Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

13 vanilla maps πιστευω οτι καποια στιγμη θα βαλουν εναν ακομα χαρτη νυχτα Shanghai η Golmud να γινει

ζυγος ο αριθμος (14) :pαλλωστε το εχουν πει οτι θα ερθει τουλαχιστον ακομα ενα patch στα σιγουρα.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παλι πετυχα 2-3 ατομα με τανκ που εριχναν δυο βολες (μια guided και μια κανονικη) αρκετα γρηγοροτερα απο το κανονικο. Μacro η απλα "bug"?

 

Επισης εχω παρατηρησει οτι το counter του reactive armor μερικες φορες φτανει στο 0.0 και μενει εκει χωρις να γινεται "ready to activate". Τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος spH3RiCal έγραψε:

Παλι πετυχα 2-3 ατομα με τανκ που εριχναν δυο βολες (μια guided και μια κανονικη) αρκετα γρηγοροτερα απο το κανονικο. Μacro η απλα "bug"?

 

Επισης εχω παρατηρησει οτι το counter του reactive armor μερικες φορες φτανει στο 0.0 και μενει εκει χωρις να γινεται "ready to activate". Τι παιζει?

Σίγουρα ήταν 2 βολές απο το άρμα η καμιά κάμπια κρυμένη ήταν εκεί γύρω  και σε spammare με mbt law; Το λεώ γιατι δεν μου έχει τύχει να τρώω 2 βολές απο το άρμα τόσο γρήγορα όσο περιγραφεις αλλα και πολύ πιθανό να είναι και bug. Αυτό το παιχνίδι δεν σταματάει να μας εκπλήσει αρνητικά κάθε μέρα που περνάει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος spH3RiCal έγραψε:

Παλι πετυχα 2-3 ατομα με τανκ που εριχναν δυο βολες (μια guided και μια κανονικη) αρκετα γρηγοροτερα απο το κανονικο. Μacro η απλα "bug"?

 

Επισης εχω παρατηρησει οτι το counter του reactive armor μερικες φορες φτανει στο 0.0 και μενει εκει χωρις να γινεται "ready to activate". Τι παιζει?

Δεν θυμαμαι τετοιο bug εδω και πολυ καιρο..Τραβα ενα βιντεακι μαν οταν ξαναγινει, θα λυθουν οι αποριες..

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω ένα κείμενο που έχω γράψει και σε διπλανό φόρουμ,απλά για να έχουν και τα παιδιά εδώ μια σχετική ενημέρωση περι του θέματος

 

Μια σύντομη ιστορία:

 

Πως παραλίγο να χάσω τον λογαριασμό μου στο origin

 

Όλα ξεκίνησαν πριν κανένα μήνα που είχα αλλάξει σκληρό δίσκο στον σταθερό και πέρασα το παιχνίδι πάλι. Είχα βάλει το 2 step verification με email όπως έχω τόσο καιρό.Μου λεει λοιπόν το αγαπητό Origin εαν θέλω να το αλλάξω και αντί για Mail να έχω το Authenticator App ώστε να γλυτώσω την είσοδο στο mail και την αναμονή. Αποφασίζω λοιπόν να το δοκιμάσω.

 

Μου βγάζει να σκανάρω ενα QR Code. Το κάνω επιτυχώς. Η εφαρμογή αναγνωρίζει το παιχνίδι και τον λογαριασμό,γίνεται σύνδεση και το Origin ζητάει τον 6ψηφιο κωδικό που δίνει η εφαρμογή. Τον βάζω,αναγνωρίζεται ο υπολογιστής όλα υπέροχα. Και κάπου εδώ έρχεται το ωραιο

 

Την εφαρμογή την ειχα περάσει στο lumia που διαθέτω αλλα αποφάσισα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών μιας και πέρασα την αναβάθμιση στα W10 Mobile.Μέχρι εδώ υπέροχα. -έχω ξεχάσει για το authenticator δεν έχω πάρει τα στοιχεία που δίνει-

αφου γινεται η επαναφορά ειμαι ηρεμος οτι το κινητο έχει επανέλθει εκει που το ηθελα με τις εφαρμογές.

