Jump to content




mchls

Recommended Posts

Μετά την τεράστια επιτυχία του World of Tanks, η Wargaming.net ξαναχτυπά με ένα ακόμα αντίστοιχο πολεμικό ΜΜΟ, το World of Warplanes. Όπως αντιλαμβάνεστε, στο World of Warplanes δεν ελέγχετε tanks αλλά πολεμικά αεροπλάνα και μάχεστε στους αιθέρες ενάντια σε άλλους παίκτες. Το παιχνίδι περιλαμβάνει αεροπλάνα από διάφορες εποχές, από τα μοντέλα με τα διπλά φτερά της δεκαετίας του ’30, μέχρι τα jet του Πολέμου της Κορέας. Τα αεροπλάνα είναι χωρισμένα σε τρεις βασικές classes, με πολλαπλούς συνδυασμούς εξοπλισμού, μηχανών και άλλων σημαντικών μονάδων. Δείτε βίντεο παρακάτω και γραφτείτε για συμμετοχή στην alpha στο επίσημο site του παιχνιδιού. Πώς σας φαίνεται το World of Warplanes;

Κυριαρχήστε στους ουρανούς με το World of Warplanes | Game 2.0

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gsJ1Y3qsSTo]World of Warplanes - Gamescom 2011 Trailer - PC - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=PrWUehp6OXc]World of Warplanes Official German Planes Trailer - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Krox0CoXa-4]World of Warplanes Soviet Trailer - YouTube[/ame]

[ame]

[/ame]

german_planes_image_02.jpg

wowp_screen_ussr_04.jpg

9.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply
Επειδή δεν κατάλαβα... είναι είδος simulation ή κάτι σαν RTS με αεροπλάνα;
What genre does World of Warplanes belong to?

World of Warplanes is a global-scale flight combat MMO action game dedicated to air combats on vehicles that were designed and produced in the middle of the XX century. The game will combine both PvP and PvE elements, where players will encounter real opponents and destroy AI-controlled ground objects.

What genre does World of Warplanes belong to?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι γραμμενος στην alpha λιγες ωρες αφοτου ανοιξε και ακομα δεν εχω παρει invite.Τα ατομα που θα μπουνε στην αλφα μεχρι στιγμης περνανε απο κοσκινο βαση ηλικιας,περιοχης κτλπ κτλπ.Το σιγουρο ειναι οτι το 99% οσων εχουν δηλωσει θα μπουν,αλλα σε βαθος χρονου.

Ειναι arcade style,αλλα μην γελιεστε...Τα ατομα που θα ειναι μεσα,θα ειναι harcore.Οι περισσοτεροι προερχοντε απο το wot οπως εγω.Και τα ατομα αυτα,συμπεριλαμβανομενου κ εμενα,διαβαζουν 5 ωρες και παιζουν μια.

Οσοι εχουν παιξει wot σε φανατικο επιπεδο οπως εγω και οχι απλα "δεν ξερω τιποτα point and shoot",καταλαβαινουν τι εννοω.

Ειδη εχουν αρχισει να καταστρωνουν tactics,να κατεβαζουνε τις εκπομπες απο το discovery με τις αερομαχιες του ww2 και να μελετανε τις μανουβρες....

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω τιποτα απολυτως,ουτε καν joystic...Αν ειναι τοσο θεμα θα παρω ενα.Αλλα δεν νομιζω...

Οσοι ξερουν την WG,θα ξερουν πολυ καλα οτι δεν θα θελει να περιορισει το αγοραστικο της κοινο εστω και ελαχιστα.Οποτε μπορει να ειναι playable και με keyboard...

Ειδομεν κυριοι!:)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως το WOT..τότε γεια σας...Σε κρατάει λίγο και μετά..τα ίδια τα ίδια τα ίδια..

Κανένα ενδιαφέρον. Grid grid grid για να πάρεις ένα IS7 ή ένα E-75 και να διαπιστώσεις ότι έχει πιο πολύ ενδιαφέρον να κάνεις battles με Stug και PzIV. Ακόμα και με loltractors...

Γενικά η εταιρεία αυτή μου έδειξε ότι δεν το έχει.

