Jump to content



fan controller με on/off λειτουργία ανεμιστήρων;


rem451

Recommended Posts

ξέρει κανείς αν υπάρχει τέτοιο fan controller που να ενεργοποιεί και να απενεργοποιεί έναν ή περισσότερους ανεμιστήρες με ένα πάτημα κουμπιού ας πούμε εκτός από τον έλεγχο τον στροφών;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτός.

Που τον έχω κιόλας!

thanks βρήκα και άλλους τελικά, μια χαρα ο δικός σου

γενικά είναι καλύτερο να γίνεται ο έλεγχος απο ένα fan controller ή απο την μητρική και απο θέμα εξοικονόμησης ενέργειας και γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Σιγα τα watt που θα γλυτωσεις....

συμφωνώ

έχω διαβάσει οτι αν βάλεις splitter στις υπάρχων θέσεις για ανεμιστήρες στην μητρική μπορεί να υπάρξει πρόβλημα με αυτές ή δεν θα ελέγχονται ξεχωριστά οι ανεμιστήρες εκεί, γι αυτό σκέφτομαι και σοβαρά την λύση του fan controller μιας και οι ανεμιστήρες του κουτιου είναι περισσότερες απο τις θέσεις στην μητρική.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτός εδώ Lamptron FC6

(έχει και άλλα χρώματα στην οθόνη)

πολύ καλό αλλα με βλέπω γι αυτόν Lamptron FC Touch Fan Controller που είναι ίδιος με την διαφορά είναι touch screen γιατι το κουτί μου έχει πορτάκι που εφάπτεται με την επιφάνεια ας πουμε των bay , πολλά τα λεφτά ομως αλλα είναι οτι καλύτερο και απλότερο δεν μου αρέσουν τα πολλά φρου φρού και χρώματα

Link to comment
Share on other sites

Αν με το 4pin που λες εννοείς το βύσμα του τροφοδοτικού , θα χρειαστείς αντάπτορα , αν εννοείς ότι οι ανεμιστήρες που έχεις είναι τύπου pwm , θα κουμπώσουν κανονικά. Το τί συμπεριφορά θα έχουν οι τελευταίοι είναι ένα άλλο ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.