Πάω χτες το μεσημέρι να παίξω BF4-γενικότερα να συνδεθώ στο Origin- βάζω mail,pass και μου ζητάει και τον 6ψηφιο απ την εφαρμογή.

ΠΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ; αυτη που δεν θυμηθηκα να κρατήσω backup ουτε το username ουτε το μυστικό κλειδί ώστε να εχω πρόσβαση.

 

Υπέροχα λέω.

Ξεκινάω την διαδικασία οτι δεν μπορώ να εισέλθω στον λογαριασμό μου.

έχω κάνει ολα τα βήματα για την ανακτηση κωδικου,πουθενά όμως για να ξανασκανάρω το QR ή κάτι παρόμοιο. Ωραια λέω τον ηπιαμε.

Προσπαθώ να συνδεθώ στο Live support, παπακια μπλε,ειναι μόνο για επιλεγμένες χώρες και πλέον έχουν αλλάξει τον τροπο λειτουργιας και δεν υπάρχει Live chat αλλα επιλέγεις χώρα απο τις διαθέσιμες και δίνεις τον αριθμό σου και σε καλούν αυτοι.

Φυσικα η ελλάδα πουθενά,έχει ΤΟΥΡΚΙΑ και οχι εμάς.

Υπέροχα λέω και έχω αρχίσει να συνειδητοποιώ οτι μάλλον παει ο λογαριασμός μου μιας και δεν μπορώ να κάνω κάτι αλλο ούτε να καλέσω στο εξωτερικό απο σταθερό και να περιμένω στην αναμονή γιατί δεν έχουμε πακέτο προς εξωτερικό ούτε κανείς αλλος στην οικογένεια γενικότερα.

 

ώσπου ξαφνικά μου έρχεται η ανάμνηση ότι είχα κρατήσει καποιους backup codes(6 στον αριθμό) που δίνει το origin σε περίπτωση που δεν μπορείς να εισέλθεις στον λογαριασμό.

Βάζω τον πρώτο εκεί που ζητάει για τον 6ψηφιο και βουαλά  μπαίνω στον λογαριασμό μου.

πάω να αλλάξω το 2 step verification ζητάει πάλι τον 6ψηφιο κωδικό,βάζω τον ιδιο backup code δεν τον δέχεται,βάζω τον δευτερο τον δέχεται κανονικά.

Αλλάζω τη μέθοδο ζητάει πάλι κωδικό και βάζω τον 3ο διαθέσιμο.

Αλλάζει η μέθοδος και κάπου εδώ το πανηγύρι τελειώνει.

 

ΕΥΤΥΧΩΣ που ειχα κρατήσει τους κωδικούς διαφορετικά είτε θα έπρεπε να χρεωθώ τηλέφωνο στο UK είτε δεν ξέρω και γω τι.

 

Αυτα τα ολίγα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος kastelano έγραψε:

 

H καλύτερη χρονιά της εθνικής, ακόμα και το κλίμα που υπήρχε μεταξύ μας, βοήθησε να δώσουμε ολοι τον καλύτερο μας εαυτό και να το διασκεδάσουμε με την ψυχή μας. GGs παίδες (SRAW OP).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω μείνει να παρακολουθώ το θέμα από τις αναφορές, δε μου λύνετε κι εμένα 2 απορίες;

 

1. Γιατί τo voice-comm είναι τόσο χάλια; Στην εγγραφή είναι το πρόβλημα ή έτσι ακούγεστε και in-game;

2. Ο Wiz4rd που αυτοκτόνησε κάποια στιγμή και στα δύο παιχνίδια είναι ο δικός μας @Wizard!; :D

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, acct said:

1. Γιατί τo voice-comm είναι τόσο χάλια; Στην εγγραφή είναι το πρόβλημα ή έτσι ακούγεστε και in-game;

To voice-comm στο 3, γινόταν μέσω browser plugin. Ήταν σαφώς πιο ευέλικτο, αφού η παρέα που μαζευόταν, μέχρι 8 άτομα, δεν ήταν απαραίτητο να είναι στην ίδια squad. Έτσι γινόταν χαβαλές και μεταξύ αντιπάλων.

