Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

~400 ωρες μεχρι στιγμης και καμια 60αρα ωρες στη beta.

Θεματα με performance και crash δεν ειχα σχεδον καθολου απο την αρχη που βγηκε.

Το game το εχω μαθει, και τα mechanics του αλλα και τη λειτουργια του. Ειναι διαφορετικο αρκετα απο το 3.

Το λεω αυτο γιατι πολυ εκλαιγαν στην αρχη επειδη εμπαιναν να παιξουν σαν το 3 και ετρωγαν το ξυλο της αρκουδας και πηγαινε το μπινελικι συννεφο μετα στα φορα.

Πες τα ρεπαιδακιμου, γιατι θα μας βγαλει τρελους...

Αυτο το δεχομαι και ισχυει, αλλα ρε συ μηπως κανουμε λαθος τελικα επειδη δεν ξερουμε απο netcode και δεν κανουμε σωστα τις ρυθμισεις του NSF; :p

αλλα ξεχασα, αφου εχω εγω προβλημα αλλα και ο αντιπαλος, αρα δεν υπαρχει προβλημα :tomato:

Εχεις φυλαξει χωρο πιστευω, ετσι; Γιατι θα φτιαχτει το θεματακι αυτο.

BC2 προλαβες καθολου να παιξεις; γιατι πλεον δεν δουλευει λογω κλεισιματος του gamespy, οπως και το bf2, bf2142 κλπ

Συμφωνω με το παραπανω και ειναι και ο λογος που εχω ριξει τοσες ωρες σε ολη τη σειρα Battlefield.

Στο 4 ομως εχασαν τη μπαλα τα ατομα.

Το 3 ειχε θεματα με το launch και προεκυψαν και αλλα μικρα στην πορεια. 6 μηνες μετα ομως τα περισσοτερα ειχαν λυθει. Εδω 6 μηνες μετα εχουν ανακυκλωθει σε απανωτα λαθη, 1 βημα μπροστα 2 πισω και παλι απο την αρχη.

Και το πιο βασικο; Ειναι ηδη αφαντοι και ικανοποιημενοι οτι εχουν παραδωσει πλεον ετοιμο προιον. Εχουν τσεπωσει και το παραδακι, αντε βρες τους τωρα....

Το bf4 σαν ιδεα και σκεψη ειναι καλο.

Η εκτελεση ειναι GTP.

Βρισκονται σε λαθος δρομο και δεν υπαρχει δυστηχως γυρισμος.

Πανικος και μπαλωματα μπας και το σωσουν αλλα.... παει το πουλακι.

Δεν το πιστευετε; Ριξτε απλα μια ματια στη friend list σας στο battlelog ενω ειμαστε 6-7 μηνες μετα το launch.

Πλεον μπαινω με την παρεα (πολυ λιγοτερο πλεον) αλλα ξερω τι παιζω. Το εχω ξεπερασει το σταδιο του χαλασματος και περισσοτερο γελαω με τα χαλια τους, παρα βριζω.

Το ξαναλεω συνεχιζω και παιζω, λιγοτερο βεβαια.

Αλλο αυτο και αλλο το "το BF4 ειναι για μενα το καλυτερο ονλινε φπς εβερ" και το "ειναι μια χαρα δεν εχει κανενα προβλημα" :suicide2:

Και οχι τιποτα αλλο, αλλα ξερω οτι θα με τουμπαρουν παλι οι π@υστηδες οταν βγαλουν τη καινουργια Faith :wall:

Φιλε wolves ο καθενας οπως το βλεπει το game. ριχνοντας μια ματια στο προφιλ σου βλεπω οτι και εσυ οπως και εγω το εχουμε λιωσει. Δεν εχω καταλαβει πιο ειναι το παραπανο σου αφου δεν εχεις crash και dcs. το netcode?

Εδω μιλαμε οτι το game προσφερει οτι στυλ παιχνιδιου μπορεις να φανταστεις ,

θες να εισαι ολη μερα σε αεροπλανα ελικοπτερα τανκ κτλ, το εχει

γουσταρεις καμπερης Sniper με 40χ scope

γουσταρεις squad συνεργασια κ παμε παρεα παντου να τα μαμισουμε ολα

θες rush αλλα γουσταρεις πιο πολυ conquest? σου φτιαχνουν carrier assualt!!!

θες απειρα οπλα?το εχει και αυτο

θες πιστες μικρες να γινετε μακελιο χωρις οχηματα?το εχει

θες μεγαλες για οχηματα το εχει.

Μεχρι κ απο το tablet μπορεις να "παιξεις" βφ4 , στο commander που κ αυτο εχει το χαζι του.

Spectator mode: καθεσαι στον καναπε και βλεπεις ποσο μανταλοι ή ποσο pro ειναι οι φιλοι σου.

Παλια ειχαμε COD 6v6 και γυρναγαμε γυρο γυρο στη scrapyard και σκοτωναμε με ump και καραγουσταραμε με κατι τοσο απλο κ εδω εχουμε φτασει σε σημειο εκει που παιζεις να ερχεται τυφωνας-ανεμοθυελλα-πλημμυρα-cruise missile...

Μπορεις να σκοτωσεις και να σκοτωθεις με πολλους κ διαφορετικους τροπους.

και το βασικοτερο για μενα?Για να ευχαριστηθεις το παιχνιδι πρεπει να εχεις καλη συνεργασια με το squad και να εισαι teamspeak.

Η αληθεια ειναι οτι στο luanch και 2-3 μηνες μετα ακομα παλευαν να φτιαξουν τα crash , to balance και τα dc. αλλα βλεπω οτι καθε patch φτιαχνουν κ κατι.

Καλα για γραφικα και ηχο πιστευω ειναι πολυ μπροστα απο τον ανταγωνισμο. εδω βγηκε το titanfall με τα μεγαθυρια και ουτε πεζουλακι δεν καταστρεφεται πλακα μας κανουν?

Αυτο που με χαλαει εμενα επειδη παιζω πολυ ελικοπτερο ειναι οτι το anti air το εχουν κανει πολυ imba. δεν γινετε να σε κανει lock απο το χιλιομετρο να εχει active protection και reactive armor. ε χεσε με. 2 engineer να εχεις να σε κανουν repair παλι σε τρωει.

