Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Με FX4100, ATI 7870, 4GB RAM DDR3 KAI SSD KINGSTON V300 120GB το παιχνιδι παιζει με ολα ανοιχτα τερμα. Δεν νομιζω οτι χρειαζεται τη παραπανω μνημη που λενε...μια χαρα παιζει.

Καλη συνεχεια σε ολους.

Aστους να λενε :hehe: ολα ανοιχτα τερμα και οποιος αντεξει!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρε κανεις απο εδω?

Battlefield 4 + Battlefield 4 Premium Service DLC (Bundle) | Origin Keys | SimplyCDKeys

ειναι αξιόπιστο? να προχωρήσω σε αγορα?

Θα μου στειλουν το cd key με mail? :boxed:

Το είχα κάνει preorder στις 7 Οκτ. στα £54.99

Στις 27 Οκτ. μου ζήτησαν για verification σκαναρισμενά στοιχεία (εγώ έστειλα δίπλωμα οδήγησης και λογαριασμό ΟΤΕ)

Σήμερα 30 Οκτ. μου έστειλαν mail με σκαναρισμενά cd keys

Τα έκανα reedem στο ORIGIN και predownload και περιμένω όπως όλοι την 31 Οκτ.

Link to comment
Share on other sites

Με FX4100, ATI 7870, 4GB RAM DDR3,WINDOWS 7 64bit KAI SSD KINGSTON V300 120GB το παιχνιδι παιζει με ολα ανοιχτα τερμα. Δεν νομιζω οτι χρειαζεται τη παραπανω μνημη που λενε...μια χαρα παιζει.

[ame]

[/ame]

:p

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να πεις κατι;

Δοκιμασε να το παιξεις με ολα ανοιχτα τερμα και θα καταλαβεις τι θελει να πει ο ποιητης :p

θες τουλαχιστον αλλα 4gb μνημη,και και με τον συγκεκριμενο cpu δυσκολα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να πεις κατι;

Θελω να πω πολλα :p, πιστευω ομως οτι λινκ απο εκεινο το πολωνεζικο review μαζι με ενα google translate τα λεει ολα !

συνοπτικα : αλλες απαιτησεις εχει το multi σε πορους και αλλες το single, με 4gb ram θα φορτωνεις την πιστα οταν θα εχουν παρει ολα τα οχηματα και θα σε βριζει ο [MENTION=14206]AKISSS[/MENTION] απο το teamspeak που δεν προλαβες να μπεις στο ελικοπτερο του. :p

Με αυτον τον cpu ειτε ολα low ειτε ολα Ultra το mouselag και τα framedrops θα πανε συνεφφο οταν παιζεις με 64 παικτες ή ακομα και με 32 ! σε multi δεν παιζεις με κατω απο 50fps μην πω 60 - εκτος αμα εισαι μαζοχας και γουσταρεις handicap.

Αν σου τρεχει το 6ωρο tech demo χωρις να κολλαει, με γεια σου με χαρα σου, οι υπολοιποι ομως που θελουν να δωσουν 30-40 ευρω + αλλα τοσα προκαταβολη για να εχουν ολα τα map μην περιμενεις να σε παρουν στα σοβαρα οταν μιλας για μνημη συστηματος στο μισο απο τα προτεινομενα specs και επεξεργαστη που βρισκεται τον πατο του γραφηματος.

bf4_cpu_geforce.png

Φιλικα :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, δεν ξερω αν εχει αναφερεθει, πηρα μια γευση απο το SP, Hyperthreading ON = big no no...ανεξηγητα ανεβοκατεβασματα σε frames, κοψιματα άπειρα, εριξα μια ματια στο gpu util και ηταν πριονι κανονικο. HT off, gpu util ισια γραμμη, smooth, οχι ανεξηγητα fps ups and downs...

Με ολα full ο 2600Κ στα 3.4Ghz χτυπαγε και 100% cpu util (average το HWinfo εβγαλε πανω απο 60 κατω απο 70%, 10-15 λεπτα μονο για δοκιμη, δεν κατεγραψα τιποτα), κάρτα underclocked, playable ειναι δεν ειδα καποιο θέμα (αρκει το HT να ειναι off).

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω πολλα :p, πιστευω ομως οτι λινκ απο εκεινο το πολωνεζικο review μαζι με ενα google translate τα λεει ολα !

