Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Θα αφήσω στην κρίση των αναγνωστών του νήματος το ποιος και αν λασπολογεί.

 

Και θα ευχηθώ στον @Proteas  ότι του ευχήθηκα στο screenshot που ο ίδιος δημοσίευσε.

 

Καλή συνέχεια και καλή τύχη σε ότι και να κάνετε.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αποπομπη ομαδας [HEAT] από την Ελληνικη κοινότητα Battlefield.

 

Ιστορια που δεν επιβεβαιωνεται παρα μονο απο ενα "πρωην" μελος ομαδας δειχνει το ποιος λασπολογει οταν μαλιστα εχεις δηλωσει οτι δεν εχεις αποδειξεις

δεν χρειαζεται να πω τιποτα αλλο για τα αυτονοητα. Απο που πηγαζει το δικαιωμα να γραφεις οτι θελεις? και καλως και αλλαξες τα ονοματα γιατι υπαρχουν

και νομοι οπως θα γινει αγωγη για κακοπιστη χρηση domain γιατι battlefield.gr ειναι οι ομαδες που το αποτελουν και οχι ο εχων το domain που κλεινει forum

με το ετσι θελω γιατι δεν συμφερει την ομαδα του στα οσα λεγονται πλεον εκει απο ολες τις αλλες ομαδες και αλλαζει την σελιδα και γραφει οτι θελει γιατι

εδιωξαν απο την κοινοτητα την ομαδα του, αλλο τοσο υπαρχει νομος και για προσβολη μεσω διαδυκτιου και διασπορα ψευδων ειδησεων. Ηξερες τι εκανες!

 

@Το ποιοι ειναι τελικα οι ξεφτιλες και εχουν ξεβρακωθει οπως τους αξιζει... Θα το αφησω και εγω στην κριση των αναγνωστων του νηματος.

Το ειχα για το καινουργιο forum της κοινοτητας αλλα επειδη εχεις το θρασος και εσυ και οι 2 παραπανω σε προκαλω να κανεις ενα αρθρο για μια ιστορια

παρομοια με αυτη που εγραψες προσφατα αλλα με μια διαφορα οτι αυτα που λεει το μελος τα λεει σαν ενεργο μελος της ομαδα σου ακομα και τωρα.

Για να ξερει ο κοσμος ποιος ειναι ποιος γιατι και εμενα ενας μου διηγηθηκε το τι κανετε σαν ομαδα και επεται συνεχεια στο νεο forum της κοινοτητας γιατι

με λαθος "server admin, admin στο metabans και ‘ειδικευμένο’ στον εντοπισμό cheater" τα εχεις βαλει στην περιπτωση. Θα κλαιει ο κοσμος απο τα γελια.

 

Και παρε ακομα μια ιστορια για να εχεις υλικο αληθινο τουλαχιστον στο κιτρινο οσο δεν παει blog σου, ESL admin ρωτωντας για τo status των hacks τρωει ban

απο το cheatero * site γιατι βρηκαν την ιδιοτητα του ως admin σε αντιcheat σελιδα (Metabans) απο οπου τον πεταξαν με τις κλωτσιες την ιδια μερα και εγω ημουν

αυτος που φροντισε να φυγει και απο την κοινοτητα αν και ο λογος αυτος δεν εγινε γνωστος ευρεως διοτι ειχαμε να αντιμετωπισουμε την συμπεριφορα αλλου

admin της κοινοτητας και μελος της ομαδα σου (Cgd) . Περιμενω να δω τι θα πραξουν και οι senior admins του ESL δηλαδη εσυ για το κακο που σας βρηκε στην περιπτωση αυτη και περιμενω με ανυπομονησια τις επομενες ιστοριες σου σε αυτο το "Greek Battlefield Κιτρινο News" κακο ανεκδοτο για οσο κρατησει.

 

Καλη συνεχεια και σε σας σε οτι και να κανετε και καλη τυχη γιατι θα την χρειαστειτε απο δω και μπρος.

* Η πραγματικη φωτογραφια ειναι στην διαθεση του ESL για πασα χρηση και τιμωρια.

 

Proteas

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι κατανοείτε ότι αρκετοί από εμάς δεν ξέρουμε τι ακριβώς έχετε να μοιράσετε ή τι είδους προϊστορία σας χωρίζει. Το θέμα το παρακολουθούμε αναγκαστικά μέσω των πολυάριθμων αναφορών.

 

Παρότι δεν βλέπω βαρείς χαρακτηρισμούς που να δικαιολογούν τόσες αναφορές, σας παρακαλώ συνεχίστε τη συζήτηση κοσμιότερα και χωρίς υπαινιγμούς εκατέρωθεν. Αν έχετε να λύσετε προσωπικά ζητήματα , κάντε το ιδιωτικά.