θα συμφωνησω με το φιλο [MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω την μεχρι τωρα εμπειρια μου στο BF4 εδω και 20 μερες:

Στην αρχη εβλεπα μονο αδειους σερβερς και αναρωτιωμουν τι διαολο αγορασα, αλλα μετα αλλαξα τα κριτιρια αναζητησης και ολα μια χαρα. Παιζω μονο σε ευρωπαικους σερβερς με χαμηλο ping (70 max) και ολα κομπλε.

Οσων αφορα προβληματα στα γραφικα και κρασαρισματα τιποτα. Τωρα για τα bugs, πειτε μου ποτε παιξατε τελευταια φορα παιχνιδι χωρις bugs!

Και οσο σκεφτομαι οτι παραλιγο να μην το αγορασω απο αυτα που διαβαζα εδω μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ [MENTION=13991]kakao83[/MENTION] αυτό που ξέρω στο είναι ότι στο BF3 μπορεί να ήμουν και 10 λεπτά όρθιος και να τρωω αβέρτα..! (να με βαράνε ναι μπαίνω προουν να τρέχω πίσω από τοιχους να ρίχνω medkit να ξαναβγαίνω να τους γαζώνω!) Ενώ στο BF4 με το που βγώ 2 να είναι μπορστά μου θα φάω τον πρώτο ή και το 2ο άμα έχω κανα Scar-h και επειδή λόγο Netcode θα είμαι πίσω από ένα τοίχο η οτιδίποτε κατά κάποιο τρόπο οι σφαιρές του δεύτερου η του τρίτου που είναι στα δεξιά η στα 700000 μέτρα μακριά αλλά κάπου κάτι στην οθόνη του με είδε θα με φάνε..

Τώρα το περί Gameplay και τα αυτά ξέρεις τα ακούω και είναι λίγο βερεσέ!

Heli να πάρεις (οποιοδίποτε) 2-3 igla να σε λοκάρουν τελειωσες.. Τανκ να πάρεις κανα 2-3ις με rpg να πέσεις μπροστά και ένα τανκ από τα 1000 μέτρα μακριά που τουλάχιστον ξέρει να βαράει τελείωσες..

Οι Servers οι περισσώτεροι είναι ότι να νε..

Τα levelution πως λέγονται αυτά και να μην τα είχα δεν θα με πέιραζε..

Ας μην με βάραγε το κύμα και η άμμος αλλά όταν καλύβωμαι να καλύβωμαι!

Η να με πέφτανε 15 κτύρια και να λέω κοιτα κοίτα πως πέφτει!

Το spam είναι ότι να νε..

Γενικά το παιχνίδι είναι λίγο ότι να νε..

Τώρα θα ξανα μπούμε BF4 στο καινούριο expansion..

Μέχρι τότε..

BF4 με παρέα άμα ψιθούν.. / μου την βυδώσει..

Titanfall (εγώ προσωπικά παίζω μόνο με παρέα)

Arma 3

Watch Dogs όταν βγεί

The Division όταν βγεί..

DOTA 2

Diablo 3

Για κάψιμο Non Stop

(και κανα indie)

Για χαλαρά υπάρχουν και άλλα πιο καλά και ευχάριστα..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάθισα και το είδα όλο, σε μεγάλο βαθμό είναι αστείο.

Πρώτο από όλα, ο ίδιος ο LC στην αρχή κιόλας, αναφέρει ότι δεν είναι netcode τα περισσότερα από αυτά. Αλλά η καραμέλα, καραμέλα... Μάθαμε μιά λέξη, δε γνωρίζουμε καν τι αντιπροσωπεύει, αλλά είναι εύκολο να τη χρησιμοποιούμε όλη την ώρα.

Ρε wiz σημασία έχει αν το λένε netcode/bug/cheeseburger ή παστουρμά;

Δε με ενδιαφέρει αλλά ούτε θα έπρεπε κιόλας!Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο!

Μου/σου/μας πασάρανε/διαφημίσανε ένα προϊόν το οποίο δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες.Αν δεν μπορείς να το δεις αυτό πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να πω.

Δεύτερον, πάνω από τα μισά, έχουν ήδη διορθωθεί. Παρόλο που το video έχει ημερομηνία 27/4, κάποια έχουν αλλάξει ήδη από την κυκλοφορία, ήταν δηλαδή προβλήματα της beta.

Αυτά που αναφέρει για το cover-lag, είναι όπως λέει και η λέξη, θέμα lag. Σε πίστες με 64 άτομα, όταν το μισό περιβάλλον καταστρέφεται, όταν πετάνε ελικόπτερα, περνάνε άρματα, γίνονται εκρήξεις, όλα αυτά είναι πληροφορίες που πρέπει να περάσουν από 63 παίκτες, στον server και μετά σε εσένα. Οπότε, είναι απόλυτα λογικό, κάποιες φορές να υπάρχει lag. Δε θέλεις lag; Παίξει σε 16ρη, ή 24ρη. Απλό.

Δεν είναι καθόλου λογικό!Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του core του παιχνιδιού,της DICE ή των server που χρησιμοποιεί η ΕΑ και θα το επαναλάβω ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!

Αν δεν μπορείς να ανταποκριθείς σε αυτά που διαφημίζεις τότε έχεις δύο επιλογές για να είσαι σωστός.

1)Δεν το διαφημίζεις. :hehe: και

2)Αφαιρείς το συγκεκριμένο option από το παιχνίδι και αφήνεις μέχρι 48slots και προσπαθείς να ελαχιστοποιήσεις τα όποια προβλήματα!

Για ποιο λόγο μπήκε ο commander μέσα στο παιχνίδι;Για να χρησιμοποιώ τη ταμπλέτα;

Για το UAV;

Για να ικανοποιηθούν οι hardcore fans του BF;

Εγώ το μόνο που είδα ήταν ένα χαζό implemantation, μια προχειράτζα για να κλείσουμε στόματα.

Αλλά ξέχασα!Έχει επιλογή για no commander στα filters so no problem...

