Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αναμνησεις, πριν αρκετα χρονια (εποχες chip-ram-pixel), με το δωρο cd στο χερι που εχει το παιχνιδι BF2142 demo. Προηγουμενη εμπειρια online 4-5 ωρες σε internetcafe σε τυπικο fps και στο pc οτι demo εβρισκα.
Mono με την εισαγωση του BF2142 ειλικρινα ανατριχιασα. Το demo ειχε multi μονο μια πιστα sidi power plant σε Titan mode. Και κρατουσε rank δηλαδη unlocks οσο ησουν online. Eχω μεινει λοιπον ολο το βραδυ μεχρι που ξημερωσε, να παιζουμε στο ιδιο pc με τον αδερφο μου...3 χερια πανω στο πληκτρολογιο. Φυσικα τις επομενες μερες το αγορασα και δεν επαιξα αλλο online παιχνιδι μεχρι που βγηκε το BC2. Γιατι το BF2142 ηταν πολυ περισσοτερα απο αλλο ενα fps. Ειχε αριστες προδιαγραφες για ομαδικο παιχνιδι, υπηρχε ενας στοχος και οδηγουσε τους παιχτες σε αυτο. Ηταν επισης φτιαγμενο και για "pro fps" αλλα και για "εξυπνους" παιχτες που δεν ειναι pro (ή δεν τους ενδιαφερει να ειναι).
Μετα ηρθε το Bc2. Λιγοτερες προδιαγραφες για teamplay αλλα ειχε τοσα προσεγμενα στοιχεια που το εκαναν πολυ διασκεδαστικο .
Bf3, διαφορετικο απο BC2 αλλα εξισου ευχαριστο. Μια εξαιρεση , εαν: a.υπαρχει pro jet στην αλλη ομαδα, μπαινεις στην ουρα για το ΑΑ ή αλλαζεις σερβερ, b:υπαρχει pro heli στην αλλη ομαδα, μπαινεις στην ουρα για jet-ΑΑ ή αλλαζεις σερβερ
BF4, Χειροτερο teamplay απο ολα, για τους λογους που εχουν αναφερθει. Φτιαγμενο για pro και για μικρα παιδια. Αν δεν ειμαστε σε αυτες τις κατηγοριες, πρεπει να προσαρμοστουμε. Παντα υπαρχει τροπος (τοσα οπλα-spec, tank-spec υπαρχουν) να διασκεδασουμε αν ξεχασουμε την νικη και highscore.
 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Easter Egg in Dragon Valley (DICE LA Camo!)

Εμαθα κατι πολυ χρησιμο. Το DICE LA Camo εχει την ιδιοτητα να ειναι αορατο στο nightsvision. Μονο οτι κραταμε στο χερι φαινεται... c4-triger, μαχαιρι κλπ.

Νομιζω οτι αξιζει να χασει καποιος μια ωρα απο τη ζωη του για αυτο B)

Έγινε επεξεργασία από xriantw
Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι σερβερ στο μπατλογ εχουν ψηλό πινγκ ενω οταν αφησω τον κερσορα για λιγο πανω στον καθε σερβερ τοτε γινεται κανονικο.Αλλα ειναι σπαστικο .Εσας σας το κανει.

Την πρώτη φορά που πας στη σελίδα με τους servers, αργεί να απαντήσει γιατί τρέχουν πολλές διαδικασίες από πίσω, αρχικά φορτώνει όλη η σελίδα. Μετά, αν πατήσεις στη μπάρα τέρμα δεξιά το κυκλικό βελάκι και κάνει refresh (to battlelog, όχι ο browser) θα δεις πραγματικά pings.
Link to comment
Share on other sites

Εαν το κανω αυτο το πινγ διπλασιαζονται και βαλε. Αυτο το κανει εδω και λιγο καιρο.Παλιοτερα τα εδειχνε κανονικα και στα φαβοριτες και στο σερβερ μπρουσερ , αντε να ειχε 1-2 μοναδες διαφορα.Το θεμα ειναι το κανει σε ολους να εχει μεγαλυτερα πινγ κατα 20 -80 μοναδες και να φτιαχνει μονο αν κανει  κλικ σε καθε σερβερ ξεχωριστα ενα ενα η μονο σε μενα.

