Jump to content



Υπολογιστής απο την αρχη


Orfanos3

Recommended Posts

Ρε άνθρωπε είναι σαν να μου λες τώρα οτι όσοι βάζουν τα ψυγεία κάτω με intake κάνουν λάθος.

Θα εισάγεις απο μπροστά τον αέρα και θα πετάς και κρύο αέρα προς την κάρτα, δηλαδή ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 626
  • Created
  • Last Reply
Ρε άνθρωπε είναι σαν να μου λες τώρα οτι όσοι βάζουν τα ψυγεία κάτω με intake κάνουν λάθος.

Θα εισάγεις απο μπροστά τον αέρα και θα πετάς και κρύο αέρα προς την κάρτα, δηλαδή ακόμα καλύτερα.

Ξαναδές το ! Ολόκληρη συστοιχία δίσκων υπάρχει μπροστά από την ψήκτρα όπως αυτή τοποθετείται εντός, ενώ μειώνεται και ο χόρος για την κάρτα γραφικών η οποία στην περίπτωση τέτοιας τοποθέτησης και αν είναι γομάρι, δεν ξέρω κατά πόσο χωράει.

Τέλος πάντων εγώ την γνώμη μου είπα και σας αφήνω !

Καλημέρα σε όλους! :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν σας απασχολησουν φαινομενα ροης..ειστε σιγουροι οτι μπαινει με την καρτα που 8α παρει??

Παρε καποια καλη/φτηνη αεροψυκτρα.(πχ Mugen3 ή καποια αλλη αντιστοιχου τιμης)

Link to comment
Share on other sites

Θα την βάλει πάνω την h100 τι σκάτε;

Εψαρχής του είπε ο adpanos για mugen αλλά διάλεξε στο ξαφνικό να πάρει noctua το θεριό.

Απο noctua καλύτερα h100. Ήθελε να τα δώσει. άντε να μπλέκει πάλι με πιστωτικά κλπ. Αν δεν μπορεί να βάλει την h100 θα πεταχτώ να την τοποθετήσω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν σας απασχολησουν φαινομενα ροης..ειστε σιγουροι οτι μπαινει με την καρτα που 8α παρει??

Παρε καποια καλη/φτηνη αεροψυκτρα.(πχ Mugen3 ή καποια αλλη αντιστοιχου τιμης)

Και τα δυο τα έχω πει σε προηγούμενα posts ....

Mugen 3 από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

συγχωρεστε αλλα γελαω με το ολο θεμα.

συμφωνω με adpanos.χειροτερη συνθεση εβερ

μου σκαει στο συνολο 2100+ για μηχανημα και μου διαλεγει i5?

επισης overclocking ΔΕΝ θα κανει και του προτεινετε ψυκτρα οσο το pc case?

αυτο δεν ειναι το VFM μηχανημα.Αυτο ειναι πληρωνω οτι βρω μπροστα μου χωρις να ξερω τι ειναι το καθενα

Τελειως φιλικα

Link to comment
Share on other sites

NOCTUA NH-D14 και τελειωνω με αυτο και ας ειναι υπερβολη

Σε γενικές γραμμές ίσως ξέφυγε λίγο αλλά η τροπή που πήρε το πράγμα ήταν αναμενώμενη απο την 3ή σελίδα. χεχε

2100 με οθόνη keyb κ όλα μέσα δεν είναι άσχημα. Άντε να φύγανε χαζά 100 με 150ευρώ max.

Και όποιος έχει παρακολουθήσει το thread θα πεί πάλι καλά.

Το μόνο που είναι περιττό είναι η H100 αλλά αντί να δώσει 80ευρώ για noctua καλύτερα 110€ για h100 στην τελική.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αμάξι που βγάζει 60 άλογα στις 1500 στροφές αλλά του έβαλα ψυγείο λαδιού για να το κρατάω κρύο. Βρε συ άμα δεν κάνει overclock και με μια ψύκτρα των 30 έουρος μια χαρά θα είναι οι θερμοκρασίες...

Link to comment
Share on other sites

Έχω αμάξι που βγάζει 60 άλογα στις 1500 στροφές αλλά του έβαλα ψυγείο λαδιού για να το κρατάω κρύο. Βρε συ άμα δεν κάνει overclock και με μια ψύκτρα των 30 έουρος μια χαρά θα είναι οι θερμοκρασίες...

Λέω οτι βλέπω αλλά τελικά βαριέμαι να διαβάσω.

Είπε κανείς άλλος οτι ήταν σωστή αγορά;

Είπα αντί να πάρει noctua καλύτερα h100.

20 σελίδες τα ίδια και τα ίδια. Είτε διάβασε είτε μην σχολιάσεις καν.

Εκτός αν trollareis.

