Jump to content



Κορυφαίες ατάκες μελών του TheLab.gr (QuoteLab)


unseen

Recommended Posts

tr4wanfs->Χμμμ... τί είναι τα mosfet;

mpla mpla mpla

Nos-Dio->Ελαμψε και Φωτισε τον κόσμο ΟΛΟ!!!!

"και χαρακτηριζονται ετσι επειδη δεν κανουν θορυβο.Υπαρχουν τρανζιστορ που ακουγονται..ακους τα ηλεκτρονια που χτυπουν επανω τους ουσιαστικα!"

δπλή έτσι;;;;; μη μπερδευτεί κανείς....

1.Δεν ακούγονται!

2.Αν ακούγονταν δεν θα άκουγες τίποτα άλλο απο απλά ηλεκτρόνια που σου χτυπαν την πόρτα

Παν-Επιστήμονας είναι αυτός που καταρρίπτει το ίδιο καλά όλες τις θεωρίες μαζί????

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

tr4wanfs->Χμμμ... τί είναι τα mosfet;

mpla mpla mpla

Nos-Dio->Ελαμψε και Φωτισε τον κόσμο ΟΛΟ!!!!

"και χαρακτηριζονται ετσι επειδη δεν κανουν θορυβο.Υπαρχουν τρανζιστορ που ακουγονται..ακους τα ηλεκτρονια που χτυπουν επανω τους ουσιαστικα!"

δπλή έτσι;;;;; μη μπερδευτεί κανείς....

1.Δεν ακούγονται!

2.Αν ακούγονταν δεν θα άκουγες τίποτα άλλο απο απλά ηλεκτρόνια που σου χτυπαν την πόρτα

Παν-Επιστήμονας είναι αυτός που καταρρίπτει το ίδιο καλά όλες τις θεωρίες μαζί????

:)

ποιες θεωριες???αμα ξερεις πες εσυ αλλιως κανεις μοκο!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 15:15]

πολυ ειρωνεια DarkSaga, κοψε κατι

ισως η πρωτη απαντηση σε ολο το thread που χρεαζεται edit

Αν αρχίσουμε να κόβουμε μάστορα μου πρέπει να αρχίσουμε από την ΠΡΩΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ στην ΣΕΛΙΔΑ 3.

Δεν έχω διαβάσει κάτι ποιο σκληρό στην ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites

μα εισαι σοβαρος???ακου κανενα ρυθμιστη για τα φωτα στο σπιτι σου να δεις....υπαρχουν τρανζιτορ που κανουν θορυβο.Κοβω το κεφαλι μου...

τωρα τι σημαινει μοσφετ δεν ηξερα και το εμαθα απο εσενα αλλα αυτο που ειπα το εχω διαβασει σε βιβλιο(παλιο μεν αλλα βιβλιο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Σήμερα, στις 15:40]

Αν αρχίσουμε να "κόβουμε" μάστορα μου, πρέπει να αρχίσουμε από την πρώτη απάντηση στην σελίδα 3.

Δεν έχω διαβάσει κάτι ποιο σκληρό στην ζωή μου.

ελα τωρα, καποιες στιγμες με κανεις να αισθανομαι πως κανεις πως δεν καταλαβαινεις.

δε μιλησα για την ατακα του Nos-Dio, αλλα για τα ειρωνικα σχολια που μπορει να προκαλεσουν πολλα (οπως προκαλεσαν).

σου αρεσει να τσιγκλιζεις, ασε που αποκλειεται να ηταν το πιο σκληρο πραγμα που διαβασες στη ζωη σου. εχεις διαβασει παρα πολλα, για να ειναι τα δικα μου σε τετοιο επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν Σωτήρη... έχω ένα τρανζιστοράκι στο εξοχικό που χωρίς κεραία ακούς μόνο θόρυβο

????? τι εννοείς?

νόμιζα ότι αναφερόμασταν σε τρανζίστορ με την έννοια pn,

και δη metal oxide semiconductor field effect transistor.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 16:14]

ελα τωρα, καποιες στιγμες με κανεις να αισθανομαι πως κανεις πως δεν καταλαβαινεις.

δε μιλησα για την ατακα του Nos-Dio, αλλα για τα ειρωνικα σχολια που μπορει να προκαλεσουν πολλα (οπως προκαλεσαν).

σου αρεσει να τσιγκλιζεις, ασε που αποκλειεται να ηταν το πιο σκληρο πραγμα που διαβασες στη ζωη σου. εχεις διαβασει παρα πολλα, για να ειναι τα δικα μου σε τετοιο επιπεδο.

Μα δεν μπορώ να καταλάβω!! Μάλλον είναι από τις ελάχιστες φορές που δεν μπορώ να αποδώσω αυτό που σκέπτομαι.

Αναφέρομε στην πρώτη απάντηση της τρίτης σελίδας.

Εκεί γράφτηκε σαν ατάκα προς μνημόνευση, η προτροπή προς τον Πέπα να αυτοκτονήσει.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι?

το ότι το φωτιστικό στο εξοχικό τσιρτσιρίζει σημαίνει οτι ακούς τα ηλεκτρόνια;

άκυρο τρελό.

τα ηλεκτρόνια στο CERN ίσως να μπυγκρίζουν λίγο,δεν γνωρίζω.

αλλα μου αρέσει όταν δεν ξ'ερω να μη λέω τίποτα.

καλύτερα δεν έιναι έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

????? τι εννοείς?

νόμιζα ότι αναφερόμασταν σε τρανζίστορ με την έννοια pn,

και δη metal oxide semiconductor field effect transistor.

Πλάκα έκανα Σωτήρη, σαφώς και η κουβέντα ήταν για τα mosfets(στο άλλο thread) απλά σκέφτηκα να συνδράμω σε ετούτο, με μία ατάκα που ταιριάζει στο θέμα του.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.