Όταν λοιπόν μάθετε τι είναι netcode, τι είναι bug, τι είναι by design, τότε ελάτε να συζητήσουμε. Μέχρι τότε, υπάρχει και το pacman. Δεν έχει lag.

:blink:

Μετά από αυτό πως θες να σου απαντήσει κάποιος σοβαρά όπως λες στο παρακάτω ποστ; :whistling

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙΟΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε wiz σημασία έχει αν το λένε netcode/bug/cheeseburger ή παστουρμά;

Δε με ενδιαφέρει αλλά ούτε θα έπρεπε κιόλας!Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο!

Για εμένα έχει. Πρώτον, γιατί δείχνει την ασχετοσύνη και την ψυχολογία της μάζας, που βρήκε μια καραμέλα και την πιπιλάει και δεύτερον, γιατί γνωρίζω τι φτιάχνεται, τι αλλάζει και τι είναι θέμα σχεδιασμού. Αν έχεις θέμα με τα bugs, γράψε στο forum τους και ζήτα να τα λύσουν. Αν έχεις θέμα με το σχεδιασμό, μπορείς να κάνεις το ίδιο, δε θα είναι η πρώτη φορά που η πλειοψηφία χαλάει το παιχνίδι, ή απλά να παίξεις κάτι άλλο. Δε σε αναγκάζει κανείς να το παίζεις με το ζόρι.

Μου/σου/μας πασάρανε/διαφημίσανε ένα προϊόν το οποίο δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες μου.Αν δεν μπορείς να το δεις αυτό πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να πω.

Στις δικές μου μια χαρά ανταποκρίνεται. Προσωπικά το μόνο που με χαλάει είναι το counter knife γιατί δίνει δικαίωμα στον n00bά, να στη χώσει με 2" καθυστέρηση (2000ms). Και μετά σας πειράζει το lag των 20-30ms...

Δεν είναι καθόλου λογικό!Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα του core του παιχνιδιού,της DICE ή των server που χρησιμοποιεί η ΕΑ και θα το επαναλάβω ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!

Αν δεν μπορείς να ανταποκριθείς σε αυτά που διαφημίζεις τότε έχεις δύο επιλογές για να είσαι σωστός.

1)Δεν το διαφημίζεις. και

2)Αφαιρείς το συγκεκριμένο option από το παιχνίδι και αφήνεις μέχρι 48slots και προσπαθείς να ελαχιστοποιήσεις τα όποια προβλήματα!

Λάθος. Το πρόβλημα δεν είναι της Dice. Είναι δικό σου και των servers, βασικά των game hosters που για να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι, βάζουν 50 64ρηδες σε ένα μηχάνημα και όταν είναι όλοι γεμάτοι, lagάρει το σύμπαν. Πάλι, επιλέγεις άλλο server και δεν έχεις θέμα

Για τα "hit reg" τώρα που είναι "bug".

I tested the packet loss/ fragmentation by using this command: ping google.com -f -l (followed by an MTU size). I changed the MTU size in windows (8.1) and on the router. The reason I was looking for some kind of solution, is that I was shooting people in the face from like a metre away, getting multiple hit markers but doing very little damage. To start with I thought it was probably due to having a high'ish ping (around 140) but then I see other players with similar ping doing ok, I thought if their doing ok with that ping why aren't I and started looking for solutions.

Like I said, when I initially tested it was reporting 75% fragmentation/ loss, after testing some different MTU settings its now reporting 0% fragmentation/ loss.

Έχει να κάνει με τη σύνδεσή σου, το router σου, το hub που βρίσκεσαι και πολλά άλλα. Μου παίζετε με ένα δωρεάν κινέζικο router των 20€ και διαμαρτύρεστε για hit reg κλπ. Εγώ γιατί δεν έχω τέτοιο θέμα; Μήπως γιατί έχω router των 150€ ; Θα μου πεις, σιγά μη δώσεις τόσα. Καλά θα κάνεις. Για ποντίκι, πληκτρολόγιο, vga, οθόνη, τα δίνεις, για router όμως όχι, αλλά διαμαρτύρεσαι και σου φταίει το netcode.

Για ποιο λόγο μπήκε ο commander μέσα στο παιχνίδι;Για να χρησιμοποιώ τη ταμπλέτα;

Για το UAV;

Για να ικανοποιηθούν οι hardcore fans του BF;

Εγώ το μόνο που είδα ήταν ένα χαζό implemantation, μια προχειράτζα για να κλείσουμε στόματα.

Αλλά ξέχασα!Έχει επιλογή για no commander στα filters so no problem...

Προφανώς και υπάρχει επιλογή, όπως υπάρχουν δεκάδες άλλες για infantry only, hardcore, fast respawn, κλπ. Εγώ παίζω συχνά σε έναν server που έχει μόνο transport vehicles και sniper limit σε 2 ανά ομάδα. Α, είναι και 48άρης.

Το είπα και το ξαναλέω: Περιμένατε κάτι άλλο και δεν το πήρατε. Κολλήσατε στην αρχική γκρίνια και δεν κάνετε τίποτα άλλο. Το παιχνίδι αυτό είναι και δε σας αναγκάζει κανείς να το παίξετε. Ακόμα και τα λεφτά σας δε σας υποχρέωσε κανείς να τα δώσετε, δεδομένου ότι υπήρξε Open beta και είχατε δει τα προβλήματα από ΠΡΙΝ. Ας περιμένατε όπως έκανε ο [MENTION=12885]AMDakias[/MENTION].

