Jump to content



Ιδέα (not 56k friendly)


astrolabos

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Voudas

πολύ αυτοκινητιστικά είναι τα περισσότερα γμτ...

ναι σε αυτο εχεις δικιο. και εμενα δεν με εχει κανει ακομα κατι κλικ. ειναι καλα αλλα νομιζο δεν πρεπει να βιαστουμε. να κανουμε κατι αλλα να καραλεει

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 17:02]

Τι θα λεγατε για ενα διπλο LCD Display το οποιο απο την μια να αναφερει τα MHz και απο την αλλη μια θερμοκρασια στους -40 οC π.χ. Βεβαια το display θα ειναι παγωμενο....

for your eyes only.....

post-166-1416071159,6317_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

To logo νομιζω πρεπει να παραμεινει το Once you Overclock,

There is no Way back.

Απο εκει και περα. Σκεφτομουν το LCD display να μοιαζει καπως με αυτο

LCD ASETEK .

Και επανω ο παγος ή το χιονι να ειναι κατι απο copy-paste φωτογραφιων απο το φορουμ. Αν κοιταξεις τα τελευταια thread του Unseen και του ICE/ZYX σιγουρα θα βρεις τετοιες φωτο.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως οι θερμοκρασιες και τα γιγα δεν αρμοζουν

δεν αρμοζουν επισης κατα την γνωμη μου τα προσωπικα στοιχεια

πρεπει να ειναι 1) διαχρονικο 2) αστειο 3)ζωγραφια...δηλαδη κατι σε στυλ κομικς με τα προσωπα των πολιτικων(ξερεται που ειναι οι ιδιοι αλλα τονιζονται οι ατελειες και οι ιδιαιτεροτητες τους-μεγαλα κεφαλια)

απλα αποψη μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio [Σήμερα, στις 19:32]

νομιζω πως οι θερμοκρασιες και τα γιγα δεν αρμοζουν

δεν αρμοζουν επισης κατα την γνωμη μου τα προσωπικα στοιχεια

πρεπει να ειναι 1) διαχρονικο 2) αστειο 3)ζωγραφια...δηλαδη κατι σε στυλ κομικς με τα προσωπα των πολιτικων(ξερεται που ειναι οι ιδιοι αλλα τονιζονται οι ατελειες και οι ιδιαιτεροτητες τους-μεγαλα κεφαλια)

απλα αποψη μου

εγω παλι πιστευω οτι τα γιγα και οι θερμοκρασιες και τα κτηνοβολτς ταιριαζουν απολυτα.....

εκφραζουν τελεια το χαρακτηρα του o/cing.....

ΑΛΛΑ συμφωνω απολυτα μαζι σου οτι ενα σκιτσακι γελειογραφικου χαρακτηρα

με χιουμορ και καποια πιασαρικη ατακα θα ηταν επισης πολυ καλο....

το κατεχουμε και το σπορ οποτε κατι καλο θα βγει...

δωστε ομως και καμια καλη ιδεα....

επιφυλασσομαι για την αυριανη ημερα μιας και για σημερα το photoshop δεν ξανανοιγει....

Link to comment
Share on other sites

αν θα γραψεις σημερα 5 γιγα στην μπλουζα σου αυριο θα εισαι παρελθον...

τωρα το -43...ειναι ενα νουμερο που κανεις απο αυτους που δεν "του συναφιου μας" δεν θα καταλαβει οπως φυσικα και τα 5 γιγα..Το θεμα ειναι να φτιαξεις κατι που να το βλεπουν ολοι και να το προσεχουν εστω και ας μην καταλαβαινουν και φυσικα να το βρισκουν ομορφο

σκεφτομουν τα εξης:1)γελοιογραφικου χαρακτηρα

μια λεζαντα: overclocking η κατι αλλο,ενα μοτο η και εγω δεν ξερω τι..

