Jump to content



Οι πωλήσεις-παγίδες του ebay...


Zarko1

Recommended Posts

Υπαρχουν και απατεωνες με πανω απο 500 αξιολογισεις. Καπου πριν τα Χριστουγεννα που μας περασαν, καποιος εδω εβαλε ενα λινκ για ενα media player για τv φτηνο. Ο πωλητης Κινεζος με καμια 550+ αξιολογισεις ολες θετικες...

Καναμε αγορα 6-7 απο εδω κ ολοι παραλαβαμε απο ενα καλωδιακι φορτισης για iPhone/iPad. Αν θυμαμαι καλα, μονο ενας δεν πηρε τα χρηματα του πισω, αλλα δεν θυμαμαι τον λογο !

Οποτε οποιοσδηποτε μπορει να κανει μπινια. Το θεμα ειναι να εισαι προσεκτικος και να τα κανεις ολα με συμφωνα με τους κανονες του ebay/paypal !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Εγώ ήμουνα ο μ..... που δεν πήρα τα λεφτά μου πίσω. Ο λόγος ήταν ότι το Paypal δεν μπόρεσε να βεβαιώσει ότι όντος έστειλα πίσω το καλώδιο παρόλο που τους έστειλα το tracking number των ΕΛΤΑ με όλους τους τρόπους εκτός από ταχυδρομικό περιστέρι.

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσε η αγγελια πωλησης και μαλλον ξεπουλησε ο μαγκας.Παρολα αυτα δεν μου εχει απαντησει ακομα.:dirol:

Έλεγε αρχικά ότι έχει 100 διαθέσιμα κομμάτια, ενώ σταμάτησε τις πωλήσεις στα 55, ξαφνικά ισχυρίζεται ότι δεν έχει άλλα τεμάχια. Πιθανολογώ ότι σταμάτησε εκεί για να προλάβει να μαζέψει το χρήμα, πριν αρχίσουν τα αρνητικά feedback σε μερικές μέρες. Όσο για απάντηση, σιγά μην έμπαινε στον κόπο.

Απλά έχω φοβερή περιέργεια να δω πώς ακριβώς θα εξελιχθεί η κατάσταση τις επόμενες μέρες. Δεν θα στείλει απολύτως τίποτε σε κανέναν, θα στείλει μονάχα τις εξωτερικές θήκες χωρίς σκληρό μέσα, ή, το πιο κουφό σενάριο, να στείλει εξωτερικές θήκες με χωμένο μέσα κανένα κινέζικο στικάκι των 128ΜΒ φορμαρισμένο να δείχνει χωρητικότητα 4ΤΒ (!!!) :wall:

Από τους Κινέζους όλα να τα περιμένεις... :p

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι έχει παραγίνει το κακό με τους πωλητές των εξωτερικών σκληρών δίσκων. Δείτε εδώ, ένα νέο «φρούτο» που μόλις ανακάλυψα. Αυτός τώρα πουλάει WD Expansion 2TB περίπου στα 60 ευρώ, και μάλιστα με δωρεάν μεταφορικά για όλον τον πλανήτη! :suicide:

Μόνο χτες και σήμερα έχει πουλήσει 13 τεμάχια, ενώ δεν αναφέρει καν πόσα τεμάχια συνολικά έχει προς πώληση. Μου φαίνεται ότι παράγινε το κακό... :...:

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι έχει παραγίνει το κακό με τους πωλητές των εξωτερικών σκληρών δίσκων. Δείτε εδώ, ένα νέο «φρούτο» που μόλις ανακάλυψα. Αυτός τώρα πουλάει WD Expansion 2TB περίπου στα 60 ευρώ, και μάλιστα με δωρεάν μεταφορικά για όλον τον πλανήτη! :suicide:

Μόνο χτες και σήμερα έχει πουλήσει 13 τεμάχια, ενώ δεν αναφέρει καν πόσα τεμάχια συνολικά έχει προς πώληση. Μου φαίνεται ότι παράγινε το κακό... :...:

Μολις τον κοιταξα και αναφερει οτι διαθετει 477 τεμαχια ακομα.

Προλαβετεεεεεεε..!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

"Item 290710879377 is no longer available."

Τον έφαγε ήδη η μαρμάγκα τον τύπο που «πουλούσε» τους WD Expansion των 2ΤΒ στα 60 ευρώ. :bye:

Μέχρι χτες αργά πάντως είχε προλάβει να «πουλήσει» καμιά τριανταριά τεμάχια! :p

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα ποιες ειναι οι νομικες διαδικασιες σε οσους εξαπατουν τους αγοραστες με αυτον τον τροπο??

Έλα ντε. Έχω την ίδια απορία. Και για να το κάνουν τόσοι πολλοί, μάλλον πρέπει να ξεφεύγουν σχετικά ανώδυνα.

Εφόσον πρέπει να έχεις έναν λογαριασμό που να συνδέεται με μια πιστωτική κάρτα, για να αγοράζεις και να πουλάς μέσω paypal, θα φανταζόταν κανείς ότι θα ήταν το πιο απλό πράγμα του κόσμου να σε μαγκώσουν, σε οποιαδήποτε χώρα του πλανήτη.

Προφανώς όμως παίζει κάποιο κόλπο που δεν το γνωρίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.