Τέλος, για αυτό που ειπώθηκε προηγουμένως, το πόσοι παίζουν, ναι, είναι λιγότεροι από το 3, αλλά και στο 3 μετά τους πρώτους 14-15 μήνες, είχε σπάσει πολύ ο κόσμος. Οι περισσότεροι βαριούνται και θέλουν να παίξουν κάτι άλλο, δεν έχει να κάνει με το παιχνίδι. Παντού συμβαίνει. Οπότε μετά από 2 χρόνια BF3 και μερικές εκατοντάδες ώρες από τους περισσότερους, σε συνδυασμό με το κακό lanch του 4, είναι πολύ λογικό να μην έχει τόσο κόσμο. Παρόλα αυτά, στους 10 servers που έχω favorites, συχνά δεν έχει θέση να μπω.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα έχει. Πρώτον, γιατί δείχνει την ασχετοσύνη και την ψυχολογία της μάζας, που βρήκε μια καραμέλα και την πιπιλάει και δεύτερον, γιατί γνωρίζω τι φτιάχνεται, τι αλλάζει και τι είναι θέμα σχεδιασμού. Αν έχεις θέμα με τα bugs, γράψε στο forum τους και ζήτα να τα λύσουν. Αν έχεις θέμα με το σχεδιασμό, μπορείς να κάνεις το ίδιο, δε θα είναι η πρώτη φορά που η πλειοψηφία χαλάει το παιχνίδι, ή απλά να παίξεις κάτι άλλο.

Ή δε θες να καταλάβεις ή δεν το έχω διατυπώσει σωστά στο προηγούμενο ποστ.

Εγώ είμαι πελάτης και αγοράζω ένα προϊόν.

Το προϊόν έχει πρόβλημα/τα.

Ποσώς με ενδιαφέρει αν είναι θέμα netcode, αν είναι θέμα της Frostbite, των server, της EA, του Αγίου Παντελεήμων..

ΌΛΟΙ οι από πάνω είναι συνυπεύθυνοι για το προϊόν που προωθούν στην αγορά κι όταν αυτό δε λειτουργεί όπως θα έπρεπε τους παίρνει όλους η μπάλα.

ΕΓΩ και η υπόλοιπη μάζα δεν έχουμε καμία απολύτως ευθύνη για περαιτέρω γνώση επί του θέματος!

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε και θα συμφωνήσω μαζί σου είναι ότι πρόβλημα αντιμετωπίζουμε να το αναφέρουμε στα fora τους.

Δε σε αναγκάζει κανείς να το παίζεις με το ζόρι.

Ούτε θα μου απαγορέψει κανένας να κράξω μέχρι την τελευταία ρανίδα του αίματός μου τις μ@λ@κίες τους.. :baby:

Λάθος. Το πρόβλημα δεν είναι της Dice. Είναι δικό σου και των servers, βασικά των game hosters που για να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι, βάζουν 50 64ρηδες σε ένα μηχάνημα και όταν είναι όλοι γεμάτοι, lagάρει το σύμπαν. Πάλι, επιλέγεις άλλο server και δεν έχεις θέμα

Α παιδιά διορθώθηκε το πρόβλημα βρε!Εγώ είμαι ο φταίχτης τελικά..

Πάω να βαρέσω 15 μετάνοιες και να διαλογιστώ κανά 20λεπτο και ελπίζω να καταφέρω να διώξω τα κακά προβλήματα...

Οι game servers με ποιους συνεργάζονται;

Για τα "hit reg" τώρα που είναι "bug".

Έχει να κάνει με τη σύνδεσή σου, το router σου, το hub που βρίσκεσαι και πολλά άλλα. Μου παίζετε με ένα δωρεάν κινέζικο router των 20€ και διαμαρτύρεστε για hit reg κλπ. Εγώ γιατί δεν έχω τέτοιο θέμα; Μήπως γιατί έχω router των 150€ ; Θα μου πεις, σιγά μη δώσεις τόσα. Καλά θα κάνεις. Για ποντίκι, πληκτρολόγιο, vga, οθόνη, τα δίνεις, για router όμως όχι, αλλά διαμαρτύρεσαι και σου φταίει το netcode.

Να βάλω λίστα με παιχνίδια που με το σαπιοκινέζικο ρουτεράκι ΔΕΝ έχω κανένα πρόβλημα με το Hit Reg;

Σοβαρά μιλάμε τώρα;

Αν είναι έτσι στα reccomended settings για να παίξει το παιχνίδι, να βάλουνε και λίστα με τα appropriate routers και να κατέβουμε για διαμαρτυρία στην Ομόνοια κατά του πΟΤΕ και των σάπιων γραμμών του.

Προφανώς και υπάρχει επιλογή, όπως υπάρχουν δεκάδες άλλες για infantry only, hardcore, fast respawn, κλπ. Εγώ παίζω συχνά σε έναν server που έχει μόνο transport vehicles και sniper limit σε 2 ανά ομάδα. Α, είναι και 48άρης.

Δε θέλω να θίξω την ύπαρξη επιλογών!Αυτό είναι το πρώτο πράμα που με τράβηξε στο BF εξαρχής.Η δυνατότητα να παίξεις όπως θες!

Κράζω όμως την EA/DICE που για να βουλώσει στόματα έβαλε ένα σάπιο σύστημα aka commander έτσι όπως το έβαλε..

Το είπα και το ξαναλέω: Περιμένατε κάτι άλλο και δεν το πήρατε. Κολλήσατε στην αρχική γκρίνια και δεν κάνετε τίποτα άλλο. Το παιχνίδι αυτό είναι και δε σας αναγκάζει κανείς να το παίξετε. Ακόμα και τα λεφτά σας δε σας υποχρέωσε κανείς να τα δώσετε, δεδομένου ότι υπήρξε Open beta και είχατε δει τα προβλήματα από ΠΡΙΝ. Ας περιμένατε όπως έκανε ο [MENTION=12885]AMDakias[/MENTION].

Έχουμε διαφορετική νοοτροπία οπότε δεν μπορώ να πω κάτι πάνω σε αυτό.Τα bold είναι απλά χαζά δεδομένου ότι ΑΝ δεν το αγόραζα δε θα είχα κανένα λόγο να κάνω αυτή τη κουβέντα ούτε καν να είμαι σε αυτό το θρεντ.

Οver and Out.

