Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Τα χαμε ολα, δε μπορουμε να παίξουμε και το china rising, μου βγαζει οτι πρεπει να το αγορασω. (εχω premium account)

**FIX** BF4 PC Premium Members not being able to Play CR **FIX** - Answer HQ

ελεορ..

ειχα το ιδιο πρόβλημα και το εφτιαξα με ένα registry κολπο .Το πρόβλημα είναι ότι το μητρωο δεν εχει την καταχωρηση ότι το expansion είναι εγκατεστημενο
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω... αφού κάνεις που κάνεις τον κόπο να γράψεις πως το έλυσες γιατί δεν του λες πως το έκανες ή να του δώσεις κάποιο link που να περιγράφει την διαδικασία??? :) :) :)

Για την ιστορία, μια από τα ίδια τράβηξα και εγώ όταν άλλαξα δίσκο αλλά δυστυχώς εγώ δεν ήξερα ότι μπορούσα να σβήσω μόνο το update και έτσι κατέβασα ΟΛΟ το game μαζί με το expantion... 28GB το σύνολο με την ελεεινή μου σύνδεση όπου μου πήρε κοντά στις 24 ώρες για να κατέβει... :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω... αφού κάνεις που κάνεις τον κόπο να γράψεις πως το έλυσες γιατί δεν του λες πως το έκανες ή να του δώσεις κάποιο link που να περιγράφει την διαδικασία??? :) :) :)

Για την ιστορία, μια από τα ίδια τράβηξα και εγώ όταν άλλαξα δίσκο αλλά δυστυχώς εγώ δεν ήξερα ότι μπορούσα να σβήσω μόνο το update και έτσι κατέβασα ΟΛΟ το game μαζί με το expantion... 28GB το σύνολο με την ελεεινή μου σύνδεση όπου μου πήρε κοντά στις 24 ώρες για να κατέβει... :( :( :(

BF4 PC China Rising DLC Problem - Answer HQ εχεις δικιο ...ένα μυαλο βλέπεις.. 1. Log out and fully exit Origin

2. Open your Registry Editor - Type in regedit on the Start Menu Search field and press Enter

3. Navigate through HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Wow6432Node > EA Games > Battlefield 4

4. Check if there is a folder named Xpack1 under Battlefield 4

If YES -> Click on Xpack1, on the right pane check if there is a string named Installed, the Value data should be True

If NO - right-click on Battlefield 4 > New > Key

- a new folder will be created, name it Xpack1

- right-click on Xpack1 > New > String Value > name it Installed

- on the right-pane, double-click on Installed, set Value Data to True

5. Exit Registry Editor

6. Log in to Origin and Join China Rising Maps

Έγινε επεξεργασία από phaethon1973
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παιδες ειναι καθημερινο επεισοδιο οποιος καθεται να γεμισει server ξερει, τουλαχιστον

απο την πλευρα μου καθε μερα το πρωι γινεται το ιδιο προσπαθω να γεμισω ενα server και

ξαφνικα δεν υπαρχει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα το bf4 και με τo setting του pc μου πρεπει να ομολογισω οτι μου αρεσε,Βεβαια δεν ειμαι ο super shooter αλλα 2-3 kills εκανα.Ωραια γραφικα,πολυ smooth στα 120hz 1440p και βεβαια βλεπω οτι η R9 φυσαει .Τωρα αυτα με το netcode κτλ νομιζω οτι αφορουν ατομα που πανε να κανουν τα τρελλα kills και αυτους που εχουν κανει το παιχνιδι επαγγελμα .

Link to comment
Share on other sites

Σας κρασάρει το BF4 στα καλά καθούμενα ή μόνο σε μένα;

Μετά τα τελευταία updates δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα... Παίζω πολλά παιχνίδια στην σειρά χωρίς να μου κρασάρει, χωρίς να με πετάει έξω και το κυριότερο χωρίς να έχω μια κόκκινη οθόνη και να κάνει restart το PC...

...ωρα αυτα με το netcode κτλ νομιζω οτι αφορουν ατομα που πανε να κανουν τα τρελλα kills και αυτους που εχουν κανει το παιχνιδι επαγγελμα .

Δεν θα συμφωνήσω με αυτό...

Είμαι αρχάριος σε αυτό το είδος online gaming παίζω για την ευχαρίστηση μου και όχι για να γίνω κυρίαρχος του κόσμου αλλά έχω βαρεθεί να με σκοτώνουν ενώ έχω προλάβει να μπω πίσω από κάποιο εμπόδιο...

Αυτή η μικρή καθυστέρηση είναι αρκετές φορές ικανή να σε κάνει να σκάσεις... :wall:

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τελευταία updates δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα... Παίζω πολλά παιχνίδια στην σειρά χωρίς να μου κρασάρει, χωρίς να με πετάει έξω και το κυριότερο χωρίς να έχω μια κόκκινη οθόνη και να κάνει restart το PC...

Δεν θα συμφωνήσω με αυτό...

Είμαι αρχάριος σε αυτό το είδος online gaming παίζω για την ευχαρίστηση μου και όχι για να γίνω κυρίαρχος του κόσμου αλλά έχω βαρεθεί να με σκοτώνουν ενώ έχω προλάβει να μπω πίσω από κάποιο εμπόδιο...

Αυτή η μικρή καθυστέρηση είναι αρκετές φορές ικανή να σε κάνει να σκάσεις... :wall:

Η αληθεια ειναι οτι επαιξα πολυ λιγο (περιπου καμια ωρα) οποτε δεν αντιμετωπισα αυτο που λες.Ειδομεν ομως στην συνεχεια.

Παντως (αν και νωρις ακομα) δεν εχει κρασαρει το pc .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.