απο κατω ενα γραφιακι με μια μητρικη και ολα τα απαραιτητα συμπραγκαλα..phase cooling στην καρτα LN2 cpu και ενας τυπακος και με διαβολικη οσο και αστεια φατσουλα να κρατα την μπουκαλα και να χωνει υγρο αζωτο..φυσικα το περιγραφω πολυ απλοικα γιατι δυστυχως δεν εχω το ταλεντο να σας το φτιαξω-αν αφηστε λιγο την φαντασια σας ελευθερη θα με καταλαβετε...πρεπει απλα να σκεφτειτε το σκηνικο..

2)σοβαρη μπλουζα γιατι δεν ειναι ολοι 20 χρονων οπως εγω..:p

overclocking με μεγαλα γραμματα που θα ειναι παγωμενα και "γεμισμενα " με 010101010101010101010101010101..

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το default is not an option κάνει ακριβώς γιατί έχει πολλές οπτικές.Μια άλλη ιδέα που είχα είναι αν κάποιος μπορεί να σχεδιάσει ένα ανθρωπάκι πίσω από ένα pc που βγάζει καπνούς...Το τελευταίο σχεδιάκι είναι μεν καλό αλλά είναι μαύρο.Εφόσον μιλήσαμε για μαύρες μπλούζες θα πρέπει να μην βάλουμε μαύρο background στην στάμπα γιατί δεν θα φαίνεται καλά...

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως στη μπλουζα του theLab.gr δεν υπαρχει χωρος για πολιτικα αστεια,

το overclock ειναι κατι παραπανω απο εναν "υπολογιστη" (κουτι-οθονη),

οσο για το διαχρονικο δεν ειναι απαρετητο για εαν μας αρεσει,σιγουρα θα υπαρξει κ συνεχεια στο θεμα,αλλωστε ποσο διαχρονικη μπορει να ειναι μια μπλουζα?

κλεινω περισσοτερο προς τις ιδεες του jax,k το τελευαταιο σχεδιο του κοπριτη ειναι καλο #92

Link to comment
Share on other sites

το ξαναλεω, ειδικα για σενα Κοπριτη (δε φταιω εγω, με τετοιο nick που διαλεξες, τι να κανω)

θελουμε 300dpi, αρα αν δεν υπαρχουν τα ταχυμετρα σε τετοια αναλυση, μην το παιδευεις. εκτος αν βγαλουμε φωτο απο ενα, σε αναλυση πανω απο 2ΜΡ και να το σκαλισουμε.

περα απο αυτο, ενσταση με τα ΜΗΖ, γιατι τα πολλα ειναι μονο για Ρ4, ασε που το 1.65βολτ ειναι default για amd. πολλα +++ για οσα λεει ο Nos-Dio περι 5γκιγκα, συναφιου και -43.

μου αρεσει απλο, χωρις πολλα πολλα, σαν αυτο που εκανες στο Post #92, με το default is not an option απο κατω.

ΥΓ: γινεται να μου στειλεις τη γραμματοσειρα;

post-9-1416071161,7866_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα κείμενα στις lcd μπορούν να είναι από φώτος κανονικών lcd για μεγαλύτερη αλήθοφάνεια...

αντί για φλεγόμενα χρονόμετρα, θα προτιμούσα φλεγόμενη cpu...

στάμπα με ολόκληρο φρέον σύστημα θέλει πολύ χώρο και χάνει σε αισθητική... και άλλωστε έχουμε καλούς ocers με νερό ή ακόμα και με αέρα... καλύτερα κάποια γενική απεικόνιση πάγου που να παραπέμπει σε extreme ψύξη...

για τα ψευδώνυμα δε θα με χάλαγε πολύ αλλά φοβάμαι μην γίνουν σα μπλούζες 5ήμερης...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

φοβάμαι μην γίνουν σα μπλούζες 5ήμερης...

ακριβως αυτο. ασε που δυσκολα (αν οχι αδυνατο) να γινει παραγγελια μπλουζα για τον καθενα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.