Jump to content



Οι πωλήσεις-παγίδες του ebay...


Zarko1

Recommended Posts

Τα 29 feedbacks θετικά που έχει είναι από θήκες κινητών κλπ που κάνουν μέχρι 4$ άμα δεις.

Εγώ δεν θα αγόραζα αν με ρωτούσες.

Σωστός! Είπα ότι εγώ τουλάχιστον θα το ρίσκαρα, με την έννοια ότι το paypal θα με αποζημίωνε σε περίπτωση απάτης. Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής αυτό μου έχει δείξει. Σε δύο περιπτώσεις απάτης που μου έτυχαν, αποζημιώθηκα πλήρως και στις δύο, με συνολική επιστροφή του ποσού.

Άλλο με προβληματίζει, η πιθανότητα να κολλήσει ο δίσκος στο τελωνείο, εφόσον ο τύπος στείλει κανονικά. Λέει βέβαια ότι θα στείλει ως «δώρο» με χαμηλή τιμή στο πακέτο.

Τι να σας πω, είναι δίκοπο μαχαίρι παιδιά, αλλά και η τιμή είναι σκέτο λουκούμι...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply
Σκέφτομαι να το ρισκάρω..

Μακάρι ο θεός των διαδικτυακών αγορών να είναι μαζί σου φίλε μου.

Αν παραγγείλεις τελικά, ενημέρωσέ μας εδώ για την κατάληξη της υπόθεσης.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι εφόσον παραλάβεις κανονικά, θα είσαι ευτυχισμένος με το νέο σου απόκτημα. Ο δίσκος είναι πραγματικό διαμάντι, πάντα βέβαια κατά την ταπεινή μου άποψη...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχά, αν έχετε τον θεό σας βρε παιδιά, ο τύπος ανέβασε την τιμή του Seagate από τις 45 λίρες που ήταν μέχρι λίγο, στις 60, :-O οπότε η τιμή δεν είναι πια και τόσο λουκούμι!

Στα 138 ευρώ μείον την έκπτωση του 12%, στα 122 δηλαδή, τον πουλάει το mr.smith.

Μα καλά, έχει δικαίωμα να ανεβάσει έτσι στα ξαφνικά την τιμή στη μέση της πώλησης;!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πριν δεν είχα λεφτά στην κάρτα και δεν τον πήρα, τώρα όμως για κανένα λόγο :p. Πάντως πιστεύω ότι οι αγοραστές θα παραλάβουν σκληρούς.

Sent from my U8800 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πριν δεν είχα λεφτά στην κάρτα και δεν τον πήρα, τώρα όμως για κανένα λόγο :p. Πάντως πιστεύω ότι οι αγοραστές θα παραλάβουν σκληρούς.

Sent from my U8800 using Tapatalk 2

Θα δείξει πολύ σύντομα από τα θετικά ή αρνητικά μηνύματα.

Αλλά να ανεβάσει ξαφνικά την τιμή στη μέση της πώλησης;! Και μόνο για τα έξι τελευταία κομμάτια; :whip:

Έχει ξαναδεί ποτέ κανείς σας κάτι τέτοιο;!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάντως πιστεύω ότι οι αγοραστές θα παραλάβουν σκληρούς.

Sent from my U8800 using Tapatalk 2

Τελικά δεν παρέλαβαν και αυτοί απολύτως τίποτε. Ο τύπος έχει εισπράξει ήδη 11 αρνητικές κριτικές. Όπως ακριβώς στην περίπτωση του άλλου τύπου με τους εξωτερικούς σκληρούς των 4ΤΒ, έτσι κι αυτός τσέπωσε τα χρήματα χωρίς να στείλει απολύτως τίποτε. :TD:

Το αξιοπερίεργο είναι όμως ότι και οι δύο εξακολουθούν να παρεμένουν registered user, το ebay δηλαδή δεν τους έχει σουτάρει ακόμα!