συνοπτικα : αλλες απαιτησεις εχει το multi σε πορους και αλλες το single, με 4gb ram θα φορτωνεις την πιστα οταν θα εχουν παρει ολα τα οχηματα και θα σε βριζει ο [MENTION=14206]AKISSS[/MENTION] απο το teamspeak που δεν προλαβες να μπεις στο ελικοπτερο του. :p

Με αυτον τον cpu ειτε ολα low ειτε ολα Ultra το mouselag και τα framedrops θα πανε συνεφφο οταν παιζεις με 64 παικτες ή ακομα και με 32 ! σε multi δεν παιζεις με κατω απο 50fps μην πω 60 - εκτος αμα εισαι μαζοχας και γουσταρεις handicap.

Αν σου τρεχει το 6ωρο tech demo χωρις να κολλαει, με γεια σου με χαρα σου, οι υπολοιποι ομως που θελουν να δωσουν 30-40 ευρω + αλλα τοσα προκαταβολη για να εχουν ολα τα map μην περιμενεις να σε παρουν στα σοβαρα οταν μιλας για μνημη συστηματος στο μισο απο τα προτεινομενα specs και επεξεργαστη που βρισκεται τον πατο του γραφηματος.

bf4_cpu_geforce.png

Φιλικα :daisy:

Καταρχην εγω δεν παιζω σε multi αλλα σε single. Η αναλυση της οθονης μου ειναι 1680χ1050 οποτε δεν παιζω σε 1920χ1080.

Link to comment
Share on other sites

Με συστημα υπογραφης:

- Σε WIndows 8.1 64 bit

- ATI Catalyst 13.10

Και settings τα απο κατω:

7SlDk81.jpg

παιζει 70-100+

Τωρα ας πουμε στην Operation Locker που βρηκα μονο 64αρι Domination ε βλεπεις και 55αρια. Καθολου stuttering ή οτιδηποτε σχετικο. Και γενικα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ smooth.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω πολλα :p, πιστευω ομως οτι λινκ απο εκεινο το πολωνεζικο review μαζι με ενα google translate τα λεει ολα !

συνοπτικα : αλλες απαιτησεις εχει το multi σε πορους και αλλες το single, με 4gb ram θα φορτωνεις την πιστα οταν θα εχουν παρει ολα τα οχηματα και θα σε βριζει ο [MENTION=14206]AKISSS[/MENTION] απο το teamspeak που δεν προλαβες να μπεις στο ελικοπτερο του. :p

Με αυτον τον cpu ειτε ολα low ειτε ολα Ultra το mouselag και τα framedrops θα πανε συνεφφο οταν παιζεις με 64 παικτες ή ακομα και με 32 ! σε multi δεν παιζεις με κατω απο 50fps μην πω 60 - εκτος αμα εισαι μαζοχας και γουσταρεις handicap.

Αν σου τρεχει το 6ωρο tech demo χωρις να κολλαει, με γεια σου με χαρα σου, οι υπολοιποι ομως που θελουν να δωσουν 30-40 ευρω + αλλα τοσα προκαταβολη για να εχουν ολα τα map μην περιμενεις να σε παρουν στα σοβαρα οταν μιλας για μνημη συστηματος στο μισο απο τα προτεινομενα specs και επεξεργαστη που βρισκεται τον πατο του γραφηματος.

bf4_cpu_geforce.png

Φιλικα :daisy:

To cpu μου που είναι καλέ!? :jester:

Link to comment
Share on other sites

Με κοίταζε , το κοίταζα, μου έλεγε κάνε πίσω, έλεγα όχι θα σε δώσω :haha:

Τελικά το έδωσα και πήρα πίσω τα 10 :p

50_Euro.png

Αχ βρε βρε βρε :beer: με καταφέρατε εκεί που έλεγα :innocent: να μη το πάρω τώρα αλλά αργότερα το παράγγειλα και γω απο inexus 36.67 EUR

[MENTION=30066]Johnny6RED[/MENTION] :p έβαλες και συ το χεράκι σου τελικά με διαόλισες και το πήρα :p:innocent:

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρηθει σε καποιους να κλειδωνουν τα settings σε low!!

κανετε το εξης μπενετε μεσα στο option κανετε μικροαλλαγες που θελετε!! σωζετε !!