Link to comment
Share on other sites

γιατί δείχνει την ασχετοσύνη και την ψυχολογία της μάζας, που βρήκε μια καραμέλα και την πιπιλάει και δεύτερον, γιατί γνωρίζω :worship: τι φτιάχνεται, τι αλλάζει και τι είναι θέμα σχεδιασμού.
Περιμένατε κάτι άλλο και δεν το πήρατε. Κολλήσατε στην αρχική γκρίνια και δεν κάνετε τίποτα άλλο.
Αρχικό μήνυμα απο Wizard! viewpost.gif

Ας φτιάξουν server 64άρη και μετά μιλάμε

Σε πίστες με 64 άτομα, όταν το μισό περιβάλλον καταστρέφεται, όταν πετάνε ελικόπτερα, περνάνε άρματα, γίνονται εκρήξεις

Α, είναι και 48άρης.

FtzaYFJ.gif

Εγώ γιατί δεν έχω τέτοιο θέμα; Μήπως γιατί έχω router των 150€ ;

e5nDEiC.gif

Link to comment
Share on other sites

Ή δε θες να καταλάβεις ή δεν το έχω διατυπώσει σωστά στο προηγούμενο ποστ.

Εγώ είμαι πελάτης και αγοράζω ένα προϊόν.

Το προϊόν έχει πρόβλημα/τα.

Ή δε θέλεις να καταλάβεις, ή δεν το έχω διατυπώσει σωστά στο προηγούμενο post.

Αφού πήρες ένα προϊόν που δε σε ικανοποιεί, διαμαρτυρήσου στην εταιρία και ζήτα τα λεφτά σου πίσω. ΑΠΟΔΕΙΞΕ τα προβλήματα, αναζήτησε λύσεις και αν δεν υπάρχουν, ζήτα refund. Το να μπαίνεις να κράζεις εδώ και να γεμίζουμε με ανούσια κατεβατά το θέμα, δε βοηθάει κανέναν.

Ούτε θα μου απαγορέψει κανένας να κράξω μέχρι την τελευταία ρανίδα του αίματός μου τις μ@λ@κίες τους..

Δε στο απαγορεύει, αλλά γίνεσαι κουραστικός. Δεν προσφέρεις τίποτα στη συζήτηση και δεν έχει κανένα νόημα. Γίνεσαι (-στε) σαν τον sebastian, που μπαίνει σε ότι είναι ATI ή Samsung μόνο και μόνο για να κράξει.

Να βάλω λίστα με παιχνίδια που με το σαπιοκινέζικο ρουτεράκι ΔΕΝ έχω κανένα πρόβλημα με το Hit Reg;

Σοβαρά μιλάμε τώρα;

Να σου βάλω μια λίστα με παιχνίδια που η onboard κάρτα γραφικών παίζει τέλεια; Γιατί έδωσες 200-300-500€ για να παίξεις BF4;

Σοβαρά μιλάμε τώρα;

Κράζω όμως την EA/DICE που για να βουλώσει στόματα έβαλε ένα σάπιο σύστημα aka commander έτσι όπως το έβαλε..

Αυτό ούτε πριν, ούτε τώρα κατάλαβα τι ρόλο βαράει... Τι ακριβώς σε ενοχλεί στον commander; Μια χαρά είναι και βοηθάει πολύ αν παίζεις σωστά και όχι γιούρια.

Έχουμε διαφορετική νοοτροπία οπότε δεν μπορώ να πω κάτι πάνω σε αυτό.Τα bold είναι απλά χαζά δεδομένου ότι ΑΝ δεν το αγόραζα δε θα είχα κανένα λόγο να κάνω αυτή τη κουβέντα ούτε καν να είμαι σε αυτό το θρεντ.

Την κουβέντα, όπως γίνεται, δεν έχουμε έτσι κι αλλιώς λόγο να την κάνουμε. Δεν ψάχνεις να βρεις λύση, απλά κράζεις. Αν ήθελες να λύσεις προβλήματα, τουλάχιστον όσα αφορούν στη δική σου πλευρά, θα είχε νόημα.

[MENTION=11666]wolves[/MENTION] δε χρειάζεται να σου πω ποιόν αντιγράφεις με αυτές τις "απαντήσεις"... Πολύ χαμηλό επίπεδο... Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ [MENTION=13991]kakao83[/MENTION] αυτό που ξέρω στο είναι ότι στο BF3 μπορεί να ήμουν και 10 λεπτά όρθιος και να τρωω αβέρτα..! (να με βαράνε ναι μπαίνω προουν να τρέχω πίσω από τοιχους να ρίχνω medkit να ξαναβγαίνω να τους γαζώνω!) Ενώ στο BF4 με το που βγώ 2 να είναι μπορστά μου θα φάω τον πρώτο ή και το 2ο άμα έχω κανα Scar-h και επειδή λόγο Netcode θα είμαι πίσω από ένα τοίχο η οτιδίποτε κατά κάποιο τρόπο οι σφαιρές του δεύτερου η του τρίτου που είναι στα δεξιά η στα 700000 μέτρα μακριά αλλά κάπου κάτι στην οθόνη του με είδε θα με φάνε..

Τώρα το περί Gameplay και τα αυτά ξέρεις τα ακούω και είναι λίγο βερεσέ!

Heli να πάρεις (οποιοδίποτε) 2-3 igla να σε λοκάρουν τελειωσες.. Τανκ να πάρεις κανα 2-3ις με rpg να πέσεις μπροστά και ένα τανκ από τα 1000 μέτρα μακριά που τουλάχιστον ξέρει να βαράει τελείωσες..

Οι Servers οι περισσώτεροι είναι ότι να νε..

Τα levelution πως λέγονται αυτά και να μην τα είχα δεν θα με πέιραζε..

Ας μην με βάραγε το κύμα και η άμμος αλλά όταν καλύβωμαι να καλύβωμαι!

Η να με πέφτανε 15 κτύρια και να λέω κοιτα κοίτα πως πέφτει!

Το spam είναι ότι να νε..

Γενικά το παιχνίδι είναι λίγο ότι να νε..

Τώρα θα ξανα μπούμε BF4 στο καινούριο expansion..

Μέχρι τότε..

BF4 με παρέα άμα ψιθούν.. / μου την βυδώσει..

Titanfall (εγώ προσωπικά παίζω μόνο με παρέα)

Arma 3

Watch Dogs όταν βγεί

The Division όταν βγεί..

DOTA 2

Diablo 3

Για κάψιμο Non Stop

(και κανα indie)

Για χαλαρά υπάρχουν και άλλα πιο καλά και ευχάριστα..

