES, είτε γιατί τότε ήταν μικροί και δεν γνώριζαν) έχω να γράψω πως :

ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΣΤΗ ΜΑΧΗ |MEGA DRIVE VS S.NES|

ΥΠΕΡ ΤΟΥ MEGA DRIVE, ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ MEGA DRIVE ΗΤΑΝ ΜΑΥΡΟ. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.-

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

[MENTION=4395]toxas[/MENTION] αν δεν με απατά η μνήμη μου ήταν η πρώτη κονσόλα με online gaming, internet κλπ με μόντεμ που αργότερα έβγαλε broadband adapter (λέγε με ethernet)

επίσης vga υποστήριξη 480p και όσοι θυμούνται - loader που διάβαζε cd-roms..

Πολύ μπροστά για την εποχή της! :T:

Link to comment
Share on other sites

Το dreamcast ήταν όντως αρκετά πρωτοποριακό δυστυχώς παρουσιάστηκε τις στιγμές που η sega κατρακυλούσε ήδη . Με σωστή software υποστήριξη θα έκανε ότι το psx σε μικρότερη κλίμακα ίσως.

Link to comment
Share on other sites

To sega mega drive αν και δε το ψήφισα μου γνώρισε τον sonic και αυτό χρήζει αναφοράς.

Αφού όταν έβαζα γκολ στα άλλα παιδάκια έκανα τις κινήσεις του σκατζόχειρου σα παραπληγικό :magic:

Απο εκεί και πέρα it is N64 vs PSX

Για μένα το PSX θα έχανε τη μάχη αλλά έχει άπειρα παιχνίδια και μπορούσες να το τσιπάρεις... και αυτοί οι δύο λόγοι είναι πολύ δυνατοί :getlost:

Να σημειώσω οτι δεν έχω ακουμπήσει ποτέ snes και οτι ζήλευα σαν @#$@# όταν έβλεπα άλλο παιδάκι να έχει sega game gear το οποίο φάνταζε πολύ μπροστά απο το γκρι πλαστικέξ game boy μου

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω οτι δεν έχω ακουμπήσει ποτέ snes και οτι ζήλευα σαν @#$@# όταν έβλεπα άλλο παιδάκι να έχει sega game gear το οποίο φάνταζε πολύ μπροστά απο το γκρι πλαστικέξ game boy μου

Το ίδιο παιδάκι έκλεγε όταν σε έβλεπε να παίζεις και αυτό δεν μπορούσε.

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω οτι δεν έχω ακουμπήσει ποτέ snes και οτι ζήλευα σαν @#$@# όταν έβλεπα άλλο παιδάκι να έχει sega game gear το οποίο φάνταζε πολύ μπροστά απο το γκρι πλαστικέξ game boy μου

Εχω μια σκοτεινη ομιχλωδη μνημη απο τα λιγα εκλεκτα παιδακια που ειχαν game gear να ελκονται και να κινουνται γυρω απο πριζες συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

So....N64 the bestest console ever?

Εννοείται!! Το poll ουσιαστικά είναι, ψηφίστε την αγαπημένη σας κονσόλα / ψηφίστε αυτή που είχατε. Το poll δεν δείχνει κάτι.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=DpJyG7B6tAI]Nintendo 64 Kid Remix - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4395]toxas[/MENTION] αν δεν με απατά η μνήμη μου ήταν η πρώτη κονσόλα με online gaming, internet κλπ με μόντεμ που αργότερα έβγαλε broadband adapter (λέγε με ethernet)

επίσης vga υποστήριξη 480p και όσοι θυμούνται - loader που διάβαζε cd-roms..

Πολύ μπροστά για την εποχή της! :T:

so? και το N64 η πρωτη 64αbitη και το atari ηταν η πρωτη κονσολα γενικα.

Το ποσο καλη ειναι μια κονσολα δυστηχως εχει να κανει με το ποσο την στηριζουν οι εταιριες.

Το dreamcast λοιπον ηταν η μεγαλυτερη αποτυχια της sega, ηταν μια κονσολα που με ολα αυτα που ειπες χωρις παιχνιδια...

Link to comment
Share on other sites

so? και το N64 η πρωτη 64αbitη και το atari ηταν η πρωτη κονσολα γενικα.

Το ποσο καλη ειναι μια κονσολα δυστηχως εχει να κανει με το ποσο την στηριζουν οι εταιριες.

Το dreamcast λοιπον ηταν η μεγαλυτερη αποτυχια της sega, ηταν μια κονσολα που με ολα αυτα που ειπες χωρις παιχνιδια...

Εμένα μου άρεσε το dreamcast αν και δε θα το αγόραζα :hm: (xbox here)

Να κάνω και μια παρατηρήση. Το gamecube έχει μεδέν ψήφους. Εντάξει δεν ήταν και η καλύτερη κονσόλα αλλά τόσο fail? Kάτι φιλαράκιά μου που την πήραν την καταφχαριστήθηκαν, ειδικά mario/metroid prime

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.