Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

Δεν ξερω αν το εχει γραψει κανενας αλλος:

Σημερα κατι δοκιμασα να κανω save σε ενα folder απο το program files. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ! Μου λεει οτι δεν εχω access και να κανω contact τον administrator. Τον εκανα αλλα δεν μου απαντησα κατι... :p

Για αυτό υπάρχει κάποια λύση; Προσπαθούσαμε να κάνουμε save κάποια render presets στο 3ds max, και μας έβγαζε αυτό το μήνυμα. Το ίδιο και σε ρυθμίσεις για το ui. Προσπαθώντας να αλλάξω τα permissions στο φάκελο, δεν με άφηνε (ήταν γκριζαρισμένα όλα).

Link to comment
Share on other sites

το Z68 δεν εχει Intel native usb 3.0 support, με 3rd party chip δεν εχει θεμα

.

συνδέω τον σκληρό WD passport 1TB σε ενα usb 3.0 hub , θα κανω περαιτέρω δοκιμές κατευθείαν πανω στο μοβο οπως και στον αλλον controller (asmedia)

Link to comment
Share on other sites

συνδέω τον σκληρό WD passport 1TB σε ενα usb 3.0 hub , θα κανω περαιτέρω δοκιμές κατευθείαν πανω στο μοβο οπως και στον αλλον controller (asmedia)

Δεν ειναι θεμα win8, 7 εχω ;)

Το WD φταιει και απο τα λιγα που ειχα βρει γκουγκλαρωντας, μαλλον το μακρυ καλωδιο.

Ομοιως, wd passport 500gb, δουλευει USB 3 απευθειας στο mobo, δουλευει USB 2 σε extension usb3 καλωδια (3).

Μου λεει οτι δεν εχω access και να κανω contact τον administrator. Τον εκανα αλλα δεν μου απαντησα κατι... :p

ΡΟΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

:T: :T: :T:

Πολυ κωλοπαιδο αυτος ο administrator τελικα :D

Link to comment
Share on other sites

την καινούρια μπλέ οθόνη και restart την έχει δει κανείς?

εγώ έφαγα μια φορά και υποψιάζομαι κάτι με το activator του office..σε netbook acer 725

σε κάποια φάση έτρωγα συνέχεια μπλε οθόνες και μάλλον ήταν απο το avg που λένε πως δεν είναι πλήρως συμβατό...μετά από restore έστρωσε αλλά μια φορά την είδα

Link to comment
Share on other sites

πφφφφ !

επρεπε να τα ξαναπεράσω απ την αρχή τα windows και δε μπορώ να εγκαταστήσω τους RST 11.7.0.1013

μηνυμα "this computer does not meet κλπ"

απ το BIOS ειναι κανονικά σαν AHCI.

[MENTION=51]jax7480[/MENTION]??? καμια ιδέα κανείς ????

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Razer Nostromo, προσπάθησα να το κάνω install με τον 2.05 driver (run as admin) αλλά μου βγάζει - Error 1935. An error occurred during the installation of assembly component. HRESULT:0x80073712.

Λιγο που το έψαξα μου βγάζει component store has been corrupted!! Προσπάθησα με DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth απο elevated comand prompt αλλά τίποτα!

Μηπως μπορεί κανεις να με βοηθησει??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πού συμφέρει πλέον να αγοράσω τα 8 και ποια έκδοση προτείνετε; Στις πρώτες σελίδες λέγατε κάτι τρελές τιμές 15euro. Αυτό παίζει ακόμα;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Εδώ και είναι για 30αφρό.

Εάν έχεις Win7 αυθεντικά με 15αφρό εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και είναι για 30αφρό.

Εάν έχεις Win7 αυθεντικά με 15αφρό εδώ.

Έχω 7 64bit ultimate. Αν θέλω να κάνω καθαρή εγκατάσταση σε άλλο δίσκο από τα 7 τα 15 euro ισχύουν ή θέλει υποχρεωρικά να βρει τα 7 και να κάνει upgrade;

Το 30euro λίγα μου φαίνονται πάντως... Μήπως είναι μάπα το λειτουργικό και το δίνει δωρεάν η ms μήπως το τσιμπήσει κανείς; Τα 7 θυμάμαι ήταν πολύ πιο ακριβά...