1.μπενετε μεσα στο users (document battlefield 4settings)

2. κανετε edit PROFSAVE_profile πχ με το notepad

3)βρισκετε αυτη τη γραμμη κωδικα OverallGraphicsQuality 0

4)στη συνεχεια το OverallGraphicsQuality 0 >>> το αλλαζετε με τοOverallGraphicsQuality 5 το σωζετε !

και πλεον εχουμε ρυθμισεις(πχ custom) πατε και βαζετε οτι ρυθμιση θελετε !!

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρηθει σε καποιους να κλειδωνουν τα settings σε low!!

κανετε το εξης μπενετε μεσα στο option κανετε μικροαλλαγες που θελετε!! σωζετε !!

1.μπενετε μεσα στο users (document battlefield 4settings)

2. κανετε edit PROFSAVE_profile πχ με το notepad

3)βρισκετε αυτη τη γραμμη κωδικα OverallGraphicsQuality 0

4)στη συνεχεια το OverallGraphicsQuality 0 >>> το αλλαζετε με τοOverallGraphicsQuality 5 το σωζετε !

και πλεον εχουμε ρυθμισεις(πχ custom) πατε και βαζετε οτι ρυθμιση θελετε !!

thanks! θα χρειαστεί ίσως σε αρκετούς.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει κάνει προπαραγγελία από Πλαίσιο, να περάσει να πάρει το κουτάκι του! Πήρα το δικό μου και ξεκινάω την εγκατάσταση!

Και γω το πρωι το πηρα το κουτακι!

Εγω παντως να πω την αληθεια περιμενα η αυριο η την παρασκευη......

Link to comment
Share on other sites

Γράψε λάθος, πολύ καθυστερημένη απάντηση σε ποστ προηγούμενης σελίδας. Όπως το βλέπω εγώ πάντως επισήμως ξεκινάμε να παίζουμε μεθαύριο στις 1 το μεσημέρι.

69q5.jpg

Σε μενα δειχνει 12 ωρες λιγοτερο,δηλαδη τωρα 1 μερα και 6 ωρες ακομα,αλλα και παλι το origin το προγραμμα δινει σημερα το βραδυ.

Τελικά το πήρε κανεις απο εδω?

Battlefield 4 + Battlefield 4 Premium Service DLC (Bundle) | Origin Keys | SimplyCDKeys

ειναι αξιόπιστο? να προχωρήσω σε αγορα?

Θα μου στειλουν το cd key με mail? :boxed:

Ναι,μια χαρα,σου στελνουν με email ενα link με φωτογραφια τους κωδικους.

Παιδιά όποιος αρχίζει και παίζει από τώρα multi ας αναφέρει εδώ εντυπώσεις για το πως τρέχει το παιχνίδι.

Να αναφέρει π.χ.:

GPU (+drivers)

CPU

RAM

Operating System

FPS

GPU (+drivers): 7970 13.11 beta

CPU i5 3570k stock

RAM 8GB 1600Hz

Setting:Ultra χωρις AA,1920*1080

Operating System windows 7,θα βαλω 8,1 συντομα,δοκιμασα την διαφορα στο beta,πολυ μεγαλη.

FPS 55-70 πεζος,περιεργος οταν πεταω παει χαλαρα πανω απο 100.

Εχω αρκετα κρασαρισματα,δηλαδη σε ~5 ωρες παιχνδιου κρασαρα 4 φορες,επισης ο ηχος οταν ειμαι σε αρμα πολλες φορες χανεται,ακουγεται μονο το κανονι τιποτα αλλο.

Επαιξα απο μια φορα ολες τις πιστες,και μπορω να πω πως δεν υπαρχει καποια που να μην μου αρεσε,ειναι οπως λενε ολοι,πολυ πιο προσεγμένες απο το BF3.

Για όποιον έχει κάνει προπαραγγελία από Πλαίσιο, να περάσει να πάρει το κουτάκι του! Πήρα το δικό μου και ξεκινάω την εγκατάσταση!

Οχι Θεσσαλονικη,εδω κατουρησαμε στο πηγαδι,απο αυριο,πηγε να το παρει ενας φιλος μου και τον διωξανε... :p

Έγινε επεξεργασία από PolomanGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.