Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

Εδω θα ηθελα καποιος ειδικος να μας πει την αποψη του.

Αυτο το κατα τα αλλα πανεμορφο σκυλακι βρισκοταν κατω απο το Κανονι σε μια καφετερια στην Παναγια των Βλαχερνων αλλα εμενα μονο με σκυλο δεν μου μοιαζει.

Πιστευω οτι καποιος απο τον πατερα του η την μητερα του ειναι λυκος.Ηταν πολυ φιλικος ηθελε χαδια και οταν του ειπα οπως θα ελεγα στον δικο μου σκυλο Leon να κατσει και τον πιεσα στο πισω μερος της ραχης του γρυλλισε σαν λυκος κι εγω φυσικα εκεινη την ωρα χεστηκα και αρχισα μαζι με την γυναικα μου να απομακρυνομαι.

Εκτος και κανω λαθος και υπαρχει καποια τετοια ρατσα παντως εμενα μου φερνει σε λυκο.

post-870-1416071223,4797_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jdrogas [Σήμερα, στις 21:13]

Εδω θα ηθελα καποιος ειδικος να μας πει την αποψη του.

Αυτο το κατα τα αλλα πανεμορφο σκυλακι βρισκοταν κατω απο το Κανονι σε μια καφετερια στην Παναγια των Βλαχερνων αλλα εμενα μονο με σκυλο δεν μου μοιαζει.

Πιστευω οτι καποιος απο τον πατερα του η την μητερα του ειναι λυκος.Ηταν πολυ φιλικος ηθελε χαδια και οταν του ειπα οπως θα ελεγα στον δικο μου σκυλο Leon να κατσει και τον πιεσα στο πισω μερος της ραχης του γρυλλισε σαν λυκος κι εγω φυσικα εκεινη την ωρα χεστηκα και αρχισα μαζι με την γυναικα μου να απομακρυνομαι.

Εκτος και κανω λαθος και υπαρχει καποια τετοια ρατσα παντως εμενα μου φερνει σε λυκο.

http://web.ukonline.co.uk/k9z.uk/sports/haski-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Σήμερα, στις 19:56]

http://web.ukonline.co.uk/k9z.uk/sports/haski-01.jpg

Aυτο το σκυλακι που ειναι στο λινκ δεν εχει καμια σχεση φιλε Γιαγκ αν μπορεις να ξαναδεις τη φωτο τα ματια του ειναι γαλανα και πολυ σχιστα οπως ακριβως του λυκου.

Δες εδω μερικες φωτο που βρηκα.

post-870-1416071223,9515_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jdrogas [12-09-2004 22:47]

Aυτο το σκυλακι που ειναι στο λινκ δεν εχει καμια σχεση φιλε Γιαγκ αν μπορεις να ξαναδεις τη φωτο τα ματια του ειναι γαλανα και πολυ σχιστα οπως ακριβως του λυκου.

Δες εδω μερικες φωτο που βρηκα.

Χάσκι είναι.

Μην δίνεις σημασία στα μάτια, μερικές φορές έχουν διαφορετικό χρώμα στον ίδιο σκύλο.

’σε που στην Φώτο δεν φαίνονται.

-------------------------------------

Πιράνχας εν δράσει!!!!

http://home.cogeco.ca/~serrasalmus/husky_jimTablet_feeding.WMV

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι λογος να ανοιξουμε αντιπαραθεση απλα εγω το ειδα ζωντανο και επειδη εχουν περασει ουκ ολιγα σκυλια απο τα χερια μου και ακριβως επειδη ηθελα να παρω χασκι δεν ειναι χασκι ειλικρινα εχει μεγαλη διαφορα στα ματια οχι στο χρωμα αλλα στο σχημα τα αυτια του ειναι πολυ κοντα οχι οπως του χασκι και το χρωμα στο τριχωμα ξανθο απο οσο ξερω δεν υπαρχει ξανθο χασκι.

Μπορει ομως η φωτγραφια να μην το δειχνει σωστα και να εχετε δικιο. :)

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα εναν ημιαιμο που τον μαζεψα απο τη μεσαια λωριδα της εθνικης στη ροδο 30ημερων.....περναγαν συνεχεια αμαξια και δεν μπορουσε να παει ουτε αριστερα ουτε δεξια.... ειχε κατσει πανω στην λευκη διπλη διαχωριστικη και εκλαιγε.

Διασταυρωση Σεττερ με Μπρακ........Απιστευτος συνδυασμος.παιχνιδιαρης οσο δεν πηγαινε αλλο αλλα πανεξυπνος......δεν σας κανω πλακα......σχεδον μιλουσε με τις εκφρασεις του.τον κρατησα 4 χρονια στο μαγαζι του πατερα μου.ειχε 4 στρεμματα να τρεχει...

δυστυχως ηταν σε κοινη θεα.....ηρθαν και τον ζηταγαν αρκετοι κυνηγοι ''φιλοι'' του πατερα μου αλλα επιμεναμε να μην τον δινουμε.........μια μερα βρηκαμε σπασμενα τα λουκετα της επιχειρησης με κοφτη.το ιδιο και την αλυσιδα του....................τον εψαξα 2χρονια σε ολα τα χωρια και τις αυλες του νησιου........εκανα εκατονταδες χιλιομετρα με το αυτοκινητο.εβαλα και αγγελια με αμοιβη.....

τιποτα ομως.....ο Αρης εξαφανιστηκε για τα καλα.

εμοιαζε υπερβολικα στο σκυλο του ZYX....μονη διαφορα το κυριαρχο χρωμα ηταν το ασπρο.

ακομα μου λειπει........

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.