Πόρωση από εποχής BF42 με την όλη era, πόρωση και λόγω 3d modeling, αλλά το game κάπου με έχασε χωρίς γυρισμό.

Δεν ξέρω αν έμαθε η wargaming τίποτα απο τα λάθη της. Ελίζω να είναι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όπως το WOT..τότε γεια σας...Σε κρατάει λίγο και μετά..τα ίδια τα ίδια τα ίδια..

Κανένα ενδιαφέρον. Grid grid grid για να πάρεις ένα IS7 ή ένα E-75 και να διαπιστώσεις ότι έχει πιο πολύ ενδιαφέρον να κάνεις battles με Stug και PzIV. Ακόμα και με loltractors...

Γενικά η εταιρεία αυτή μου έδειξε ότι δεν το έχει.

Πόρωση από εποχής BF42 με την όλη era, πόρωση και λόγω 3d modeling, αλλά το game κάπου με έχασε χωρίς γυρισμό.

Δεν ξέρω αν έμαθε η wargaming τίποτα απο τα λάθη της. Ελίζω να είναι διαφορετικό.

Με κινδυνο να μετατραπει το θεμα σε wot conflict,θα ρωτησω...Τι εκανε η WG φιλε μου snips που σε "ξενερωσε" σε σημειο να μην ασχολησε με το game?

Τα κυρια λαθη της wg ηταν το type59 που ξεσηκωθηκε ολο το community και το σταματησανε αλλα και νερφ το κανανε,το νερφ στα HE πυρομαχικα,το νερφ στο accurancy απο το πυροβολικο.....Ε,αυτα...

Οσο για το grind,αν εχεις ως μοναδικο στοχο ενα is7 και ολα τα προηγουμενα αρματα που οδηγουν σ αυτο απλα τα ξεπετας μεχρι να φτασεις στο is7,τοτε αντιμετωπιζεις το παιχνιδι λαθος και σ αυτο δεν φταιει η WG.

Οσο αφορα το τι ειναι ποιο fun...Εγω απολαμβανω πολυ περισσοτερο το is-3 παρα οτιδηποτε αλλο!Και εχω και hummel,pzIV,hetzer,tetrarch.Και ειχα και tiger(p),VK4502A,m4 sherman κτλπ κτλπ

Το τι ειναι ποιο fun λοιπον ειναι καθαρα υποκειμενικο.

Αν και μπορω να καταλαβω γιατι θεωρεις fun το loltractor...Γιατι σε tier1 matches,δεν χρειαζεσε skill κ οι αντιπαλοι (οι περισσοτεροι δλδ) επισης δεν κατεχουν καποιο skill ή γνωσεις...Οποτε πας οπου να ναι,βαρας οπου ναι,μηδεν τακτικη,μηδεν συνεννοηση με την ομαδα,μηδεν γνωση για το αντιπαλο αρμα(που πρεπει να το χτυπησεις δλδ) και οτι να ναι....Point and shoot κ οτι γινει....Εισαι τυχερος κ πηρες κανα κιλλ?ΟΚ...Δεν πηρες παλι ΟΚ!

Αν ηθελα κατι τετοιο θα επαιζα ενα fps/tps της σειρας.

Just my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ λάθος, αλλά δεν έχω όρεξη να αντι-επιχειρηματολογήσω για ένα MMO..

Λεφτά δεν έχουμε, ο μπαμπινιώτης είναι υπ.παιδείας...τα ηλίθια games θα μας αποσχολούν;

Μy only cent...δεν έχω άλλα...

Link to comment
Share on other sites

K εγω δεν εχω λεφτα,κ εγω ζω στο ιδιο μπαχαλο μ εσενα,αλλα την τελευταια φορα που κοιταξα,εδω ειναι φορουμ για τεχνολογια/pc/games....Ουτε το συνταγμα ειναι,ουτε το φορουμ του κινηματος "save Greece".

Tα προβληματα μου,τις ιδεες μου και οτιδηποτε αλλο ΑΣΧΕΤΟ με αυτο το φορουμ,τα κραταω για εκει που ανηκουν!

Και στην τελικη γιατι ποσταρες???Για να πεις οτι δεν μου απαντας???Ακρως εποικοδομητικο post!!!:wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.