Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

τι εννοείς φιλε μου εχω το σ3 νεο και όλα καλα το μόνο θεμα ομως, οτι όταν ακουω ΦΜ ράδιο καίει πολύ μπαταρία

Εννοώ αν φωτίζουν, απλά το διατύπωσα λάθος. Το πήρε χθες ένας φίλος και είναι πολύ όμορφο. Πολύ καλή κίνηση από την Samsung για εμάς που δεν θέλουμε να δώσουμε πάνω από 150-200€.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν φωτίζουν, απλά το διατύπωσα λάθος. Το πήρε χθες ένας φίλος και είναι πολύ όμορφο. Πολύ καλή κίνηση από την Samsung για εμάς που δεν θέλουμε να δώσουμε πάνω από 150-200€.

Ανάβουν και μερικές φορες παιρνουν εντολη απο κάποιο γεγονός, κανα μήνυμα κτλπ και ανάβουν για λίγο.

όντως ισχυει all around καλύπτει το midrange.

εμένα απλά καίει πολύ μπαταρία οταν εχω FM και εδώ και 2 βδομάδες ακόμη ψάχνω το γιατι...είχε φάει μια τούμπα και ίσως απέκτησε κουσούρι βεβαια....:big_boss::big_boss::big_boss:

Link to comment
Share on other sites

To turbo ειναι πατατα μεγατονων.

Κακο-σκοτεινο πάνελ, και η αυτονομια του με τιποτα δεν ειναι αυτη που περιμενεις απο τα 3.900mah.

Χρυση μετριοτητα.

To Lumia Icon εχει επισης κακο σκοτεινο πανελ, κατα το phonearena. Στον ηλιο κοντρα βλεπω μαι χαρα.

Τωρα για αυτονομια και μετριοτητες τα ακουω βερεσε. Με ενδιαφερει στην χρηση που κανω εγω, σε πραγματικες συνθηκες και οχι σε τυποποιημενα τεστ που βασιζονται σε scriptακια

[MENTION=119]Samael[/MENTION]

Τα 468 nits το Note4 τα πιανει σε auto brightness και reading mode. Σε κανονικες συνθηκες ισως τα μισα

Link to comment
Share on other sites

To ζουμί είναι οτι είναι και σχετικά σκοτεινό αλλά και overshaturated, τα κλασσικά κουσούρια των AMOLED δλδ.

Μόνο που πλέον στα 1080p σχεδόν όλα τα AMOLED έχουν εξαλείψει το πρόβλημα της φωτεινότητας...

Επίσης απο hands on video που είδα, γυαλίζει σα την καράφλα του Βέγγου...

Δε βάλαν κανένα φίλτρο άραγε?

Είναι κρίμα που έχουν λυσσάξει όλοι να μας πασάρουν το QHD σα must...

Πόσο καλύτερη συσκευή θα ήταν το Turbo πχ με 1080p καλό και φωτεινό πάνελ...και +κάποιες ώρες αυτονομία...

Link to comment
Share on other sites

To ζουμί είναι οτι είναι και σχετικά σκοτεινό αλλά και overshaturated, τα κλασσικά κουσούρια των AMOLED δλδ.

Μόνο που πλέον στα 1080p σχεδόν όλα τα AMOLED έχουν εξαλείψει το πρόβλημα της φωτεινότητας...

Επίσης απο hands on video που είδα, γυαλίζει σα την καράφλα του Βέγγου...

Δε βάλαν κανένα φίλτρο άραγε?

Είναι κρίμα που έχουν λυσσάξει όλοι να μας πασάρουν το QHD σα must...

Πόσο καλύτερη συσκευή θα ήταν το Turbo πχ με 1080p καλό και φωτεινό πάνελ...και +κάποιες ώρες αυτονομία...

Μαζί σου για 1080p μια και τα περισσότερα απλά γίνονται scaling σε 1440p

Για την αντανάκλαση είναι ένα θέμα, αν και περιμένω reviews σε εξωτερικούς χωρους μιας και μέσα στα show room είναι τίγκα στον προβολέα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι τώρα ότι έχω διαβάσει πάντως ΔΕΝ με έχει αποτρέψει ακόμα για το κινητό.

ΙΣΩΣ λίγο ότι είναι χοντρό, και μου έσκασε λίγο το θέμα της άρρωστης αυτονομίας γιατί όπως βλέπω το 2560 πάνελ καίει σαν RX7.

Απο εκεί και πέρα μια χαρά σφαίρει δείχνει.

Θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά over Z3 αν δω μερικά καλά ριβιού.

Για μένα είναι σημαντικό και μετά την εμπειρία του MotoG πόσο ωραίο είναι που δεν τα ξεκωλιάζει στο bloatware η μοτορολα...

Link to comment
Share on other sites

Για την αυτονομία που είδατε αρνητικά;

Ρωτάω γιατί μόνο στο Phone arena είδα λίγο και εκεί τα πήγε πάρα πολύ καλά.

http://www.phonearena.com/news/Legends-of-the-fall-5-current-flagships-with-the-longest-battery-life_id62354

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα αρνητικά, μια χαρά τα πάει, απλά με 3900 περίμενα όντως να δω 2 μέρες προπερ γιουζ που δεν βγάζει απο ότι βλέπω.

ΔΕΝ θα με κρεμάσει ποτέ όπως είδα φυσικά ίσως ήταν λάθος διατύπωση μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα αρνητικά, μια χαρά τα πάει, απλά με 3900 περίμενα όντως να δω 2 μέρες προπερ γιουζ που δεν βγάζει απο ότι βλέπω.

ΔΕΝ θα με κρεμάσει ποτέ όπως είδα φυσικά ίσως ήταν λάθος διατύπωση μου.

Ακομα δεν εχει optimizations. Ολες οι συσκευες θελουν 2-3 updates να στρωσουν. Plus Project Volta στο Android L δινει ενα 30% (και μισο λεω εγω, 15%) καλυτερη αυτονομια.

Εγω ειμαι αισιοδοξος

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν φωτίζουν, απλά το διατύπωσα λάθος. Το πήρε χθες ένας φίλος και είναι πολύ όμορφο. Πολύ καλή κίνηση από την Samsung για εμάς που δεν θέλουμε να δώσουμε πάνω από 150-200€.

Επίσης να σου κάνω μια ερώτηση εάν είναι εύκολο, μολις μπορεσεις μπορεις να δεις τί firmware φοράει το ΝΕΟ διότι δοκιμάζω διάφορες μπας και σταματήσει τα wakelock όταν έχω ράδιο. Πριν παρει την τελευταία αναβάθμιση σεπτεμβρίου-οκτωβρίου ηταν πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον κοιτάει το turbo, ας δει και αυτό..

Lenovo vibe Z2 Pro

Προσωπικά το καλοκοιτάω, αν δω ότι η τιμή του είναι νορμάλ.

Έχει εμπειρία κανείς από 2lenovo.com και το 1949deal.com ??

Το Maxx δεν θα έρθει Ευρώπη, άρα μόνο εισαγωγή.

Παράγγειλα το Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14120]narta[/MENTION]

Όπως μας μάμησες, βγήκαν επίσημα αυτά? γιατί δεν ήμουν στο νετ τις τελευταίες 4 μέρες... ο ρε φούστη... και με είχε ψήσει πολύ.

Ξέρουμε αν στο USA το πουλάνε stand alone, ή είναι μόνο αγκαλιά με Verizon? Γιατί αν είναι το κοιτάω για απο εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.