 

Όπως και να 'χει, περιμένω στο εξής από όλους καλύτερη συμπεριφορά και λιγότερες αναφορές.

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Φαντάζομαι κατανοείτε ότι αρκετοί από εμάς δεν ξέρουμε τι ακριβώς έχετε να μοιράσετε ή τι είδους προϊστορία σας χωρίζει. Το θέμα το παρακολουθούμε αναγκαστικά μέσω των πολυάριθμων αναφορών.

 

Παρότι δεν βλέπω βαρείς χαρακτηρισμούς που να δικαιολογούν τόσες αναφορές, σας παρακαλώ συνεχίστε τη συζήτηση κοσμιότερα και χωρίς υπαινιγμούς εκατέρωθεν. Αν έχετε να λύσετε προσωπικά ζητήματα , κάντε το ιδιωτικά.

 

Όπως και να 'χει, περιμένω στο εξής από όλους καλύτερη συμπεριφορά και λιγότερες αναφορές.

 

Αγαπητέ moderator, κακώς γράφεις σε πληθυντικό διότι εγώ προσπάθησα να τελειώσω αυτή την αντιπαράθεση. Ούτε έκανα το αρχικό post για το news, άλλος χρήστης το έκανε, ούτε απάντησα στις προκλήσεις του @Proteas. Αλλά η υπομονή έχει τα όριά της...

 

Η αλήθεια είναι ότι δε μου έκανε εντύπωση η αντίδρασή του, τον έχω μάθει πλέον. Όταν νομίζει ότι έχει το πάνω χέρι (όπως τώρα πίστεψε ότι η μη απάντησή μου είναι ένδειξη αδυναμίας), συνεχίζει να γίνεται όλο και πιο επιθετικός. Έτσι έγινε και όταν κίνησε μια παράτυπη διαδικασία για 'την αποπομπή ομάδας από την κοινότητα'.

 

Αυτή η διαδικασία ξεκίνησε 2 μέρες αφότου δήλωσα ότι θα δώσω το domain γιατί κουράστηκα από τη συμπεριφορά του, όλως τυχαίως πάντα. Μάλλον πίστεψε ότι έχει τον έλεγχο και μπορεί να κάνει ότι θέλει.

 

Ήμουν ο δημιουργός, ιδιοκτήτης του domain, διαχειριστής, συντελεστής, και αναλαβών όλα τα έξοδα της συντήρησης και φιλοξενίας της ιστοσελίδας αυτής. Και ο proteas ήθελε να του τα παραδώσω όλα αυτά, μετά από όσα έκανε...

 

Ο proteas σας είπε ψέμματα ότι 3 ενεργές ομάδες ψήφισαν για να φύγει η ομάδα μου από την κοινότητα. Καμία ενεργή ομάδα δεν ψήφισε για κάτι τέτοιο. 2 ομάδες ψήφισαν, οι GROF, των οποίων τελευταία επαφή με την κοινότητα ήταν το 2014 όταν αποβλήθηκαν από την κοινότητα διότι μέλος τους είχε banαριστεί για hack και προτίμησαν να τον κρατήσουν και να φύγουν από την κοινότητα. Screenshot

 

Η άλλη ομάδα που ψήφισε ήταν η H3RO ένα πολύ ενεργό μέλος της κοινότητας. Να φανταστείτε ότι ο εκπρόσωπός τους που 'έριξε' την ψήφο με μια δήλωσή του στο forum, είχε κάνει λογαριασμό, εκείνη τη μέρα!!! 5 χρόνια υπήρχε το forum... Screenshot

 

Ο proteas άλλαξε ακόμα και την δήλωση που ξεκινά το κατηγορητήριό του: TheLab.gr Η αληθινή. Αφήνω στην κρίση των αναγνωστών το γιατί.

 

Παράθεση

@Το ποιοι ειναι τελικα οι ξεφτιλες και εχουν ξεβρακωθει οπως τους αξιζει... Θα το αφησω και εγω στην κριση των αναγνωστων του νηματος.

Το ειχα για το καινουργιο forum της κοινοτητας αλλα επειδη εχεις το θρασος και εσυ και οι 2 παραπανω σε προκαλω να κανεις ενα αρθρο για μια ιστορια

παρομοια με αυτη που εγραψες προσφατα αλλα με μια διαφορα οτι αυτα που λεει το μελος τα λεει σαν ενεργο μελος της ομαδα σου ακομα και τωρα.

Για να ξερει ο κοσμος ποιος ειναι ποιος γιατι και εμενα ενας μου διηγηθηκε το τι κανετε σαν ομαδα και επεται συνεχεια στο νεο forum της κοινοτητας γιατι

με λαθος "server admin, admin στο metabans και ‘ειδικευμένο’ στον εντοπισμό cheater" τα εχεις βαλει στην περιπτωση. Θα κλαιει ο κοσμος απο τα γελια.