Link to comment
Share on other sites

Είναι προσφορά μέχρι τέλος του μηνού.

Ναι θα μπορέσεις να κανείς καθαρή εγκατάσταση.

Με τα 30 που πήρα εγώ έτσι έκανα. Τώρα για το εάν είναι μάπα, οι απόψεις διίστανται.

Εγώ πλέον δεν γυρίζω πίσω.:)

SGII™

Link to comment
Share on other sites

Είναι προσφορά μέχρι τέλος του μηνού.

Ναι θα μπορέσεις να κανείς καθαρή εγκατάσταση.

Με τα 30 που πήρα εγώ έτσι έκανα. Τώρα για το εάν είναι μάπα, οι απόψεις διίστανται.

Εγώ πλέον δεν γυρίζω πίσω.:)

SGII™

Πρέπει να τρέξει οπωσδήποτε ο upgrade assistant και να ελέγχει μία ώρα το σύστημα; Δεν γίνεται απλά να δώσω τα στοιχεία μου και να κατεβάσω το .iso;

Στο site της microsoft με την προσφορά λέει τα παρακάτω : "Μπορείτε να αγοράσετε τα Windows 8 Pro με εκτιμώμενη τιμή λιανικής πώλησης € 59.99 σε ένα κατάστημα που συμμετέχει στην προσφορά. " Ξέρετε ποιά καταστήματα συμμετέχουν στην προσφορά;

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα windows 8 x64 pro. Προσπαθώ εδώ και πολύ καιρό να πάρω ένα δωρεάν serial για την δωρεάν εγκατάσταση του Media Center μέσω της σελίδας της microsoft αλλά συνέχεια λαμβάνω την απάντηση (Δεν ήταν δυνατή η επεξεργασία της παραγγελίας σας). Είδα ότι και πολλοί άλλοι αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα και η microsoft δεν μπορεί να δώσει κάποια λύση. Επειδή η προσφορά λήγει στις 31 Ιανουαρίου μπορεί κάποιος φίλος χρησιμοποιώντας αυτήν την σελίδα windows.microsoft.com/el-GR/windows-8/feature-packs

να προσπαθήσει να στειλεί ένα serial στο email gsarantis75@hotmail.com. Όποιος φίλος βοηθήσει θα του στείλω αν θέλει invites για το DOTA 2 του Steam.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μερικές χαζές ερωτήσεις για να δω αν θα περάσω κ γω στα 8άρια.

Τρέχοντας το upgrade assistant μου έβγαλε την πλειονότητα των εγκατεστημένων προγραμμάτων μου οκ αλλά μερικά είχαν θαυμαστικό ή x.Να υποθέσω οτι πριν προσπαθήσω να κάνω το upgrade θα πρέπει να τα απεγκαταστήσω -τα ''προβληματικά''-?

Μπορώ να κάνω κατευθείαν upgrade απτα win 7 64bit pro χωρίς να χρειαστεί επανεγκατάσταση όλων των προγραμμάτων. -κοινώς να μη χρεαστεί πάλι φορμάτ εξαρχής-

Παίζει κάποιο ρόλο που το κλειδί για τα τα win 7 πουχω είναι από το πακέτο που προσφέρει το πανεπιστήμιο?

Αυτά τα 2gb που θα κατεβάσω -τα win 8- πρέπει να τα κάψω σε dvd/usb ή μπορώ να το αφήσω να λειτουργήσει αυτόματα κ να κάνει την εγκατάσταση/upgrade εκείνη την ώρα?

Σε περίπτωση που χρειαστεί επανεγκατάσταση των win 8 απλά χρησιμοποιώ το dvd/usb?

Μπορώ να επιλέξω την αυτόματη εγκατάστση κ μετά να δημιουργήσω ένα dvd/usb των win 8?

