Jump to content



Best Gaming Console EVER


winters

Console King  

207 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Οχι οχι δεν θα μπω ξανα στην διαδικασια να τσακωθω για το ποια κονσολα Ν64 η PS ειναι καλυτερη:p

εφαγα τα παιδικο-εφηβικα μου χρονια με τετοιους τσακωμους

το EVER το δειχνουν και οι πωλησεις

Και αυτο δεν λεει κατι.

Το Ν64 ηταν πιο ακριβο και επιπλεον δεν "εσπαγε".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply
Το gamegear τελείωνε 6 αλκαλικές σε 3 ώρες ( 4 λενε τα ιντερνερντς εγω θυμαμαι 3 το μέγιστο.... ) αυτο απο μονο του ητανε τεράστιο μείον .

Ισχύει... έτρωγε 6 αλκαλικές πιο γρήγορα απο ότι τρώει ο ΛΕβελ 1 6 πιτόγυρα...

Αλλά μετά το μάριο έβαζες εκεί σονικ και έχανες την μπάλα... ακομα το εχω καπου.

Link to comment
Share on other sites

PlayStation 2 εύκολα ... ειναι η κονσολα με τους περισσοτερους τιτλους με τεραστια διαφορα

Εχει απειρα καλα games σε παρα πολλους ειδη (fighting, shooting, platform, adventure, arcade-adventure, κλπ)

Ασε που ακομα βγαινουν παιχνιδια για αυτην. Και εχει αλλα τοσα γιαπωνεζικα exclusive

Στην 2η μοιρα θα εβαζα το Dreamcast. Μικρο, πανισχυρο και με παρα πολυ ποιοτικα games

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα n64...

Καλο και χρυσο το Ps1 αλλα δεν θα ξεχασω ποτε την στιγμη που εβαλα και επαιξα για πρωτη φορα το mario64 με το αναλογικο μοχλο του N64.

Ουσιαστικα εδειξε το δρομο σε ολους για το πως να συνδυασεις κινηση/gameplay σε τρισδιαστατο free roam(εστω και περιορισμενο) κοσμο.

Ακομα το εχω στο ραφι και περιμενει υπομονετικα την μπεμπα μου να μεγαλωσει :p

Link to comment
Share on other sites

ps1

Η μόνη κονσόλα που ζήλεψα (never had mine), αλλά πήγαινα στον κολλητό παίζαμε ps και μετά ερχόταν αηυτός και παίζαμε Tom Clancy's, Hitman, Max Payne στο PC (αυτός δεν είχε)

Μιλώ για 2001 - 2002 εποχές, νομίζω τότε κάπου βγήκε και το PS2, αλλά εμείς με το 1 ήμασταν... :p

Y.Γ: Παρά την ηλικία μου, είχα προλάβει να λιώσω στις Arcade Cabinet. Είχε ο παππούς μου στο καθαριστήριο ένα και άλλα όπου έβρισκα ξήλωνα τους γονείς μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα έλεγα το ps1, δε μπορώ να μην αναφέρω για συναισθηματικούς λόγους το atari 2600.

Είχα φάει τόσο ξύλο από τον αδερφό μου, επειδή τον εσχιζα στο combat/boxing παρ'όλο που μου έδινε το "κακό" χειριστήριο. Επίσης, το artwork των παιχνιδιών (των κουτιών εννοώ) ήταν..άλλης εποχής, δε μπορώ να το περιγράψω αλλιώς.

1062722760-00-6968.jpg

Ήταν και φτηνή κονσόλα, ακόμα και για την εποχή της. Τα snes/mega drive ήταν αρκετά πιο ακριβά αναλογικά, και για το ps1 στην αρχή - ούτε για συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.