Jump to content



Android Mobiles Thread


astrolabos

Recommended Posts

Kαλυτερα να πεταξει καποιος τα λεφτα του στα σκουπιδια απο το να δωσει 140€ για το συγκεκριμενο.

 

"Το μοναδικο του αρνητικο ειναι τα 4gb"

Ενω η αναλυση 800*480, που εγω ειχα το 2011, ειναι αδιαφορη;

 

"Καμερα εχει αρκετα καλη... για ερασιτεχνικη χρηση"

 

Συγνωμη αλλα αν αυτο εχει καλη καμερα για οποιαδηποτε χρηση, τοτε ολες οι καμερες του κοσμου καλες θα σου φαινονται.

 

 

Αν ανεβει το budget στα 220, χτυπας ενα Nexus 5 ή ενα G2 απο αγγελια.

Αν μεινει ιδιο, Moto G 1st or 2nd generation.

 

Δεν πολυγουστάρω τις αντιπαραθέσεις αλλά:

1) 5MP κάμερα φοράει και το Moto G αλλά δεν μπορεί να είναι τυχαίο το γεγονός ότι όλο και περισσότερα κινητά φοράνε αισθητήρες της Sony...

2) Το Moto δεν δέχεται sd κάρτα σύμφωνα με όσα είδα στο gsmarena. Άρα πρέπει να κάθεται να παλεύει με μεταφορές αρχείων κλπ.

3) Η διαφορά τιμής ανάμεσα στο Moto και το E3 είναι περίπου στα 40 ευρώ (ακριβότερο το moto). 

4) Στις ίδιες ίντσες (4,5) πόσο εργονομικό είναι να έχεις την ανάλυση του moto; 1280Χ720 είναι το standard για 17'' οθόνη, όχι για 4,5...

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυγουστάρω τις αντιπαραθέσεις αλλά:

1) 5MP κάμερα φοράει και το Moto G αλλά δεν μπορεί να είναι τυχαίο το γεγονός ότι όλο και περισσότερα κινητά φοράνε αισθητήρες της Sony...

2) Το Moto δεν δέχεται sd κάρτα σύμφωνα με όσα είδα στο gsmarena. Άρα πρέπει να κάθεται να παλεύει με μεταφορές αρχείων κλπ.

3) Η διαφορά τιμής ανάμεσα στο Moto και το E3 είναι περίπου στα 40 ευρώ (ακριβότερο το moto). 

4) Στις ίδιες ίντσες (4,5) πόσο εργονομικό είναι να έχεις την ανάλυση του moto; 1280Χ720 είναι το standard για 17'' οθόνη, όχι για 4,5...

 

 

Μάλλον κοιτάς το 1ο Moto G. Όλα τα επόμενα έχουν SD.

Σε κάθε περίπτωση, δεν τίθεται θέμα αντιπαράθεσης -το τεχνικό κομμάτι το έχουμε καλύψει, ο ενδιαφερόμενος θα αξιολογήσει τις προτάσεις και θα πάρει ότι του ταιριάζει περισσότερο :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυγουστάρω τις αντιπαραθέσεις αλλά:

1) 5MP κάμερα φοράει και το Moto G αλλά δεν μπορεί να είναι τυχαίο το γεγονός ότι όλο και περισσότερα κινητά φοράνε αισθητήρες της Sony...

2) Το Moto δεν δέχεται sd κάρτα σύμφωνα με όσα είδα στο gsmarena. Άρα πρέπει να κάθεται να παλεύει με μεταφορές αρχείων κλπ.

3) Η διαφορά τιμής ανάμεσα στο Moto και το E3 είναι περίπου στα 40 ευρώ (ακριβότερο το moto). 

4) Στις ίδιες ίντσες (4,5) πόσο εργονομικό είναι να έχεις την ανάλυση του moto; 1280Χ720 είναι το standard για 17'' οθόνη, όχι για 4,5...

Γενικά συγκρίνεις το moto g το 1ο με το xperia από ότι βλέπω

1)Το πρώτο ναι το άλλο όχι έχει 8mp

2) Το πρώτο δεν δέχεται μόνο το 2 μια χαρά δέχεται οπότε...

3)Ντάξει δεν λέει κάτι αφού είπε ότι μπορεί να κάνει μια υπέρβαση και άμα εξαιρέσεις την προσφορά του eshop στα ίδια είναι

4)Πολύ.

