Jump to content



DDR Maximizer.....Να το φτιάξω???


hipro5

Recommended Posts

  • Replies 537
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από hipro5

το VTT του Booster θα υπωχρεώνεται να περνάει μέσα από τις αντιστάσεις τερματισμού του slot πού θα το έχουμε - οπότε δεν γίνεται......... :(

αυτές οι αντιστάσεις από mobo σε mobo έχουν διαφορετική τιμή????? :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas

Επειδή βαρέθηκα να ρωτάτε: "Ρε παιδια ποιος ψυφησε ΟΧΙ??".....

Εγώ ψήφισα..... λυπόμουνα να βλέπω μόνο του το ΟΧΙ με 0%..... Και ψήφισα ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ και ΟΧΙ, το ΟΧΙ!!!

Παιδια τον βρηκαμε! Φατε τον! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από petros@idk$ [Σήμερα, στις 13:27]

Να ρωτησω κατι?Εχει διαφορα το αν αλλαζεις το vdim απο το booster η manual αν εχεις modαρισμενη mobo?Δηλαδη απο το booster μπορεις να δωσεις παραπανω με ασφαλεια?

Με το booster θα μπορείς να δώσεις και παραπάνω και πιό σταθερα καί πιό φιλτραρισμένα.......Όσο γιά ασφάλεια πού λές,ποτέ δεν υπάρχει όσο ασχολείσε με το Overclocking.......Η μόνη ασφάλεια πού θα μπορέσει να παρέχει θα είναι ότι άν ζόριζες τα Mos-Fets της μητρικής να τροφοδοτήσουν τις μνήμες και μπορεί κάποια -λέμε-στιγμή να καιγόντουσαν , τώρα δεν τα ζορίζεις πλέον ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas [Σήμερα, στις 14:16]

Για να καταλάβω δηλαδή..... Βάζω στο bios 2.5V, το booster πηγαίνει μέχρι 4.0v, μετά βάζω 3.2v στο bios... Το booster μπορεί να μου δώσει ακόμα και 4.7V?

Αν είναι έτσι πάνε οι μνήμες!!!! :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

Όχι........Αφήνεις στο bios τη χαμηλώτερη τάση και "παίζεις" μόνο με το booster......και βέβαια μέχρι κάποια τάση ασφαλείας θα έλεγα εγώ.........Μέχρι 3.7Volts καλά είναι ή παραπάνω???........ :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να δώσεις μεγάλη έμφαση (όταν το σχεδιάσεις) στις διαστάσεις του ώστε αυτοί που έχουν τα μεμονωμένα ψυχτράκια να μην έχουν πρόβλημα χώρου. Επίσης όσον αφορά το ύψος του νομίζω καλύτερα να είναι ακριβώς ίδιο με των μνημών ώστε να μπορεί να εφαρμώζει ένας μεγάλος fan πάνω σε όλα. (Κάτι που δεν συμβαίνει στην περίπτωση της ocz)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 17:42]

Όχι........Αφήνεις στο bios τη χαμηλώτερη τάση και "παίζεις" μόνο με το booster......και βέβαια μέχρι κάποια τάση ασφαλείας θα έλεγα εγώ.........Μέχρι 3.7Volts καλά είναι ή παραπάνω???........ :)

καλα ειναι:D προχωρααααααααααααα........:T:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ??

Ποιος ο λογος να φτιαξεις ενα αφου υπαρχει το προιον ΕΤΟΙΜΟ και ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ και σε τιμη ελαχιστα πιο κατω απο αυτη που ο Hypro ζηταει ???

Και αν το προιον του Hypro δεν παει καλα και γινει ζημια ποιος θα πληρωσει τη νυφη ???

Τουλαχιστον το ετοιμο εχει καποια garantees.

Mη το παρατε στραβα...απλος υποθεση κανω..

Και κατι σημαντικο....

Το θεμα "patend " to σκεφτηκε κανεις ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgesod [Σήμερα, στις 17:49]

Εγώ θα έλεγα να δώσεις μεγάλη έμφαση (όταν το σχεδιάσεις) στις διαστάσεις του ώστε αυτοί που έχουν τα μεμονωμένα ψυχτράκια να μην έχουν πρόβλημα χώρου. Επίσης όσον αφορά το ύψος του νομίζω καλύτερα να είναι ακριβώς ίδιο με των μνημών ώστε να μπορεί να εφαρμώζει ένας μεγάλος fan πάνω σε όλα

Πρέπει να λάβεις υπ'οψιν σου ότι θα τροφοδοτείται από πάνω με ένα κονέκτορα του τροφοδοτικού......2ον. άν βάλω τα Led Displays από πάνω γιά να φαίνονται , τρώει κι αυτό λίγο ύψος (περί τα 0.8cm)........’ν τα βάλω κι εγώ στην πλακέτα πάνω δεν θα φαίνονται από το πλάι.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spartiatis [Σήμερα, στις 17:57]

Να ρωτησω κατι ??

Ποιος ο λογος να φτιαξεις ενα αφου υπαρχει το προιον ΕΤΟΙΜΟ και ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ και σε τιμη ελαχιστα πιο κατω απο αυτη που ο Hypro ζηταει ???

Και αν το προιον του Hypro δεν παει καλα και γινει ζημια ποιος θα πληρωσει τη νυφη ???

Τουλαχιστον το ετοιμο εχει καποια garantees.

Mη το παρατε στραβα...απλος υποθεση κανω..

Και κατι σημαντικο....

Το θεμα "patend " to σκεφτηκε κανεις ??

Γιά το πρώτο το αφήνουμε........γιατί ακόμα δεν ξέρουμε τι παραπάνω θα προσφέρει........ :)

ΑΝ γίνει ζημιά με το OCZ τη νύφη ΠΟΙΟΣ θα την πληρώσει???.........

Το έτοιμο που λές ΔΕΝ έχει κανένα garantie.........."by YOUR OWN RISK"........ ;)

Όσο γιά το patend πού λές απλά ΔΕΝ υφίσταται.........και ΟΛΟΙΔΙΟ να το φτιάξω με αλλαγή ΜΟΝΟ μία αντίσταση ΔΕΝ υφίσταται...... :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.