Jump to content



GTX680 reviews/επιδόσεις/εντυπώσεις


denz

Recommended Posts

Στην αγορα σαφως και δεν υπαρχει 780 ,και σου εξηγησα τον λογο ή τελος παντων εναν απο τους λογους .Δεν ειχε νοημα να βγει το καταλαβαινεις και εσυ αλλωστε και εσυ το ιδιο θα εκανες.

Τωρα αν εννοεις δεν υπαρχει γενικα απλα θα σου πω εδω θα ειμαστε να δουμε .

Ναι αμέ! άμα ο [MENTION=11813]javaneze:[/MENTION] είχε GK110 ή 780 δεν θα το έβγαζε θα το κράταγε..

Και ο λόγος ποιός? Γιατί δεν υπάρχει νόημα.

σε παραμυθένιο κόσμο ζεις μου φαίνεται..

εδω θα ειμαστε να δουμε

Έτσι ακριβώς δεν έχει βγεί ακόμα θα δούμε..

Για αυτόν τον λόγο δεν μπορείς να ωρίσεις ούτε ότι η 780 υπάρχει!

ούτε ότι θα είναι το High end!

και ούτε ότι η 680 είναι το MID που αυτήν την στιγμή είναι ότι καλύτερο έχει η Nvidia να πουλήσει!

ΚΑΤΑΛΑΒΈ ΤΟ!

Για αυτό μην μιλάς για 780 από την στιμγή που δεν ξέρεις! και περιμένεις να δείς!

γιατί απλά όπως είπες δεν το έχεις δει ακόμα και θα το δείς..

Ρε φιλε ειλικρινα τωρα ειναι σοβαρα αυτα που λες? Δεν ηξερε τι να κανει ποιος ,η nvidia ? Tι ειναι οι εταιρειες ξεφραγο αμπελι εχεις την εντυπωση ?Δεν εχει μιλησει η nvidia για το GK110 ? Για ενημερωσου και μετα ξαναελα να μου πεις γιατι αυτα που μου γραφεις τωρα ειναι για πρωιναδικα .Να την βγαλουνε λεει 660 ή 670 και δεν ξερανε τι να κανουνε χαχαχαχα ,ενταξει μην το κανεις σαπουνοπερα το θεμα .

Μου φαίνεται δεν είσαι ενημερωμένος ΕΣΥ για αυτό πρώτα διάβασε όλα τα θέματα

που έχουν μπεί εδω στο Thelab..

Όσα Post έχουν γράψει οι χρήστες και ειδικότερα τα Nvidia Fanboys!

Και μετά έλα να μας μιλήσεις

Και μην πετάγεσε σαν το παιδάκι του μπαρμπαστάθη!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 979
  • Created
  • Last Reply
Το να "κλείσει" η τάδε εταιρία την αντίπαλο της στο "δυ-πώλειο" που υπάρχει είναι ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ όνειρο και ΚΑΜΜΙΑΣ εκ των εταιριών ( AMD - nVIDIA @ GPUs , Intel - AMD @ CPUs & GPGPUs )

Bold γιατι; Κανεις εντυπωση; :tongue:

Δεν αντιληφθηκες το πνευμα του ποστ.

Θα δικαιολογουσα εγραψα, φανατισμο υπερ μιας εκ των δυο αν ειχε τα οπλα να κλεισει το σπιτι της αλλης.

ΟΧΙ οτι ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ να κλεισει η ati την nvidia, η intel την amd & η softex την delica. :flag:

Link to comment
Share on other sites

nvidia - TheLab.gr - Threads Tagged with nvidia

Ξεκίνα από εδώ

Και από εδώ

http://www.thelab.gr/eidiseis/i-nvidia-gk104-kepler-gpu-tha-vgei-104996.html

Καλύτερα διαβασέ τα ΌΛΑ ΌΛΑ ΌΜΩΣ..

και ενημερώσου καλύτερα!

Και υπάρχουν αρκετά ωραία πράγματα

(Post/ειδήσεις)

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/sapphire-hd7970-protes-entyposeis-metriseis-103617.html

Να σε βοηθείσουμε λίγο να βγείς από τον παραμυθένιο NVντόκοσμό

να έρθεις στον πραγματικό

και τότε ξαναμιλάμε..

Link to comment
Share on other sites

nvidia - TheLab.gr - Threads Tagged with nvidia

Ξεκίνα από εδώ

Και από εδώ

http://www.thelab.gr/eidiseis/i-nvidia-gk104-kepler-gpu-tha-vgei-104996.html

Καλύτερα διαβασέ τα ΌΛΑ ΌΛΑ ΌΜΩΣ..

και ενημερώσου καλύτερα!

Και υπάρχουν αρκετά ωραία πράγματα

(Post/ειδήσεις)

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/sapphire-hd7970-protes-entyposeis-metriseis-103617.html

Να σε βοηθείσουμε λίγο να βγείς από τον παραμυθένιο NVντόκοσμό

να έρθεις στον πραγματικό

και τότε ξαναμιλάμε..

Calm down φιλε ,μην αγχωνεσαι δεν θα κατσουμε να ανταλλασουμε links τωρα .Σου ειπα εδω θα ειμαστε και θα δουμε σε οτι αφορα το 780 ,μην νευριαζεις δεν υπαρχει λογος .

