Jump to content



Ιδέα (not 56k friendly)


astrolabos

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από .38-.45

πολλα +++ για οσα λεει ο Nos-Dio περι 5γκιγκα, συναφιου και -43.

όταν τα 5g θα είναι λίγα και ο καθένας θα έχει -43 τότε δε θα μου κάνει η μπλούζα με τον ρυθμό που παχαίνω...

το περί συναφιού με βρίσκει αντίθετο. θέλω μια μπλούζα να με εκφράζει και να είναι στη φιλοσοφία μου και κυρίως Περιεκτική... όχι να γράψουμε έκθεση και επεξήγηση ορολογιών (τραβηγμένο παράδειγμα) για να είμαι κατανοητός σε θείτσες και άλλους τύπους εκτός χώρου...

πρακτικά, προτιμώ ένα σκέτο Default is not an option και η εικόνα να δείχνει παραστατικά cpu, ψύξη και οριακό οc, παρά ένα μεγάλο κείμενο, 2στιχο, 3στιχο και μακροσκελές. πχ θα έγραφα o/c και όχι overclock. Ακόμα και με ολόκληρη τη λέξη, οι εκτός συναφιού θα μπορούσαν να πουν τί είναι αυτό? μπαρ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

χμμμ.... ισως εχεις δικιο στα περι συναφιου, αλλα χρειαζομαστε και κατι για τους εκτος, ωστε να τραβαει το ενδιαφερον, χωρις να ομως να μενουν με την απορια "τι θελει να πει ο ποιητης??". το "some like it cold" ερχεται σαν επεκταση του "maximum overclocking", ενω ερχεται σε πληρη αντιθεση με τον τιτλο της γνωστης ταινιας, προξενωντας εντυπωση, γι αυτο και τα μεγαλα γραμματα. το "default is not an option" ειναι το κερασακι στην τουρτα, ο μονοδρομος του Overclocking.

σαν πολλα ρουμια να ηπια αποψε

Link to comment
Share on other sites

καλή ίσως ήταν μια φώτο από κάποιο wtarecooled σύστημα... να φαίνεται μόνο cpu block, λάστιχα και λίγο από μόμπο για να είναι κατανοητό, και επεξεργασία για προσθήκη υγροποίησης/πάγου σαν επέκταση σε πιο xtreme ψύξη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 00:58]

να φαίνεται μόνο cpu block, λάστιχα και λίγο από μόμπο για να είναι κατανοητό

αυτο ειναι κατανοητο δηλαδη; εδω κοσμος που ασχολειται με υπολογιστες χρονια, δεν καταλαβαινει τι ειναι αυτα που βλεπει μεσα στον υπολογιστη μου.

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνοι αλλά δεν θα καταλήξουμε τότε κάπου... γιατί πχ πολλοί, ούτε έναν επεξεργαστή θα αναγνωρίσουν...

το θέμα είναι να αρέσει σε μας. και να πέφτει γέλιο και σε τυχαίες συναντήσεις τύπων που θα τη φοράνε στο δρόμο:p

Link to comment
Share on other sites

oπως κ να γινει,οτι κ να πεις περι overclock σε καποιον που δεν εχει σχεση με το επαγγελμα παλι περιεργο θα του φαινετε!

σκεφτητε ποσες φορες εχετε μιλησει με καποιον που ασχολειται με υπολογιστες αλλα οχι με o/c,κ ποσο ξενα του ακουγονται τα multi k οι διαιρετες,μη μιλησω για φρεον,υγροποιησεις,μονωσεις,μπλοκς κ λοιπα............

η μπλουζα που θα βγαλουμε δεν θα ειναι για τον πολυ κοσμο!!

θα ειναι η αποκωδικοποιηση μας στον εξω κοσμο!

σκεψου οτι περιμενεις με τις ωρες το λεωφοριο κ περναει ενας τυπος με μπλουζα "maximum overclocking" ή "default is not an option" σε ολους θα φανει αλλη μια μπλουζα....εσυ ομως θα ξερεις οτι ειναι ενας απο εμας!!!!

ακομα κ αυτο να κανουμε μπλουζα παλι δυσκολα να καταλαβουν τι ακριβως θελουμε να πουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fantacid

ακομα κ αυτο να κανουμε μπλουζα παλι δυσκολα να καταλαβουν τι ακριβως θελουμε να πουμε!!!!

χαχααααααααχαχαχα

εγώ λέω να βάλουμε το url να το διαβάσουν όσοι έχουν νετ:p

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ πρόχειρη προσπάθεια για κάτι σε εντελώς νέα βάση... Για να χρησιμοποιηθεί κάτι ευρέως γνωστό...

θα μπορούσε με ένα διαγώνιο slash ( / ) να είναι αριστερά κάτι τέτοιο και δεξιά η εικόνα...

test.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 02:04]

Μια πολύ πρόχειρη προσπάθεια για κάτι σε εντελώς νέα βάση... Για να χρησιμοποιηθεί κάτι ευρέως γνωστό...

θα μπορούσε με ένα διαγώνιο slash ( / ) να είναι αριστερά κάτι τέτοιο και δεξιά η εικόνα...

test.jpg

Aπλό και καλό :T:

Link to comment
Share on other sites

να πω και γω τη γνωμη μου..............................με τις μεχρι τωρα ιδεες που εχετε δωσει.........

μαυρο μπλουζακι με το σημα του δε λαμπ μπροστα μαζι με τη φραση επειδη τα μεγαλα παιδια δεν σταματουν να παιζουν ποτε...................και απο πισω το παραθυρο του βουδα με καπως λιγοτερα φρου φρου και αρωματα αλλα με περιπου το ιδιο κειμενο.........ουτε τρελες φωτο ουτε στροφομετρα και πανελακια.....νο οφενς για τις ιδεες........

Link to comment
Share on other sites

πως απο το overclocking πηγατε στο lab δεν μπορω να καταλαβω??

για μενα αλλα πραγμα φτιαχνω μπλουζα thelab και αλλο overclocking..τεσπα αυτο ειναι αποψη μου

Παντως τα 5 γιγα ελεος μην τα βαλετε..δηλαδη σκεφτειτε λιγο και τους ΑMDαδες

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα (not 56k friendly)

(Post #1 of 117)

Πώς θα σας φαινόταν η ιδέα να τυπώσουμε μπλουζάκια με σήμα τον λάμπη;

"πως απο το overclocking πηγατε στο lab; "

ειναι αλληλενδετα φιλτατε :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fantacid [Σήμερα, στις 01:20]

εσυ ομως θα ξερεις οτι ειναι ενας απο εμας!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

:shifty:I See Lab People :shifty:

Το default is not a option μαρέσει πολύ σαν ατάκα. Επίσης θα ήθελα να μπει και το μότο μας κάπου. Από σχέδια μου αρέσει αυτό στο ποστ 85 αλλά ακόμα δεν μου έχει κάνει κάτι *κλικ* :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

"πως απο το overclocking πηγατε στο lab; "

ειναι αλληλενδετα φιλτατε :)

αλλο μπλουζακι με σημα τον "λαμπη" και αλλο με o/c αυτο λεω εγω!

Απλα οσοι βλεπουν την μπλουζα thelab δεν θα καταλαβαινουν τι ειναι...εχετε την διευθυνση,βαλτε και καμια γκομενα πανω να δειτε πως θα πληθυνουν τα μελη.

ΤΟ ΛΕΩ ΣΑΤΥΡΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΙΡΩΝΙΚΑ

Vouda σε κανα 2χρονο θα τα φτασουν και αυτοι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.