Jump to content



Recommended Posts

Hidden

Κοιτα πανω απο την τιμη αγορας δεν τον εχω βάλει 118,80€ ούτε απο τις τιμές που κάνουν τώρα 150€++.Ο δίσκος ειχε τα κλασσικά 3 χρόνια του Πλαισίου για εγγύηση, ημερομηνία αγοράς 02.02.2009.

Αν πουλάτε χρυσό κάτω απο 1000€ θέλω,μάλιστα θέλω οσο έχετε.The more the merrier:triniti:

Link to comment
Μήπως μπορεις να μου απαντησεις στο παραπάνω...

Ευχαριστώ

Από το serial number που σου έχει το παιδί στο πρώτο post και το μοντέλο βγάζει το παρακάτω

Serial Number Seagate Part Number Warranty Status(*see details below) Options(*see details below)

9VS0D17D 9JU138-301 In Warranty Expiration 08-Dec-2013 In W

Link to comment
Share on other sites

Από το serial number που σου έχει το παιδί στο πρώτο post και το μοντέλο βγάζει το παρακάτω

Serial Number Seagate Part Number Warranty Status(*see details below) Options(*see details below)

9VS0D17D 9JU138-301 In Warranty Expiration 08-Dec-2013 In W

Δηλαδή έχει εγγύηση μεχρι το 2013..αυτό λες ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να τα ξαναγράψω γιατι σβήστηκαν...?

118,80€ εκανε οταν τον πήρα 02.02.2009 είχε 3 χρονια εγγύηση πλαίσιο,απο την seagate την ίδια παίζει να ειναι οπως λέει ο yanni.

90€ τιμή δεν πέφτει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να τα ξαναγράψω γιατι σβήστηκαν...?

118,80€ εκανε οταν τον πήρα 02.02.2009 είχε 3 χρονια εγγύηση πλαίσιο,απο την seagate την ίδια παίζει να ειναι οπως λέει ο yanni.

90€ τιμή δεν πέφτει

Αν το part number πάνω στον δίσκο είναι αυτό που μου έβγαλε το site της Seagate (9JU138-301) που λογικά αυτό είναι, τότε κατά 99% (ας αφήσουμε 1% στην μπάντα για καβάτζα!) έχει εγγύηση μέχρι τις 08-Dec-2013.

Μου κάνει εντύπωση που δεν το τσέκαρες.

Link to comment
Share on other sites

Lock plz.Ευχαριστώ για την φιλοξενία:T:

Οπότε ο δίσκος μάλλον ήταν με 5 χρόνια εγγύηση και λανθασμένα το πλαίσιο τον πούλαγε με 3 χρόνια.

Αν κάποιος αγόρασε τον δίσκο καλό θα ήταν να πάρει και την εγγύηση. Αν του χαλάσει μετά τις 3/1/2013 και πριν τις 2/2/2014 με ένα mail στην Seagate όπου θα επιβεβαιώνει ότι αυτός ο δίσκος έχει 5 χρόνια εγγύηση και λίγο κράξιμο στο Πλαίσιο ίσως στην χειρότερη των περιπτώσεων να πάρει πιστωτικό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.