Ελα ρε φιλε θα μας τρελανεις τωρα με το netcode που αμα δεν στο ειχαν δειξει στο youtube δεν θα ηξερες τι σημαινει. Δηλαδη εγω συγκεκριμενα χθες που επαιζα medic και εκανα 40-12 σε hardcore server το netcode γιατι δεν εμποδισε?οκ θα σε φανε και 1-2 φορες επειδη κρυφτηκες σε τοιχο που δεν υπαρχει κ κατι εγινε.

Οσο για τα ελικοπτερα που λες οτι εισαι 2 stringer κανεις πολυ μεγαλο λαθος και μαλλον δεν παιζεις με teamspeak και παρεα γιατι τοτε θα δεις μεγαλη διαφορα στο τι μπορει να κανει ενα οργανομενο squad με leader να δεινει orders. 4 ατομα σε 3 συνεχομενα παιχνιδια Ace Squad με πανω απο 10κ score o καθενας. Το παιχνιδι για να το ευχαριστηθεις θελει SQUAD και Sυνεργασια τελος. Μπορεις και μονος αλλα δεν θα κανεις το ιδιο σκορ και το ιδιο fun.

Υπαρχουν σερβερς γτπ , υπαρχουν και γαματοι. ειναι τι ακριβως ψαχνει ο καθεναςς. Εμενα μου την σπανε τα σνιπερς οποτε ψαχνω σερβερς νο σνιπερ η σνιπερ limit 2. Αλλοσ παιζει hardcore , αλλος παιζει normal. Σιγουρα υπαρχουν cheaterserver , bugoserver , lagoserver αλλα παιζοντας βρισκεις τους καλους και τους κανεις favorite.

Εσυ γιατι ακριβως περιμενεις το νεο expansion ? θα αλλαξει κατι νομιζεις?

Link to comment
Share on other sites

@wolves δε χρειάζεται να σου πω ποιόν αντιγράφεις με αυτές τις "απαντήσεις"... Πολύ χαμηλό επίπεδο... Κρίμα...

Πραγματικα δεν καταλαβαινω. Για πες;

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Ή δε θέλεις να καταλάβεις, ή δεν το έχω διατυπώσει σωστά στο προηγούμενο post.

Αφού πήρες ένα προϊόν που δε σε ικανοποιεί, διαμαρτυρήσου στην εταιρία και ζήτα τα λεφτά σου πίσω. ΑΠΟΔΕΙΞΕ τα προβλήματα, αναζήτησε λύσεις και αν δεν υπάρχουν, ζήτα refund. Το να μπαίνεις να κράζεις εδώ και να γεμίζουμε με ανούσια κατεβατά το θέμα, δε βοηθάει κανέναν.

Κουβέντα κάνουμε πάνω στο παιχνίδι.

Δεν το θεωρώ ανούσιο από μέρους μου.Τα προβλήματα και οι λύσεις τους ανήκουν στα fora της ΕΑ και του BF.Εδώ ΠΙΣΤΕΥΑ μπορούσαμε να λέμε εκτός από τα παραπάνω ΚΑΙ την άποψη μας.Αλλά μάλλον λάθος έκανα.

Δε στο απαγορεύει, αλλά γίνεσαι κουραστικός. Δεν προσφέρεις τίποτα στη συζήτηση και δεν έχει κανένα νόημα.

Kουβέντα είχα την εντύπωση ότι κάναμε επαναλαμβάνω..Το ότι διαφωνούμε δεν πάει να πει κάτι.

Αν τώρα εσύ πιστεύεις ότι δεν προσφέρω κάτι κακώς κάθησα και σπατάλησα φαιά ουσία για να σου απαντήσω.

Μήπως να αλλάξουμε και τον τίτλο του θέματος σε Battlefield 4 The Best Game Of All-Wizard! aprroved ;;;

Γίνεσαι (-στε) σαν τον sebastian, που μπαίνει σε ότι είναι ATI ή Samsung μόνο και μόνο για να κράξει.

Σε και με χαρακτηρισμούς τρίτων δεν πρόκειται να ασχοληθώ.

Να σου βάλω μια λίστα με παιχνίδια που η onboard κάρτα γραφικών παίζει τέλεια; Γιατί έδωσες 200-300-500€ για να παίξεις BF4;

Σοβαρά μιλάμε τώρα;

:worship:

Αυτό ούτε πριν, ούτε τώρα κατάλαβα τι ρόλο βαράει... Τι ακριβώς σε ενοχλεί στον commander; Μια χαρά είναι και βοηθάει πολύ αν παίζεις σωστά και όχι γιούρια.

Ότι είναι μια κουτσουρεμένη έκδοση για να ικανοποιήσει τη μάζα όπως είπα.

Την κουβέντα, όπως γίνεται, δεν έχουμε έτσι κι αλλιώς λόγο να την κάνουμε. Δεν ψάχνεις να βρεις λύση, απλά κράζεις. Αν ήθελες να λύσεις προβλήματα, τουλάχιστον όσα αφορούν στη δική σου πλευρά, θα είχε νόημα.

Το ότι προσπάθησα να τα λύσω και η αποτυχία μου να βρω την απάντηση με οδήγησε εδώ.

Τώρα αν η λύση είναι ότι φταίω εγώ κι όχι η DICE που δεν έχω 2000 χιλιάρικα για να παίξω σωστά το παιχνίδι, που αυτοί μου πλασάρανε λάθος, τότε :giveup:

Mην μπεις στον κόπο να απαντήσεις ειλικρινά.. :hug:

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο ολα αυτα τα βιντεο κραξιματος κτλ καταλαβαινω μονο το "ημουν πολυ καλος παιχτης στο προηγουμενο παιχνιδι, αλλα σε αυτο τρωω ξυλο, μου κακοφαινεται και πρεπει να τα ριξω καπου".