 

Εσύ αναφέρεις επωνύμως κάτι που σου είπε κάποιος, ότι του είπε κάποιος άλλος και κατηγορείς, ενώ εγώ ανέφερα ανωνύμως μια ιστορία που μου λέει ο ίδιος ο παθών. Στην κρίση των αναγνωστών ποιος λασπολογεί και ποιος όχι.

 

Γνωστός proteas απειλεί (υπογραμμισμένο κείμενο). Τα έχει ξανακάνει άλλωστε: ss1, ss2, ss3.

 

Παράθεση

Και παρε ακομα μια ιστορια για να εχεις υλικο αληθινο τουλαχιστον στο κιτρινο οσο δεν παει blog σου, ESL admin ρωτωντας για τo status των hacks τρωει ban

απο το cheatero * site γιατι βρηκαν την ιδιοτητα του ως admin σε αντιcheat σελιδα (Metabans) απο οπου τον πεταξαν με τις κλωτσιες την ιδια μερα και εγω ημουν

αυτος που φροντισε να φυγει και απο την κοινοτητα αν και ο λογος αυτος δεν εγινε γνωστος ευρεως διοτι ειχαμε να αντιμετωπισουμε την συμπεριφορα αλλου

admin της κοινοτητας και μελος της ομαδα σου (Cgd) . Περιμενω να δω τι θα πραξουν και οι senior admins του ESL δηλαδη εσυ για το κακο που σας βρηκε στην περιπτωση αυτη και περιμενω με ανυπομονησια τις επομενες ιστοριες σου σε αυτο το "Greek Battlefield Κιτρινο News" κακο ανεκδοτο για οσο κρατησει.

 

O madalex δεν είναι ESL admin, συγνώμη που σου χαλάω τη ζαχαρένια... Να πως 'ξεφορτώνεται' ο συντελεστής proteas τους συναδέλφους του συντελεστές.

 

Κατανοώ ότι από ένα σημείο και μετά ο proteas πίστεψε, και πιστεύει ακόμα, ότι η κοινότητα του ανήκει. Κι από εκείνο το σημείο έδειξε το πραγματικό του πρόσωπο. Τώρα βέβαια, αφού ξεφορτώθηκε τα 'καρκινώματα' από την δική του κοινότητα (αλλά και τους banαρε από τον public server της) μπορεί να κάνει μια νέα αρχή...

 

Περιμένω μετά αγωνίας τις αγωγές, τις καταγγελίες στην ΕΕΤΤ και τη νεα 'καθαρή' κοινότητα.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, μπορεί να φανώ λίγο κάπως, αλλά δεν μας ενδιαφέρουν ποιός φταίει, γιατί φταίει και που φταίει.

Θα ήθελα να προσπαθήσετε να συνεχίσετε το θέμα μιλώντας για το παιχνίδι και όχι για τα διοικητικά πίσω από αυτό. Αν δε μπορείτε να το κάνετε, λυπάμαι που θα σας το χαλάσω, αλλά το TheLab.gr δεν είναι και δε θα γίνει πεδίο επίλυσης αντιπαραθέσεων για κανένα λόγο, οπότε το θέμα θα κλειδωθεί.

Θεωρηθείτε προειδοποιημένοι και προσπαθήστε να μιλήσετε για το παιχνίδι αυτό καθεαυτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@astrolabos

Εγώ απάντησα διότι δέχθηκα επίθεση (δις). Όπως φάνηκε και στην πρώτη απάντησή μου, ήθελα να αποφύγω την αντιπαράθεση. Όταν αυτό όμως συνεχίστηκε, έπρεπε να υπερασπιστώ τον εαυτό μου...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Proteas said:

Και παρε ακομα μια ιστορια για να εχεις υλικο αληθινο τουλαχιστον στο κιτρινο οσο δεν παει blog σου, ESL admin ρωτωντας για τo status των hacks τρωει ban

απο το cheatero * site γιατι βρηκαν την ιδιοτητα του ως admin σε αντιcheat σελιδα (Metabans) απο οπου τον πεταξαν με τις κλωτσιες την ιδια μερα και εγω ημουν

αυτος που φροντισε να φυγει και απο την κοινοτητα αν και ο λογος αυτος δεν εγινε γνωστος ευρεως διοτι ειχαμε να αντιμετωπισουμε την συμπεριφορα αλλου

admin της κοινοτητας και μελος της ομαδα σου (Cgd) . Περιμενω να δω τι θα πραξουν και οι senior admins του ESL δηλαδη εσυ για το κακο που σας βρηκε στην περιπτωση αυτη και περιμενω με ανυπομονησια τις επομενες ιστοριες σου σε αυτο το "Greek Battlefield Κιτρινο News" κακο ανεκδοτο για οσο κρατησει.