Έγινε επεξεργασία από spyros 007
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σ' εμένα αυτό εδώ και μερικές ημέρες... 

 

Μάλιστα στην αρχή φώναζα στην γυναίκα μου να βγει και της την έλεγα κιόλας αφού ξέρει ότι όταν παίζω δεν πρέπει να μπαίνει να βλέπει video και λοιπά, βέβαια μια μέρα που δεν ήταν σπίτι είδα ότι κάνει πάλι τα ίδια οπότε δεν είναι πάντα εκείνη το πρόβλημα αλλά εννοείτε ότι δεν της το είπα αυτό...  :lol:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σ' εμένα αυτό εδώ και μερικές ημέρες... 

 

Μάλιστα στην αρχή φώναζα στην γυναίκα μου να βγει και της την έλεγα κιόλας αφού ξέρει ότι όταν παίζω δεν πρέπει να μπαίνει να βλέπει video και λοιπά, βέβαια μια μέρα που δεν ήταν σπίτι είδα ότι κάνει πάλι τα ίδια οπότε δεν είναι πάντα εκείνη το πρόβλημα αλλά εννοείτε ότι δεν της το είπα αυτό... 

Εγώ πάντως δεν έχω θέμα. Όμως, όσον αφορά στο surfing, όσο έμενα Ελλάδα, είχα ακριβώς το ίδιο θέμα. Αν έπαιζα, καταλάβαινα την παραμικρή διαφορά σε περίπτωση που κάποιος, η γυναίκα μου συνήθως, surfαρε, έβλεπε video, ή ότιδήποτε.

 

Για έναν περίεργο λόγο, εδώ που είμαι, fiber optics 100/20Mbps, δεν καταλαβαίνεις καμία διαφορά, εκτός αν ο άλλος βάλει να κατεβάσει torrents... Ούτε στα pings βλέπεις κάτι, ούτε στην απόκριση του παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

...Για έναν περίεργο λόγο, εδώ που είμαι, fiber optics 100/20Mbps, δεν καταλαβαίνεις καμία διαφορά, εκτός αν ο άλλος βάλει να κατεβάσει torrents... Ούτε στα pings βλέπεις κάτι, ούτε στην απόκριση του παιχνιδιού.

E ναι και εγώ θα απορούσα στην θέση σου...  :p  :p  :p  (μας τρολάρεις αλάδωτα ρε μπαγάσα αλλά σου την χαρίζω γιατί έχεις ωραίο Avatar...  :lol:  :lol:  :lol:  ). 

 

Εγώ πάντως με 3Mbps και αυτά της κακιάς ώρας καταλαβαίνω διαφορά στην ταχύτητα ακόμα και αν κάποιος κλάσει ενώ περνάει κοντά από το ΚΑΦΑΟ...  :angry:  :angry:  :angry:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E ναι και εγώ θα απορούσα στην θέση σου... (μας τρολάρεις αλάδωτα ρε μπαγάσα αλλά σου την χαρίζω γιατί έχεις ωραίο Avatar... ).

Όχι ρε συ, δεν τρολλάρω. Άλλο το bandwidth, άλλο το response. Όταν η γραμμή στέλνει πολλά responses, ειδικά σελίδες τύπου Facebook που έχουν δεκάδες client side scripts που καλούν ασύγχρονα διάφορες υπηρεσίες (όλα αυτά που βλέπεις στο Fb να ανανεώνονται μόνα τους ενώ απλά βλέπεις τη σελίδα), τότε ανεβαίνει το response σε όλες αυτές τις υπηρεσίες. Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι αν έχει να κάνει με το σύνολο του infrastructure που έχει η χώρα, ώστε να μην υπάρχει σημαντικό αντίκτυπο στις υπηρεσίες σε ώρες αιχμής πχ, ή αν έχει να κάνει με το πρωτόκολλο της Οπτικής, που δεν νομίζω όμως. Πραγματικά δε γνωρίζω την αιτία που συμβαίνει, χαίρομαι όμως που δε χρειάζεται να περιμένω να κοιμηθεί η γυναίκα μου για να παίξω.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.