Το ebay έχει αρχίζει να θυμίζει πραγματικό ναρκοπέδιο, και είναι κρίμα... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι Seagate GoFlex των 4ΤΒ φαίνεται ότι αποτελούν «μαγνήτη», για αυτούς που θέλουν να τα τσεπώσουν εύκολα και γρήγορα από το ebay. :whistling

Δείτε εδώ ένα ακόμα φρούτο! Είκοσι κομμάτια έχει πουλήσει μέσα σε μια μέρα! :suicide:

Και για μια ακόμη φορά το ebay δεν κάνει απολύτως τίποτε, σε μια αγγελία που βγάζει μάτια κυριολεκτικά...

Link to comment
Share on other sites

Και οι «πωλήσεις» της Αμάντας(!) έφτασαν αισίως τα 65 τεμάχια, και για μια ακόμη φορά ανάμεσα στους αγοραστές θα βρείτε άτομα ακόμα και με 1.000 ή 2.000 αγοραπωλησίες!!! :-O

Πώς είναι δυνατόν να υπάρχουν τόσα πολλά κορόιδα με εκατοντάδες ή χιλιάδες αγοραπωλησίες στο ebay βρε παιδιά, ομαδική παράκρουση έχουν πάθει όλοι;!... :p

Link to comment
Share on other sites

Και οι «πωλήσεις» της Αμάντας(!) έφτασαν αισίως τα 65 τεμάχια, και για μια ακόμη φορά ανάμεσα στους αγοραστές θα βρείτε άτομα ακόμα και με 1.000 ή 2.000 αγοραπωλησίες!!! :-O

Πώς είναι δυνατόν να υπάρχουν τόσα πολλά κορόιδα με εκατοντάδες ή χιλιάδες αγοραπωλησίες στο ebay βρε παιδιά, ομαδική παράκρουση έχουν πάθει όλοι;!... :p

Όχι, απλώς ποντάρουν στο ότι ίσως να πάρουν 4TB τσάμπα, αλλιώς θα πάρουν τα λεφτά τους πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Οι Seagate GoFlex των 4ΤΒ φαίνεται ότι αποτελούν «μαγνήτη», για αυτούς που θέλουν να τα τσεπώσουν εύκολα και γρήγορα από το ebay. :whistling

Δείτε εδώ ένα ακόμα φρούτο! Είκοσι κομμάτια έχει πουλήσει μέσα σε μια μέρα! :suicide:

Και για μια ακόμη φορά το ebay δεν κάνει απολύτως τίποτε, σε μια αγγελία που βγάζει μάτια κυριολεκτικά...

Απορώ και εγώ πως τσιμπάνε τόσο εύκολα τα θύματα.

£35 και δωρεάν μεταφορικά Worldwide :hehe:

Εντωμεταξύ ο λογαριασμός του πωλητή είναι από το 2004.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ ο λογαριασμός του πωλητή είναι από το 2004.

Πρέπει να παίζουν, φαντάζομαι, αγοραπωλησίες ή ανταλλαγές ενεργών λογαριασμών του ebay, για να φαίνεται κάπως πιο «αληθοφανής» η κομπίνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ έχουμε κι έναν συμπατριώτη μας, από το Κερατσίνι, που ξεπούλησε σχεδόν μέσα σε μια μόλις μέρα 12 τεμάχια από WD σκληρούς των 3ΤΒ, ενώ μένουν άλλα τρία. Η τιμή δεν είναι κραυγαλέα χαμηλή, μαζί με μεταφορικά στα 141 ευρώ περίπου, σχεδόν 30 ευρώ δηλαδή κάτω από την χαμηλότερη του Σκρουτζ. Αν κάποιος αγοράσει τέσσερα τεμάχια, η τιμή κατεβαίνει περαιτέρω κατά 10%.

Δεν ισχυρίζομαι ντε και καλά ότι η συγκεκριμένη πώληση είναι παγίδα, πάντως κάτι μου βρωμάει. :hmm:

Θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη και τη ροή από τις κριτικές που θα ακολουθήσουν...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.