Θα υπάρξει πρόβλημα αν επιχειρήσω να εγκαταστήσω τα win 8 σε κάποιο hdd/ssd που δεν έχει προηγουμένως κάποια εγκατάσταση win 7?-επειδή είναι upgrade?-

thanks in advance.

Έγινε επεξεργασία από sosna
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τρέξει οπωσδήποτε ο upgrade assistant και να ελέγχει μία ώρα το σύστημα; Δεν γίνεται απλά να δώσω τα στοιχεία μου και να κατεβάσω το .iso;

Στο site της microsoft με την προσφορά λέει τα παρακάτω : "Μπορείτε να αγοράσετε τα Windows 8 Pro με εκτιμώμενη τιμή λιανικής πώλησης € 59.99 σε ένα κατάστημα που συμμετέχει στην προσφορά. " Ξέρετε ποιά καταστήματα συμμετέχουν στην προσφορά;

Αγόρασα τελικά την έκδοση με τα 29.99euro. Κατέβηκε και έκαψα και dvd. Έχει και επιλογή να φτιάξεις bootable usb flash drive, αλλά σε εξωτερικό δίσκο δεν μου έδωσε τη δυνατότητα να το περάσω...

Μου ανέφερε παντού ότι η έκδοση ήταν η Pro αλλά πουθενά δεν έλεγε αν είναι 32 ή 64bit...

Περιλαμβάνονται και οι 2 εκδόσεις στο DVD;

Παίδες μερικές χαζές ερωτήσεις για να δω αν θα περάσω κ γω στα 8άρια.

Τρέχοντας το upgrade assistant μου έβγαλε την πλειονότητα των εγκατεστημένων προγραμμάτων μου οκ αλλά μερικά είχαν θαυμαστικό ή x.Να υποθέσω οτι πριν προσπαθήσω να κάνω το upgrade θα πρέπει να τα απεγκαταστήσω -τα ''προβληματικά''-?

Μπορώ να κάνω κατευθείαν upgrade απτα win 7 64bit pro χωρίς να χρειαστεί επανεγκατάσταση όλων των προγραμμάτων. -κοινώς να μη χρεαστεί πάλι φορμάτ εξαρχής-

Παίζει κάποιο ρόλο που το κλειδί για τα τα win 7 πουχω είναι από το πακέτο που προσφέρει το πανεπιστήμιο?

Αυτά τα 2gb που θα κατεβάσω -τα win 8- πρέπει να τα κάψω σε dvd/usb ή μπορώ να το αφήσω να λειτουργήσει αυτόματα κ να κάνει την εγκατάσταση/upgrade εκείνη την ώρα?

Σε περίπτωση που χρειαστεί επανεγκατάσταση των win 8 απλά χρησιμοποιώ το dvd/usb?

Μπορώ να επιλέξω την αυτόματη εγκατάστση κ μετά να δημιουργήσω ένα dvd/usb των win 8?

Θα υπάρξει πρόβλημα αν επιχειρήσω να εγκαταστήσω τα win 8 σε κάποιο hdd/ssd που δεν έχει προηγουμένως κάποια εγκατάσταση win 7?-επειδή είναι upgrade?-

thanks in advance.

Λογικά χωρίς να το έχω δοκιμάσει, καλύτερα θα είναι να τα αφαιρέσεις πριν το upgrade και τα περνάς μετά το πέρας της εγκατάστασης των 7.

Μπορείς να κάνεις upgrade,ναι...

Για το κλειδί των 7 που είναι από το πανεπιστήμιο δεν ξέρω να σου απαντήσω. Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα αφου είναι νόμιμο...

Μπορείς να κάνεις την εγκατάσταση αναβάθμιση και επιτόπου.

Δεν γνωρίζω οπότε κάνε πρώτα πριν εκτελέσεις την εγκατάσταση και ένα dvd.

Δεν το γνωρίζω. Αν κατέβασες έκδοση που είναι μόνο upgrade (δεν γνωρίζω αν υπάρχει τέτοια έκδοση) θα πρέπει να βρει το παλιό λειτουργικό στο δίσκο (Windows 7).

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.