Επειτα σε οτι αφορα 680 με 7970 ghz edition μπες anandtech και δες συγκριτικα benchmarks (δεν ειναι με τους τελευταιους drivers η 680 ) και ελα μετα να τα ξαναπουμε .Βγες λιγο και εξω απο το lab δεν θα παθεις τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν θα καταλαβω αυτη τη φανατιλα, ειναι λες και τα χρωματα ειναι πρασινο και κοκκινο για να βλεπω παναθηναικο - ολυμπιακο!

Ενα thread που ειναι για να αποκτησουμε μια αποψη για μια καρτα γραφικων (680) εχει γινει πεδιο μαχης για το τι κανει η μια εταιρια και αν η 970 κανει αυτο και η 9860 κανει το αλλο!

Λες και κερδιζουμε λεφτα εμεις απο αυτους και αξιζει να τρωγομαστε!

Ψυχραιμια και καλυτερα να βλεπουμε καποια result απο benchmarks παρα να τρωδομαστε οπως γινεται σε ΚΑΘΕ thread τετοιου τυπου!

Link to comment
Share on other sites

:OT:

Προτεινω να γινει ενα νεο thread με θεμα ATI vs Nvidia ....οπου εκει να υπαρχουν υπερ και κατα ..... να βοηθηθει και κοσμακης για ζητηματα αγορας.....

Θελω να αγορασω μια καρτα μονοπυρινη και ειμαι μεταξυ 7970 και 680 ..... με αυτο που επικρατει εδω.....ΔΕΕΕΕΕΕΕΝ βγαζω ακρη..... ο καθενας "βγαζει" τα "αποθημενα" του γραφωντας για την καρτα που ΕΧΕΙ......ή ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ????!!!!!!!!

:sorry:

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα μόλις την 780.και μου είπαν απο την nvidia ότι επειδη το μαντεψα ότι θα την βγάλουν μου κάνουν 230 ευρω έκπτωση.ηρθε η ώρα να πουλησω τις mid end που πιάνουν 280 fps με oc στο max Payne :(

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα μόλις την 780.και μου είπαν απο την nvidia ότι επειδη το μαντεψα ότι θα την βγάλουν μου κάνουν 230 ευρω έκπτωση.ηρθε η ώρα να πουλησω τις mid end που πιάνουν 280 fps με oc στο max Payne :(

Απο που αν επιτρέπεται; Περιμένουμε παρουσίαση έτσι;

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα μόλις την 780.και μου είπαν απο την nvidia ότι επειδη το μαντεψα ότι θα την βγάλουν μου κάνουν 230 ευρω έκπτωση.ηρθε η ώρα να πουλησω τις mid end που πιάνουν 280 fps με oc στο max Payne :(

Bασικα μην τις πουλησεις! Βαψε τις μπλε και ριχτες απευθειας στη θαλασσα!

Και γω το ιδιο θα κανω γιατι δεν τραβανε στις υψηλες αναλυσεις, μπουκωνει ο διαυλος... :hehe:

http://www.thelab.gr/1063251899-post31.html

Link to comment
Share on other sites

Bασικα μην τις πουλησεις! Βαψε τις μπλε και ριχτες απευθειας στη θαλασσα!

Και γω το ιδιο θα κανω γιατι δεν τραβανε στις υψηλες αναλυσεις, μπουκωνει ο διαυλος... :hehe:

http://www.thelab.gr/1063251899-post31.html

HAHAHAHAHAAH

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγγνωμη αλλα ο πυρηνας της 680 ειναι 300mm^2 της 7970 ειναι 350 mm^2

IΔΙΑ κατηγορια πυρηνων δεν ειναι;

Αμα ηταν 300 ο ενας και 500 ο αλλος οπως το 2010 2011 τοτε ναι.

Στην ιδια κατηγορια παιζουν απλως εχει και καποια στοχευμενα Χtors για GPGPU πραξεις οπως logx sinx κτλ να φανταστω.

Ο cayman 6970 και ο GK114-560TI στην ιδια κατηγορια δεν επαιζαν.. 330mm^2 και 390mm^2.

Αν υπηρχε ο 685 ετοιμος ως GK100 τοτε θα υπηρχε στις TESLA quanntro κτλ Αλλα τωρα δεν υπαρχει τετοιος πυρηνας εκει.

Επιπλεον αν ο πυρηνας ειναι 550mm^2 αρα ογδοντα τις εκατο πανω τοτε πεφτει στο τετραγωνο η αποδοση του wafer και με δεδομενο οτι μια μοναδα των 28 nm λειτουργει ( μπορει και δευτερη τωρα) θα ηταν σαν την 690 ενα πραγμα σε διαθεσιμοτητα..

Μια επαναληψη του 2010 συμβαινει αλλα τοτε εκεινος ο ΛΟΛ 480 ειχε βγει τωρα οχι. Και για να λενε οτι εγινε το tape out της 8970 αρα σε εξι επτα μηνες θα βγει γεναρη του 2013. αρα τοτε θα βγει και η 780.

Για το οτι ο GK107 κανει 120 Ε και αποδιδει σα 6670 = ΑΜD trinity γιατι δεν το λετε; Ο GK107 ειναι 118mm^2 και ο 7770 ειναι 128mm^ και Χ2 σε επιδοσεις απο 640.

-------------------------------------------------

ΥΓ

Εκεινος ο GK106 θα βγει;

Τελικα η 7970 ειναι respin η απλως η νεα reference;

----------------------------------------------

----------------------------------------------

YΓ2

Ειχαν πει οτι το Xtor cost θα ειναι στο επιπεδο των 40 nm το Q3 ... σιγα σιγα θα πρεπει να πεφτουν οι τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.