Jump to content



Καποιος με λογαριασμο amazon απο αθηνα?


Dant3

Recommended Posts

Θελω να κανω μια παραγγελια απο amazon.οντας ασχετος και δεν εχω και paypal και επειδη δεν κανω και συχνα παραγγελιες απο εξωτερικο(οποτε για μια παραγγελια δεν μπλεκω με paypal,καρτες λογαριασμους κτλ) υπαρχει καποιος απο αθηνα για να μου κανει την παραγγελια,να του δωσω τα χρηματα στο χερι κτλ?

Θα μου κανει μεγαλη εξυπηρετηση!

Ευχαριστω :fun:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θα κάνω μια προσπάθεια εγώ, από Δευτέρα να βγάλω μια prepaid, γιατί θέλω να αγοράσω κάτι pokemon theme decks τα οποία δεν τα βρίσκω πουθενά, και 100Ευρώ το κομμάτι να μου πάνε πάλι θα δεχτώ, θέλω να τελειώνω το Project.:fist:

[MENTION=12158]Dant3[/MENTION] τι ακριβώς θες να αγοράσεις;

Link to comment
Share on other sites

μια άλλη ερώτηση για όσους έχουν amazon λογαριασμό και αγοράζουν, με χρεωστική δεν θα έχω πρόβλημα έτσι; σε ποια τράπεζα να πάω; εμπορική δεν είχε κάτι τέτοιο, μόνο πιστωτικές.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=596]greekfragma[/MENTION], θέλω λίγο βοήθεια, πάω να αγοράσω κάτι συγκεκριμένο που θέλω και μου λέει ότι δεν στέλνει στην διεύθυνση που έχω δηλώσει (μάλλον είναι US only). Τι μπορώ να κάνω για αυτό; έχεις κάνα γνωστό σου εκεί να μου προωθήσει το δέμα;

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνα γνωστό σου εκεί να μου προωθήσει το δέμα;

Yπαρχει site που προσφερει αυτο που ζητας σαν service.

Oμως, δεν θυμαμαι πολλα σχετικα με το θεμα.

Σιγουρα θα υπαρχει ποσοστο που σου κρατανε, αλλα ουσιαστικα αποκτας us address.

Αγοραζεις κατι (us only), παει στη us διευθυνση και στο στελνουν τα τυπακια οπου και αν εισαι.

-----------------------------

Δεν υπαρχει πουθενα αλλου αυτο που ψαχνεις εκτος απο Αμερικα?

Link to comment
Share on other sites

η πιο γρήγορη χρεωστική βγαίνει στην τράπεζα κύπρου...βασικά δεν είνια χρεωστική (debit) αλλά prepaid, δηλαδή προπληρωμένη. Στις άλλες τράπεζες πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό, να περιμένεις να έρθει η κάρτα να βγει το Pin...ενώ στην κύπρου τσακ μπαμ. βεβαια κάθε φορά που βάζεις λεφτά το πληρώνεις 1.25 €

Link to comment
Share on other sites

έβγαλα από τη Marfin μια prepaid. Μαζί με λογαριασμό για να έχω ebanking.

[MENTION=2861]Black_Maba[/MENTION] όχι πουθενά δε το βρίσκω, αναγκαστικά θα καταφύγω σε αυτή τη λύση με κάθε κόστος. Πες μου site να κάνω ότι χρειαστεί.

Στο ebay βρήκα το 1 από τα 2 που έψαχνα (τα theme decks, pokemon sabrina + 2 κάρτες + συλλεκτικό κουτί starter) και είχε shipping, απλά ο πωλητής με προειδοποίησε ότι θα περάσει τελωνείο αυτό. Η αξία ήταν 85$ (στο σύνολο) αν δεν κάνω λάθος. Αν με ρωτήσουν από το τελωνείο τι να τους πω για να μη με γδάρουν με κάνα τρελό ποσό;

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν αρκετα με ενα search που εκανα.

MyUS

USA2Me

ReShip

Ψαξτο λιγο παραπανω, δεν ξερω τιποτα σχετικα με τετοια services για να βοηθησω περαιτερω :nothing:

-------------------------

Aν ερθει απο Αμερικη αυτο που βρηκες στο ebay, μαλλον δεν το γλιτωνεις το τελωνειο.