To moto g μαζί με το n5,n4 ήταν τα πρώτα vfm κινητό στα λεφτά τους... Είναι το πρώτο φθηνό επώνυμο κινητό με android που μπορεί αξιοπρεπώς να σταθεί στην κατηγορία του. Έχει την καλύτερη υλοποίηση android και παίρνει πρώτο πραγματικά τα updates ούτε τα nexus έτσι.. Από χαρακτηριστικά σκίζει και είναι ότι πιο snappy έχω δει μετά από n5,aosp roms σε ναυαρχίδες,oneplus

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και πάντα θα υπάρχει κάποια καλύτερη επιλογή. Το θέμα είναι πόσα λεφτά μπορεί ή θέλει να διαθέσει κανείς. Βασικά εμένα το E3 τσάμπα μου βγήκε (εντελώς όμως) οπότε δεν τίθεται θέμα "προστασίας της επιλογής μου". Απλώς όσες ημέρες το έχω στα χέρια μου δεν έχω διαπιστώσει κάτι ιδιαίτερα αρνητικό (έως και καθόλου θα έλεγα αλλά από ένα σημείο και μετά η αντίληψη έχει και προσωπική παραμετροποίηση).

Link to comment
Share on other sites

Λες να εχω πρόβλημα στα  benchmarks? :haha:

"This has serious negative implications for device performance in any situation where applications are reading or writing to disk"

 

Ποιος τα βράζει τα benches, για πραγματική χρήση λέμε. Ίσως έχει διαφορά, δεν ξέρω. Αφού το πάρεις να μας πεις.

Link to comment
Share on other sites

"This has serious negative implications for device performance in any situation where applications are reading or writing to disk"

 

Ποιος τα βράζει τα benches, για πραγματική χρήση λέμε. Ίσως έχει διαφορά, δεν ξέρω. Αφού το πάρεις να μας πεις.

 

 

Will do :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα Z3, πολύ ωραίο στο χέρι  και το all black theme τα σπάει. Μεγάλο bonus το απροσδόκητο δωράκι φακός που είχαν μέσα ο οποίος από ότι είδα είχε 180ευρώ! http://www.sony.ie/electronics/cyber-shot-compact-cameras/dsc-qx10

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως μπορεί να ανοίξω τους ασκούς του Αιόλου, αλλά χθες που δοκίμασα ένα Z3 mini ή όπως αλλιώς λέγεται το μικρό της SONY μπορώ ΑΝΕΤΑ να πω, πως δεν έχω δει πιο sharp, smooth και γρήγορο τηλέφωνο (τουλάχιστον Android).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Παρέλαβα Z3, πολύ ωραίο στο χέρι  και το all black theme τα σπάει. Μεγάλο bonus το απροσδόκητο δωράκι φακός που είχαν μέσα ο οποίος από ότι είδα είχε 180ευρώ! http://www.sony.ie/electronics/cyber-shot-compact-cameras/dsc-qx10

 

Mε την καμερα που εχει το ζ3 αλλα και αλλα κινητα πλεον μονο ως δωρο στεκουν τετοια πραματακια.

iδιος μεγεθος αισθητηρα και κοντα δυο στοπ διαφραγμα το κινητο.Moνο για του ζουμ αξιζει το αλλο..αλλα και παλι ..καλο ειναι για τζαμπα.

 

Δε τραβας και μερικες φωτος ιδιες το σουκου?

Link to comment
Share on other sites

To Z3 το χαλβαδιάζω απο day 1 και ίσως να το είχα πάρει αν δεν είχαν αρχίσει αρκετοί να λένε για "θάνατος στα Σονυ" και "καλυτερα να πάρεις αλεπού ή περιστέρι" και τέτοια. Και μιας και spec wise είναι τραγικά κοντά με το Νοτε 3 / 4 (εκτός ανάλυσης) θέλω να δω πόσο σναπι είναι και πόσο βασικά bloatware έχει... 

 

Κώστα όποτε μπορέσεις ρίξε update.

Ζάχο ... δεν ξέρω τι να σου πω :p αποφάσισε :p:hehe:

Link to comment
Share on other sites

To Z3 το χαλβαδιάζω απο day 1 και ίσως να το είχα πάρει αν δεν είχαν αρχίσει αρκετοί να λένε για "θάνατος στα Σονυ" και "καλυτερα να πάρεις αλεπού ή περιστέρι" και τέτοια.

 

 

LOL παίζει να γελούσα επί 1 λεπτό :lol:  !! ποιοί τα λένε αυτά ωρέ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει πεις ΕΝΑΣ εδώ κάτι καλό για Σόνυ, αν και κανείς δεν μου έχει πει και τι κακό έχουν :hehe:

 

Αρχής γενομένης απο την κλαψιάρα των 5 ηπείρων και των 7 θαλασσών @GoMaR,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως μπορεί να ανοίξω τους ασκούς του Αιόλου, αλλά χθες που δοκίμασα ένα Z3 mini ή όπως αλλιώς λέγεται το μικρό της SONY μπορώ ΑΝΕΤΑ να πω, πως δεν έχω δει πιο sharp, smooth και γρήγορο τηλέφωνο (τουλάχιστον Android).

Να προσθέσω και με απίστευτη αυτονομία...

Είδα του @Borg από κοντά για λίγο, πολύ καλό, αλλά ρε παιδί μου αυτά τα onscreen κουμπιά ακόμα δεν τα έχω χορέψει... Τουλάχιστον αυτό έχει και 2 ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.