Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Πως το βλέπεις αυτό; Είναι app ή μπαίνεις απλά με τον browser στο battlelog;

στον browser, στο battlelog στην μπλε μπαρα οταν κανει connect στον σερβερ, πατας το "Βattlescreen"

εγω δεν κατεβασα καποιο app

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=30687]zantetheo[/MENTION]

Θοδωρή όταν πατάω Process κρασάρει ( not responding ) :/

EDIT: έφτιαξε

με αυτά τα settings ( FOV 105 )

με HyperThreading ON

power : balanced - εξισορρόπηση

Ορισμός προτεραιότητας διαδικασίας : χωρίς να το πειράξω, ούτε low ούτε high το άφησα default

____________________________________________

Drivers : 331.40 ( τελευταίοι beta )

MAP : Conquest Large 64 players

vb9d.jpg

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=30687]zantetheo[/MENTION]

Θοδωρή όταν πατάω Process κρασάρει ( not responding ) :/

EDIT: έφτιαξε

με αυτά τα settings ( FOV 105 )

με HyperThreading ON

power : balanced - εξισορρόπηση

Ορισμός προτεραιότητας διαδικασίας : χωρίς να το πειράξω, ούτε low ούτε high το άφησα default

____________________________________________

Drivers : 331.40 ( τελευταίοι beta )

MAP : Conquest Large 64 players

vb9d.jpg

Επειδή είναι μεγάλο το αρχείο (άνω των 500kb). Μέχρι 480kb που του φόρτωσα παίζει κανονικά.

post-1891-1416077746,6088_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις τι παίζει δώσε μια ματιά εδώ που είναι παρόμοιο.

Metro Last Light VGA Graphics Benchmark performance test - DX11 - Frametime performance

ή καλύτερα εδώ:

http://www.guru3d.com/articles_pages/bioshock_infinite_graphics_performance_review_benchmark,7.html

Spikes from say 30ms up to 40ms you probably will not even notice, 50ms and above start becoming troublesome and can be considered a low framerate, or glitch, stutter.

That effect translates to what you see on your monitor. A spike could mean a glitch or stutter that you see on your monitor for a fraction for a second (or repeatedly).

Οπως βλέπεις στα δυο διαγράμματα εσένα (GTX 770) και του Τζώρτζη (GTX 760) το δικό σου είναι πιο ομαλό και κάτω από τα 40-45 mls ενώ του Τζώρτζη υπάρχουν spikes που ξεπερνούν τα 50 mls οπότε και θα αρχίσει να παρατηρεί low framerates ή stutter.

Στην ουσία είναι ο τρόπος να δεις πόσο καλά τρέχει μια gpu ένα game όχι μόνο από τα fps που δεν λένε όλη την αλήθεια.

Έγινε επεξεργασία από zantetheo
Link to comment
Share on other sites

Και στο 3 έτσι έπαιζε το sniper?

Yep

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ptHAP6ojkvc]OptimiZe | A Battlefield 3 PC Montage By Lockl34r - YouTube[/ame]

Btw το hit indicator μου κάνει κουλά μερικές φορές,με βαράει κάποιος από μπροστά με rifle και δείχνει αντίθετη φορά το damage,το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

The biggest takeaway here is the mention of DirectX 10.1. If true, a Radeon HD 4870 would be supported, while a GeForce GTX 280 wouldn't (since it lacks Direct3D 10.1 feature-level).

πριν λιγο διαβασα αυτο και ξενερωσα...δηλαδη εγω με την 280 δεν θα μπορω να το τρεξω? :wassat:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δε παίζεται καθόλου.

Σε medium με καρφωμένα 91fps σε σταθερό σημείο στην οροφή παράπλευρου κτιρίου στη βάση C, κάθε 20" εκτοξεύεται η χρήση των επεξεργαστών στο 100% από το 70-75% και κολλάει για 1".

Το ίδιο είτε με χρήση physics στη cpu ή στη gpu.

Αλλαγή cpu priority από low έως και high, δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανείς με 5850/70 να μου πει αν την παλεύει καθόλου η κάρτα;

Στάλθηκε από το Nexus S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Με το pc της υπογραφης εχω 20 εως 40 fps με παρα πολλα κοληματα,και σε low και σε high settings τα ιδια fps.

Cpu usage 95% και οι 2 καρτες στο 40%.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.