Οπως και να εχει, (αν η συσκευασια ειναι σχετικα μικρη) πες στο πωλητη να το στειλει ως gift και με μικροτερη αξια δηλωμενη πχ 10-15usd απο τα 85 που θα πληρωσεις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

η πιο γρήγορη χρεωστική βγαίνει στην τράπεζα κύπρου...βασικά δεν είνια χρεωστική (debit) αλλά prepaid, δηλαδή προπληρωμένη. Στις άλλες τράπεζες πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό, να περιμένεις να έρθει η κάρτα να βγει το Pin...ενώ στην κύπρου τσακ μπαμ. βεβαια κάθε φορά που βάζεις λεφτά το πληρώνεις 1.25 €

Στην Πειραιώς ανοίγεις λογαριασμό και επι τόπου σου βγάζουν VISA debit που δουλεύει παντού στο νετ.

Μέσα σε 15-20' ανάλογα τη δουλειά που θα έχουν στα έχουν φτιάξει ΔΩΡΕΑΝ!

αν κάποιος θέλει και το ιντερνετ banking πληρώνει 5 ευρώ και το προσθέτει

όλα αμέσως χωρίς χρεώσεις (εκτός απο το internet banking)

Link to comment
Share on other sites

Στην Πειραιώς ανοίγεις λογαριασμό και επι τόπου σου βγάζουν VISA debit που δουλεύει παντού στο νετ.

Μέσα σε 15-20' ανάλογα τη δουλειά που θα έχουν στα έχουν φτιάξει ΔΩΡΕΑΝ!

αν κάποιος θέλει και το ιντερνετ banking πληρώνει 5 ευρώ και το προσθέτει

όλα αμέσως χωρίς χρεώσεις (εκτός απο το internet banking)

+1 σε αυτά που ειπε ο φιλος και εγω πειραιως εχω και να προσθεσω ότι οποιος θελει να αγοραζει με prepaid μπορει να φτιαξει μια από το internet banking και την εκτυπωνει αμεσως χωρις να χρειαζεται να τρεχει ξανα στην τραπεζα...Τελος αν θυμαμαι καλα τα 4 πρωτα γεμισματα στην prepaid είναι δωρεαν και μετα η προμηθεια παιζει στο 1 ευρω

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+1 σε αυτά που ειπε ο φιλος και εγω πειραιως εχω και να προσθεσω ότι οποιος θελει να αγοραζει με prepaid μπορει να φτιαξει μια από το internet banking και την εκτυπωνει αμεσως χωρις να χρειαζεται να τρεχει ξανα στην τραπεζα...Τελος αν θυμαμαι καλα τα 4 πρωτα γεμισματα στην prepaid είναι δωρεαν και μετα η προμηθεια παιζει στο 1 ευρω

Sent from my BlackBerry 9700 using Tapatalk

δεν έχει νόημα η Prepaid όμως!!!

ανοίγεις ένα δεύτερο λογαριασμό μέσω winbank σε 2' και συνδέεις την visa debit Μόνο με τον ένα λογαριασμό

μεταφέρεις όποτε θές όσα θες ΔΩΡΕΑΝ και κάνεις τις αγορές σου ασφαλέστατα

απορώ γιατί υπάρχουν ακόμα οι Prepaid? :p

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει νόημα η Prepaid όμως!!!

ανοίγεις ένα δεύτερο λογαριασμό μέσω winbank σε 2' και συνδέεις την visa debit Μόνο με τον ένα λογαριασμό

μεταφέρεις όποτε θές όσα θες ΔΩΡΕΑΝ και κάνεις τις αγορές σου ασφαλέστατα

απορώ γιατί υπάρχουν ακόμα οι Prepaid? :p

Αυτό αξίζει μόνο όταν ο κάθε λογαριασμός έχει τη δική του χρεωστική. Αλλιώς φαντάζεσαι να είσαι έξω και να θέλεις να σηκώσεις λεφτά και να πρέπει να συνδεθείς κάπως στο web banking για να μεταφέρεις λεφτά από τον ένα λογαριασμό στον άλλο για να τα σηκώσεις τελικά; :p
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τη συνδέσεις μέχρι 5 λογαριασμούς και να ορίσεις κύριο (για τις αγορές μέσω κάρτας) έναν χωρίς χρήματα.

Στο ΑΤΜ σε ρωτάει απο ποιό λογαριασμό θέλεις να τραβήξεις χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.