Jump to content



Πιο HD player να βάλω ?


no_one1416003307

Recommended Posts

Έχετε να συστήσετε κανένα καλο player για να κατεβάσω ?

χρησιμοποιούσα το kmplayer μέχρι στιγμής αλλα δεν μου άρεσε..η ποιότητα εικόνας είναι μέτρια

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να συστήσετε κανένα καλο player για να κατεβάσω ?

χρησιμοποιούσα το kmplayer μέχρι στιγμής αλλα δεν μου άρεσε..η ποιότητα εικόνας είναι μέτρια

Δε ξέρω τι εννοείς ακριβώς με το μέτρια...Αν εξαιρέσουμε ότι μέχρι πρότεινος είχε ένα bug ο νέος κ στα H264 έβγαζε μία γραμμή κάτω (εγώ τον 3.0.0.1440 χρησιμοποιώ ακόμα, δε ξέρω άμα το φτιαξανε το bug) δεν είδα καμιά διαφορά με mpc + lav - που υποτίθεται είναι η κορυφή - σε HD τουλάχιστον.

Παρ'αυτά άμα δεν είσαι ικανοποιημένος δες τον VLC, ή media player classic + κάποιο σετ codecs (π.χ. klite)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολλοί προτείνουν splash pro. Άραγε τί παραπάνω κάνει από kmp/pot/mpc-hc και ζητά 20$;

[MENTION=8965]no_one[/MENTION] αν έχεις ακόμα τον kmp, άλλαξε renderer [video(adv)>video renderer>enchanced για vista/7-vmr9 για XP].

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολλοί προτείνουν splash pro. Άραγε τί παραπάνω κάνει από kmp/pot/mpc-hc και ζητά 20$;

[MENTION=8965]no_one[/MENTION] αν έχεις ακόμα τον kmp, άλλαξε renderer [video(adv)>video renderer>enchanced για vista/7-vmr9 για XP].

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Media Player Classic Home Cinema, περασμένο με το CCCP codec pack. Έχω περάσει και τον BSplayer, μόνο και μόνο γιατί έχει αυτόματη εύρεση υποτίτλων. Ανοίγω με αυτόν το αρχείο, βρίσκει και κατεβάζει τους υπότιτλους, και έπειτα τα παίζω με τον MPC-HC.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ VLC χρησιμοποιώ πάντως παιδία

Γρήγορη εγκατάσταση εύκολα τα Sub για μουσική μια χαρά είναι.

τώρα για ποιότητα εικόνας δεν πιστεύω να παίζει μεγάλο ρόλο ο Player

άλλο είναι μια ταινία 700MB και άλλο 16GB που εκεί με ότι πράγμα και να το παίξεις θα έχει την εικόνα την οποία έχεις κατεβάση..

Αλλα για Music player όχι ότι είναι άσχημος αλλά το Windows media player αλλάζει πραγματικά τον ήχο και το surround.

Link to comment
Share on other sites

τώρα για ποιότητα εικόνας δεν πιστεύω να παίζει μεγάλο ρόλο ο Player

Μεγα λαθος.

Ο player ερχεται με codecs.τα codecs ειναι η ΟΥΣΙΑ του player.

Υπαρχουν ΕΜΦΑΝΕΙΣ διαφορες μεταξυ haali/madVR/EVR/VMR etc etc etc

Link to comment
Share on other sites

Για HD πρεπει να εχεις και καλό επεξεργαστη (ισως και μνημη).

Ο splash βγαινει και σε δωρεαν εκδοση με λιγοτερα χαρακτηριστικα.

Στην τελικη εγκατεστησε και τα 3 διασημα free players για να εισαι καλυμμενος σε ολα [VLC, Pot, media classic cinema].

Επειδη αναφερθηκε και η μουσικη, το καλυτερο για μενα προερχεται από τη Ρωσία:

AIMP 3

AIMP: Home Page

.

Link to comment
Share on other sites

Bλεποντας το τελευταιο και καλυτερο επεισοδιο του Γκευ Μωβ Θρονς, δεν καταλαβαινα τπτ! Ειχε πολλες σκοτεινες σκηνες, η οθονη μου δεν ειναι και η καλυτερη, δεν ειχα κανει και ρυθμισεις χρωματων κλπ.

Ετσι αποφασισα να αλλαξω player καθως ο kmplayer μου τα χαλαει τωρα τελευταια οχι μονο στα χρωματα αλλα και στη ροη της ταινιες που καμια φορα κανει κολληματακια.

Δοκιμασα το splash pro και χωρις να κανω ρυθμισεις, ετσι εχω και τον kmplayer, δοκιμασα μια σκοτεινη σκηνη.

Kmplayer

attachment.php?attachmentid=50545&stc=1&d=1338743730

Splash pro

attachment.php?attachmentid=50546&stc=1&d=1338743741

post-7649-1416076284,9643_thumb.jpg

post-7649-1416076285,085_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.