Δεν είναι προσωπικό αλλά έλεος. Σαν να κάνετε copy paste σχόλια είναι. γιαυτό έφτασε 20 σελίδες

Link to comment
Share on other sites

εχουν βγει προτασεις με σχεδον 1 χιλιαρικο κατω που πανω κατω εχουν ιδιες επιδοσεις

το ελεος ειναι οτι οσο περνανε οι σελιδες τοσο θα ριχνει χρημα (μπραβο το παιδι βεβαια που το εχει κ δικαιωμα του να το πεταει) αλλα η διαφωνια ειναι οτι το πισι αυτο ΔΕΝ καταντασεται στην εξυπνη αγορα και ουτε θεωρειται value for money pc

αυτο φωναζουμε 20σελιδες:)

Link to comment
Share on other sites

swatoner κι εγώ υπονοώ ότι αφού και με μια ψύκτρα των 30 κάνει δουλειά γιατί να πάρει την H100 και όχι την noctua. Ακόμα και η noctua είναι overkill αλλά ας μην χαραμίσει άλλα 30 ευρώ τσάμπα. Να σου πω και κάτι άλλο; Όλο αυτό το thread είναι και λίγο προκλητικό στους καιρούς που ζούμε. Εδώ άλλοι δεν έχουν να φάνε και εδώ πετάμε τα ευρώ λες και είναι στραγάλια και μάλιστα άσκοπα. Εάν έστηνε αυτό το μηχάνημα με ό,τι καλύτερο υπάρχει στην αγορά (πχ ι7 3930 αντί για τον i5) θα έλεγα πάει στο καλό αλλά όχι έτσι ρε συ. Στην τελική ας πάρει την noctua και τα 30 ευρώ ας τα δώσει σε κάποια φιλόπτωχη/ανθρωπιστική οργάνωση...

(Εγώ έχω και μια ένσταση για τις μνήμες εάν και εφόσον παίζει bank interleaving)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Ενημερωτικά, εκτός απο vga & h100 δηλαδή τι θα άλλαζες;

καταρχην θεωρω απαραδεκτο να χαλασω εναν μισθο επιδοματος οαεδ για κουτι και για πληκτρολογιο..

τωρα για τα αλλα αν κρινουμε βασει αποδοση τιμης εχουν χιλιο υπωθει πολλες σελιδες πριν.μη τα ξαναλεμε

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδεύεται και ο Ορφανός. Η σύνθεση δεν είναι κακή από την σκοπιά των parts. To κάθε ξεχωριστό part μια χαρά είναι. Η σύνθεση είναι κακή αναφορικά με το ποσό που δαπανήθηκε, τη χρήση της και την εσωτερική ισορροπία της.

Κοινώς, και χωρίς παρεξήγηση, μου βγάζει ένα κάτι βλαχοδήμαρχου.

Link to comment
Share on other sites

swatoner κι εγώ υπονοώ ότι αφού και με μια ψύκτρα των 30 κάνει δουλειά γιατί να πάρει την H100 και όχι την noctua. Ακόμα και η noctua είναι overkill αλλά ας μην χαραμίσει άλλα 30 ευρώ τσάμπα. Να σου πω και κάτι άλλο; Όλο αυτό το thread είναι και λίγο προκλητικό στους καιρούς που ζούμε. Εδώ άλλοι δεν έχουν να φάνε και εδώ πετάμε τα ευρώ λες και είναι στραγάλια και μάλιστα άσκοπα. Εάν έστηνε αυτό το μηχάνημα με ό,τι καλύτερο υπάρχει στην αγορά (πχ ι7 3930 αντί για τον i5) θα έλεγα πάει στο καλό αλλά όχι έτσι ρε συ. Στην τελική ας πάρει την noctua και τα 30 ευρώ ας τα δώσει σε κάποια φιλόπτωχη/ανθρωπιστική οργάνωση...

(Εγώ έχω και μια ένσταση για τις μνήμες εάν και εφόσον παίζει bank interleaving)

Προσωπικά θεωρώ οτι η noctua για τα λεφτά της είναι πεταμένα κυριολεκτικά. Και στο 600t παίζει και να μην μπεί είτε να φαίνεται άθλια.

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε ας πάρει την H60. Είναι ανάγκη να πάρει την H100 από την στιγμή που δεν θα κάνει overclock? Για να μην πω ότι θα γεμίσει τόσο πολύ το κουτάκι που στο τέλος το airflow θα είναι πιο χάλια απ' ότι εάν έπαιρνε ένα κουτί των 20 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το μακροσκελές του πόστ ,αλλα μιας και η συζήτηση είναι στα ίδια περίπου ,είπα να μην ανοίξω νέο thread .

Να ανοίγεις νέο thread. Τα posts σου μεταφέρονται σε νέο θέμα.

http://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/anavathmisi-pc-108521.html

Κάνε edit στο πρώτο Post και φτιάξε τον τίτλο όσο καλύτερα μπορείς για να λάβεις περισσότερες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η noctua ειναι υπερβολική απο την άποψη του no-oc αλλα κερδίζει την H100 σε θόρυβο.

Προσωπικά θεωρώ οτι η noctua για τα λεφτά της είναι πεταμένα κυριολεκτικά. Και στο 600t παίζει και να μην μπεί είτε να φαίνεται άθλια.

Μια χαρά δεν φαίνεται?

1.jpg\

Συναρμολόγηση θα την κάνεις εσύ ο ίδιος?Αν ναι μην ξεχάσεις οτι μπαίνει πάστα ανάμεσα σε cpu και cooler.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.