 

Καλη συνεχεια και σε σας σε οτι και να κανετε και καλη τυχη γιατι θα την χρειαστειτε απο δω και μπρος.

* Η πραγματικη φωτογραφια ειναι στην διαθεση του ESL για πασα χρηση και τιμωρια.

 

Proteas

 

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα λογιαριασμό για να απαντήσω στον Proteas μιας και θέλει να συμπεριφερθεί έτσι...

To παραπάνω κείμενο αναφέρεται σε εμένα και όπως μπορείτε να δείτε στα παρακάτω screenshots, εγώ ο ίδιος ενημέρωσα τον Proteas για το συμβάν και αυτό για το καλό της κοινότητας του Metabans, καθώς υπήρχε η υποψία ο Admin του cheaterosite να έχει πρόσβαση και στο site του Metabans...

 

1) http://imgur.com/UcNBW12

2) http://imgur.com/w2LekED

3) http://imgur.com/X4BG8rz

4) Αυτό είναι προς το τέλος της συζήτησης όπου ο Proteas (premium user του cheaterosite μου δίνει τα φώτα του!!!): http://imgur.com/Wjocvnb

 

Τελικά, για να κλείσει το story.. στο Metabans όταν ήμουν ενεργός admin είχα 2 mails. Το registration email και το Ban appeal mail (αν κάποιος διαφωνεί με το ban μου να μπορεί να επικοινωνήσει). Δυστυχώς το Ban appeal mail είναι αυτό που χρησιμοποίησα στο cheaterosite για να κάνω register και έτσι με βρήκε μέσω του google, 10 λεπτά από όταν έκανα το account και το post μου...

 

Τέλος, δεν είμαι πλεον ESL Admin (είναι καθαρά εθελοντική δουλειά και δεν με ενδιέφερε πλέον), αλλά τότε είχα ενημερώσει και είχα προσφέρει και την παραίτησή μου στον BF4 Head Admin, αλλά βλέπεις Proteas, κάποιοι ξέρουν και εκτιμούν τους συνεργάτες τους και κρίνουν σωστά.. Όχι σαν εσένα, που θυμήθηκες μετά από 6 μήνες να με αναφέρεις με τέτοιον τρόπο στο TheLab όπου ποτέ δεν ήμουν χρήστης.. και να με "μαχαιρώσεις" για ένα θέμα που εγώ ο ίδιος για το καλό του Metabans σου ανέφερα.. Λυπάμαι πραγματικά...

 

 

 

11 hours ago, Proteas said:

@Το ποιοι ειναι τελικα οι ξεφτιλες και εχουν ξεβρακωθει οπως τους αξιζει... Θα το αφησω και εγω στην κριση των αναγνωστων του νηματος.

Το ειχα για το καινουργιο forum της κοινοτητας αλλα επειδη εχεις το θρασος και εσυ και οι 2 παραπανω σε προκαλω να κανεις ενα αρθρο για μια ιστορια

παρομοια με αυτη που εγραψες προσφατα αλλα με μια διαφορα οτι αυτα που λεει το μελος τα λεει σαν ενεργο μελος της ομαδα σου ακομα και τωρα.

Για να ξερει ο κοσμος ποιος ειναι ποιος γιατι και εμενα ενας μου διηγηθηκε το τι κανετε σαν ομαδα και επεται συνεχεια στο νεο forum της κοινοτητας γιατι

με λαθος "server admin, admin στο metabans και ‘ειδικευμένο’ στον εντοπισμό cheater" τα εχεις βαλει στην περιπτωση. Θα κλαιει ο κοσμος απο τα γελια.

 

Proteas

 

Η διατύπωση στο screenshot δεν είναι καλή δυστυχώς και κάποιος μπορεί λανθασμένα να καταλάβει πως ο Momo κατηγορεί την HEAT. 

Σε αυτό το screenshot εννοούσα ότι ο Momo γκρινιάζει όπως και πολλοί άλλοι Έλληνες παίκτες ότι οι ξένοι παίκτες cheataroun για να προκριθούν στο LAN.

Νοοτροπία που δείχνει αδυναμία και είναι πολύ πιθανό να οδηγήσει κάποιον παίκτη στο να cheatarei και ο ίδιος. Όπως και έκαναν οι παίκτες Phantom, Fiatakias και Quick κατά ομολογία του παίκτη Wolf που έπαιξε μαζί τους... Συγνώμη για το οποιοδήποτε μπέρδεμα, είναι πρόβλημα της δικής μου διατύπωσης.

Έγινε επεξεργασία από M4dAlex
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.