Κι εγω επαιζα BF2 και ναι ημουν καλος. Και 3:1 K/D ratio ειχα, και 300 score per minute (και χωρις χωρις να υπαρχουν extra ποντοι για headshot, vehicle damage η οτι εχουν αλλο εχουν βαλει για να ικανοποιηθουν αυτοι που θελουν να βλεπουν μεγαλους αριθμους) και με ενα hit reg που κανει τα βιντεο-γκρινιας του BF4 να φαινονται αστεια.

Και τωρα? Τωρα αν βγω στα ανοικτα σε 20-30" ειμαι νεκρος. Αντε να φαω εναν, το πολυ δυο. Γιατι? Γιατι το παιχνιδι ειναι ρεαλιστικο. Γιατι αν βγεις τσολιας σε ενα πραγματικο πεδιο μαχης ο χρονος σου μετριεται σε δευτερολεπτα.

Αλλα το προβλημα ειναι οτι οι περισσοτεροι παιχτες θελουν ρεαλισμο αλλα ταυτοχρονα θελουν και να βγαινουν γιουργια, να τσιμπανε 5-6 kills τη φορα συν 2-3 πανω στον επιθανατιο ρογχο ετσι για να αισθανθουν και λιγο ραμπο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να λέμε τα πράγματα όπως έχουν..Ναι κ εμένα μου αρέσει το BF4 και το έχω λιώσει αλλά ότι έχει τα θεματάκια του τα έχει. και όπως πολύ σωστά είπε κάποιος φίλος πιο πάνω σαν το BFBC2 δεν είναι. το μόνο μείον στο bc2 ήταν τα πλάγια βήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε [MENTION=173]Wizard![/MENTION] μισό λίγο γιατί θα καραφλιάσουμε..

Αν έχεις θέμα με το σχεδιασμό, μπορείς να κάνεις το ίδιο, δε θα είναι η πρώτη φορά που η πλειοψηφία χαλάει το παιχνίδι, ή απλά να παίξεις κάτι άλλο. Δε σε αναγκάζει κανείς να το παίζεις με το ζόρι.

Και ο [MENTION=12885]AMDakias[/MENTION] συμφωνεί μαζί σου.. Δηλαδή έχω πληρώσει το Game 100-110 ευρώ πριν τα μάθουμε και γίνουν όλα αυτά τα BUGS LAGS NETCODE προβλήματα.. και μου λες δηλαδή να πετάξω 100 ευρώ και να αλλάξω Game η να συνηθίσω έτσι όπως είναι το Game? Αντί να το φτιάξουνε κάποια στιγμή? Και μην ακούω πράγματα ας μην έπερνες Premium η οτιδίποτε τέτοιο.. Είμαι Hardcore Fan της σειράς! και φυσικά θα πάρω τα πάντα όλα αλλά Επειδή είμαι και Fan της σειράς θέλω το Game να δουλεύει τέλεια! Αφου δεν μπορεί να το προσφέρει αυτό η DICE/EA και δεν ξέρω ποιος άλλος είναι απλά δεν μπαίνω στο Game όπου μπορώ θα τα χώνω και ότι καινούριο βγάλει απλά θα περιμένουμε κανα μήνα θα δούμε και κανα βίντεο στο Youtube από LVLCAP JACKFRAGS κτλπ να δούμε εντυπώσεις, απόψεις, και βλέπουμε..

Έχει να κάνει με τη σύνδεσή σου, το router σου, το hub που βρίσκεσαι και πολλά άλλα. Μου παίζετε με ένα δωρεάν κινέζικο router των 20€ και διαμαρτύρεστε για hit reg κλπ. Εγώ γιατί δεν έχω τέτοιο θέμα; Μήπως γιατί έχω router των 150€ ; Θα μου πεις, σιγά μη δώσεις τόσα. Καλά θα κάνεις. Για ποντίκι, πληκτρολόγιο, vga, οθόνη, τα δίνεις, για router όμως όχι, αλλά διαμαρτύρεσαι και σου φταίει το netcode.

Κάτσε ρε φίλε τώρα!

Έχω σκάσει τόσα λεφτά όπως λες για :

1. ποντίκια!

2. πληκτρολόγια!

3. Οθόνη!

4. VGA (και ήθελα και 2η)

Για να μπορέσω να παίζω τέλεια BF4! Και το ξαναλέω μην ακούσω Comments στηλ τύπου "εεεε ρίξε λίγο το γραφικά" ξαναλέω είμαι Hardcore Fan της σειράς θέλω να παίζω τα πάντα όλα ULTRA με 120 FPS! Γιατί? Γιατι έτσι! Θέλω να με χτυπάει το κύμα στα μούτρα! Θέλω να μυρίζω το αλάτι της θάλλασας! Θέλω να μπαίνει η σκόνη στο στόμα και στα μάτια μου!

Και φυσικά θα ποντάρω να αγοράσω όλα τα παραπάνω παρά ρούτερ! Γιατί φυσικά η οθόνη που είναι 144Hz δεν έχω Tearing Titanfall! (1) στο οποίο άμα με φάνε θα με φάνε επειδή είμαι νουμπας και όχι επειδή είμαι καλύμένος πίσω από έναν τοίχο και και με τρώωει κάποιος που στην Kill Cam ούτε καν μπορείς να καταλάβεις που είναι.. Και τι κάνει.. και πως σε έφαγε! (Βλέπεις μόνο ένα AWS).... (SuprizE mATHafacka!)

Θα πάρω την VGA μπορεί και την 2η για να παίξω σε 20 μέρες Watch Dogs με Full γραφικά! (2)

Θα πάρω πληκτρολόγιο και ποντίκι για να μπορώ στο Diablo 3 Dota 2.. Να κλικάρω πολύ πιο γρήγορα και όταν πατάω το Skill να το κάνει για να μην χάσω κανένα Kill! (3)

Και για το ρουτερ και αυτά είναι ότι να νε γιατί το ρουτερ μου να έχει πρόβλημα στο BF4 ενώ στο BF3 όχι? Γιατί να μην έχω τέτοιο θέματα στο Titanfall? γιατί να μην έχω τέτοια θέματα σε άλλα FPS παιχνίδια?

ARMA 3 / Ghost Recon Phantom / Titanfall αλλά και σε DOTA 2 HoN Strife Smite Diablo 3 που άρχησα προχθές! Και δεν είναι και καμια παπάτζα ένα ρούτερ του 50 εύρου TP-LINK!