Στο 4 το καραργήσανε και πλέον είναι in-game, αλλά μιλάς μόνο με το squad σου, που σε Public servers μπορεί να είναι εντελώς άσχετα άτομα και να μη μιλάνε καν αγγλικά/ελληνικά.

Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν TeamSpeak, εξωτερικό VoIP πρόγραμμα, σαφώς πιό ευέλικτο. Ο ήχος του είναι συνήθως καλός, αλλά δεν ξέρω τι συμβαίνει με τη συγκεκρικένη εγγραφή.

 

14 minutes ago, acct said:

2. Ο Wiz4rd που αυτοκτόνησε κάποια στιγμή και στα δύο παιχνίδια είναι ο δικός μας @Wizard!

Nope, καμία σχέση με clans, ομάδες και πρωταθλήματα. Έχω αρκετά θέματα να τρώγομαι κι από μόνος μου :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Videos από αγώνες φετινούς δεν υπάρχουν; Ή δεν έχουν γίνει ακόμα;

Έγιναν:

Ιταλία - Ελλάδα

Νότιος Αφρική - Ελλάδα

Ελλάδα - Πορτογαλία (Δεν έγινε)

Βαθμολογία

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

You have  been slammed...

On 4/3/2016 at 0:17 PM, spH3RiCal said:

Παλι πετυχα 2-3 ατομα με τανκ που εριχναν δυο βολες (μια guided και μια κανονικη) αρκετα γρηγοροτερα απο το κανονικο. Μacro η απλα "bug"?

 

Επισης εχω παρατηρησει οτι το counter του reactive armor μερικες φορες φτανει στο 0.0 και μενει εκει χωρις να γινεται "ready to activate". Τι παιζει?

You have  been slammed...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε, εδώ το θέμα είναι "Battlefield 4" και εφόσον τα βίντεο είναι κάπως σχετικά, αυτό αρκεί για τους περισσότερους.

 

Φοβάμαι ότι θα είμαι ενοχλητικά ειλικρινής, αλλά το παρασκήνιο που συνοδεύει όσα περιγράφατε παραπάνω (και αφαιρέθηκαν από τη συζήτηση) ενδιαφέρει ελάχιστους εδώ μέσα, πιθανότατα μόνο τους άμεσα εμπλεκόμενους. Και δυστυχώς αυτό το φόρουμ δεν μπορεί να είναι βήμα για να λύσετε δημόσια τις όποιες διαφορές παραμένουν. Όσο δεν παραβιάζονται οι κανόνες μας, δεν πρόκειται να λογοκρίνουμε κανέναν.

 

Επιπλέον, ας είναι σαφές ότι δε μας ενδιαφέρει να πάρουμε την πλευρά κάποιου ή να υποστηρίξουμε μια ομάδα έναντι κάποιας άλλης. Οι περισσότεροι χρήστες που παρακολουθούν το θέμα απλά ενδιαφέρονται κάπως χαλαρά για το παιχνίδι και κάπου εκεί τελειώνει η συναισθηματική τους επένδυση.

 

Και επειδή κουραστήκαμε όλοι, καταλάβετε κάτι τελευταίο. Αν δω οποιαδήποτε άλλη δημόσια παράκληση, παραίνεση, αναφορά, ικεσία, καταγγελία ή ό,τι άλλο φανταστείτε, το μήνυμά σας θα διαγραφεί και το θέμα θα ξανακλειδώσει.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.