Jump to content



DDR Maximizer.....Να το φτιάξω???


hipro5

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Elpis [Σήμερα, στις 05:16]

ρε παιδια μπορει να μου εξηγησε εμενα τι ειναι το RAM Booster γιατι δεν πολυκαταλαβα??

Είναι μια πλακέτα πού μπαίνει σε μία κενή θέση μνημών και αυξομειώνεις την τάση τους όσο θές εσύ........

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 537
  • Created
  • Last Reply

καλή φάση πάντως θα ήταν να ρύθμιζε και το Vtt σε περίπτωση που το κύκλωμα της mobo δε το κάνει, είναι σίγουρα το αδύνατο σημείο του OCZ Βοοster, έτσι θα είναι πιο ανταγωνιστικό απέναντι του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell [Σήμερα, στις 09:46]

καλή φάση πάντως θα ήταν να ρύθμιζε και το Vtt σε περίπτωση που το κύκλωμα της mobo δε το κάνει, είναι σίγουρα το αδύνατο σημείο του OCZ Βοοster, έτσι θα είναι πιο ανταγωνιστικό απέναντι του.

Αυτό ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν γίνεται γιατί το VTT περνάει μέσα από σειριακές αντιστάσεις από τη μητρική στις μνήμες.....Αρα άν δώσουμε εμεις το VTT δεν θα έχουμε στο κύκλωμά μας τις αντίστασεις "τερματισμού" των μνημών ή ακόμα και να τις έχουμε αυτές εντός - τώρα που το καλοσκέφτομαι - , το VTT του Booster θα υπωχρεώνεται να περνάει μέσα από τις αντιστάσεις τερματισμού του slot πού θα το έχουμε - οπότε δεν γίνεται......... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

:DHipro Motherboard με κωδικό "Hipro Intelamd GSX32 με AGP 32 x - KAI με PCI Express(on demand) - Dual or Quad(on demand) CPU - Intel or AMD(on demand too) - Integraded build in cirquit for Intel AND AMD CPU in the exact same Mobo (this is called "CPU on demand") - Selfmonitoring and auto repairing - Front panel(optional) for controling everything(fsb - vmem - vcore - vxx - e.t.c) - Life time warrantie - on site warrantie - :D

Ναι εμείς θα ζητάμε AMD. Εσύ όμως ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να τον τοποθετήσεις. AMD εμείς, Intel εσύ, έτσι φασιστικά. Στο θέμα τώρα. Φυσικά και ναι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46

Ρε παιδια ποιος ψυφησε ΟΧΙ????????

To θεμα δεν ειναι αν θα θελαμε να το φτιαξει απλως αλλα αν ειμαστε διατεθειμενοι να το αγορασουμε (και οχι εγω δεν εχω ψηφισει ακομα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Εννοήται ότι έτσι θα είναι........αρκεί ο χρήστης να έχει δηλώσει στο bios 2.5Volts αλλιώς θα ξεκινάει από εκεί πού είναι δηλωμένο........ ;)

Για να καταλάβω δηλαδή..... Βάζω στο bios 2.5V, το booster πηγαίνει μέχρι 4.0v, μετά βάζω 3.2v στο bios... Το booster μπορεί να μου δώσει ακόμα και 4.7V?

Αν είναι έτσι πάνε οι μνήμες!!!! :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.