Και επίσης γιατί να καθήσω να επιλέγω Servers με Ifantry Only και μόνο 32 - 24 να μην έχω Netcode προβλήματα?

Όχι ρε μάστορα θέλω 64 Server slot με τα πάντα όλα (Τα πάντα πάντα όλα) γιατί αυτό είδα στο τρέιλερ! Και έτσι θέλω να παίξω!

Το είπα και το ξαναλέω: Περιμένατε κάτι άλλο και δεν το πήρατε. Κολλήσατε στην αρχική γκρίνια και δεν κάνετε τίποτα άλλο. Το παιχνίδι αυτό είναι και δε σας αναγκάζει κανείς να το παίξετε. Ακόμα και τα λεφτά σας δε σας υποχρέωσε κανείς να τα δώσετε, δεδομένου ότι υπήρξε Open beta και είχατε δει τα προβλήματα από ΠΡΙΝ. Ας περιμένατε όπως έκανε ο [MENTION=12885]AMDakias[/MENTION].

Κάτσε ρε φίλε πλήρωσα παιχνίδι 100 ευρώ και δεν θα το παίξω με δουλεύεται?

Στην Open Beta αυτά που γίνονται τώρα, τότε δεν γινόντουσαν ναι υπήρχε λίγο ο Netcode λίγο το Cover Lag και τότε

αλλά λες του πούστι ρε φίλε θα τα φτιάξουν αυτά, παντού υπάρχουν!

Αντιθέτως αντί να καθήσουν να φτιάξουν τα παραπάνω κάθονται και μου βγάζουν DLC! 7 μήνες μετά το Launch του Game και μπορείς να το πας ακόμα πιο πίσω με την ALPHA/BETA!

Τα ιδια λεει και ο LvLCap άμα παρακολουθείς να το Game έχει προβλήματα κτλπ όσοι μπορείτε να τα μειώσετε καλός όσοι δεν μπορείτε μείνετε έτσι και άντε γεια σας (με λιγα λόγια)

Αλλά όταν διαβάζω Comment του τύπου "να μην το πέρνατε" "μείνετε έτσι" "Ας μην δίνατε τα λεφτά σας"

Ανάβουν όλα τα λαμπάκια (4 έχω πάνω) στο μέτωπο!

Κάτσε ρε φίλε θελω να παίξω το Game..!

Ελα ρε φιλε θα μας τρελανεις τωρα με το netcode που αμα δεν στο ειχαν δειξει στο youtube δεν θα ηξερες τι σημαινει. Δηλαδη εγω συγκεκριμενα χθες που επαιζα medic και εκανα 40-12 σε hardcore server το netcode γιατι δεν εμποδισε?οκ θα σε φανε και 1-2 φορες επειδη κρυφτηκες σε τοιχο που δεν υπαρχει κ κατι εγινε.

Και πάλι καλά που βγήκαν αυτά τα άτομα στο Youtube και ανοίξανε τα μάτια στον κόσμο! Και εγώ πληροφωρήθικα τι σημαίνουν!

Και επίσης κάτσε ρε παλίκαρε! Εσύ μπορεί να έκανες 40-12 αλλά σίγουρα κάποιος από την άλλη μεριά θα κατέβαζε τα θεία και τα ιερά!

Και όχι ρε φίλε να μην με φάνε καμια φορά! Δεν κατάλαβα..

Οσο για τα ελικοπτερα που λες οτι εισαι 2 stringer κανεις πολυ μεγαλο λαθος και μαλλον δεν παιζεις με teamspeak και παρεα γιατι τοτε θα δεις μεγαλη διαφορα στο τι μπορει να κανει ενα οργανομενο squad με leader να δεινει orders. 4 ατομα σε 3 συνεχομενα παιχνιδια Ace Squad με πανω απο 10κ score o καθενας. Το παιχνιδι για να το ευχαριστηθεις θελει SQUAD και Sυνεργασια τελος. Μπορεις και μονος αλλα δεν θα κανεις το ιδιο σκορ και το ιδιο fun.

Πες μου σε ποιούς Server παίζεις!

Σε βάζω εγώ μια Storm η μια Zavod ένα Littlebird να υπάρχει πάνω και 2-3 Engi με Igla τελειώσες...

Την SQ να τη λέω τι? Ανεβείτε στην οροφή να τους σκοτώσετε γιατί με ρίχνουν? Θα ξαναβγούν και το ίδιο πράγμα θα κάνουν..

Λογικά μιλάς για Infantry μόνο και όταν σε τρώνε να φωνάζεις με έφαγε ο άλλος από πίσω και να φωνάζεις και για Revive για μην σε χαλάσει το Score... Αφήστε τα έξυπνα ποστς ρίχνετε στάχτη στα μάτια σας!

Εσυ γιατι ακριβως περιμενεις το νεο expansion ? θα αλλαξει κατι νομιζεις?

Τίποτα δεν περιμένω απλά θα είναι η περιέργια πιο πολύ και έτσι θα γυρίσουμε όλοι για ένα 10ημερο μετά θα συνεχίσουμε τις άλλες δουλειές μας!

Link to comment
Share on other sites

Ειλκρινα ειναι σαν να μιλατε για αλλο παιχνιδι... Οτι και να λετε εσεις εγω θα γυρισω το βραδυ σπιτι μου, θα παιξω 2-3 γυρους το πολυ με vga των 135e και το τσαμπα ρουτερ του connex (μη μιλησω για πληκτρολογιο/ποντικι), θα το ευχαριστηθω και θα πεσω για υπνο...

edit: και δεν παιρνω το μερος κανενος σε αυτη την ανευ ουσιας κοντρα, εγω για να βρω καναν καλο ελληνικο server μπηκα εδω για εχει λιγο πιο πολυ πλακα, αλλα @@

Έγινε επεξεργασία από AMDakias
Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε να ασχολείστε με παιχνίδια γιατί πρέπει να τα παίζετε και παίχτε παιχνίδια που πραγματικά γουστάρετε και διασκεδάζετε...

just saying...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.