Jump to content



Τα ζώα στη ζωή μας (PetLab)


jdrogas

Recommended Posts

παιδια,να πω οτι ΔΕΝ εχει δηλητηριο,ΔΕΝ μεταφερει αρρωστειες,απλως οταν κανει molt(δλδ

αλλαζει δερμα δεν πρεπει να τις ενοχλεις,μπορει να δαγκασει αλλα δεν παθαινεις τιποτε,τουλαχιστον στο συγκεκριμενο ειδος ταραντουλας που εχω εγω

Link to comment
Share on other sites

Και δεν τα λυπάσαι βρε άκαρδε τα κακόμοιρα τα ποντικάκια????? Pinky και Brain δεν έβλεπες στην τηλεόραση?

Αλήθεια τα πτώματα μετά πρέπει να τα μαζέυεις απο το terarium?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Και δεν τα λυπάσαι βρε άκαρδε τα κακόμοιρα τα ποντικάκια????? Pinky και Brain δεν έβλεπες στην τηλεόραση?

Αλήθεια τα πτώματα μετά πρέπει να τα μαζέυεις απο το terarium?

μα ειναι πολυ μικρα,νεογεννητα,δεν εχουν κοκκαλα

Link to comment
Share on other sites

Για το Όνομα του Θεού βρεεεεε....γενοκτονία σε όλο της το μεγαλείο!!!!!

5 OMG 3 WTF και 40 "ο θεός μαζί μας"......δηλαδή βρε αν δεν ήσουν και βαθιά θρησκευόμενος...θα έριχνες την αράχνη την ώρα που γεννάει η κυρα ποντικίνα να τους φάει τότε ε?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsakonas

το σχολιο αυτο φερνει στο νου κατι αμπελοφιλοσοφιες του αδελφου μου οταν μιλαγε με εναν τυπο που θελε να παρει ιγκουανα... "η σαυρα ουτε παιζει μαζι σου,ουτε σε κοιταει ουτε κανει τιποτα περιεργο............απλα υπαρχει...."

αμπελοφιλοσοφιες ? οκ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Για το Όνομα του Θεού βρεεεεε....γενοκτονία σε όλο της το μεγαλείο!!!!!

5 OMG 3 WTF και 40 "ο θεός μαζί μας"......δηλαδή βρε αν δεν ήσουν και βαθιά θρησκευόμενος...θα έριχνες την αράχνη την ώρα που γεννάει η κυρα ποντικίνα να τους φάει τότε ε?:cry:

να πω κατι και μην με παρεξηγησεις καλυτερα να μην ποσταρα:( δλδ μια ταραντουλα τι θα περιμενες να ετρωγε?

http://www.youtube.com/watch?v=-y7BPRTs8lY

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 21:33]

http://www.youtube.com/watch?v=-y7BPRTs8lY

Δεν ξερω τι και πως αλλα ...

Απο τι φαινεται το μικρο εχει αργο και μαλλον εποδυνο θανατο :cry:

Εκτος απο αυτο η αραχνη ειναι ολα τα λεφτα Λευτερη :cool:

(αν και εχω μια φοβια με αραχνες)

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Δεν ξερω τι και πως αλλα ...

Απο τι φαινεται το μικρο εχει αργο και μαλλον εποδυνο θανατο :cry:

Εκτος απο αυτο η αραχνη ειναι ολα τα λεφτα Λευτερη :cool:

(αν και εχω μια φοβια με αραχνες)

:)

ευχαριστω πολυ Θωμα:)

προσπαθω να τις παρω τον γρυλο απο το στομα και δεν με αφηνει,εδω και ενα τεταρτο τον κραταει:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε παρεξηγώ βρε Λευτέρη...δεν υπάρχει θέμα. Απλά σου είπα...το όλο θέμα του επώδυνου θανάτου με χαλάει στην όλη υπόθεση...προσωπικά εμένα.

Εσένα δεν σου δημιουργεί ρε παιδί μου κάνα συναίσθημα να το βλέπεις όλο αυτό????? Εκεί είναι που απορώ.

Και δεν είσαι και κανα πιτσιρίκι άμυαλο που βρίσκει cool να έχει αράχνη και να την ταίζει νεογέννητα ποντικάκια και να καυχιέται στα φιλαράκια του στο σχολείο μετα....

Η ζωή είναι πολύτιμη....απο το μικρότερο ζώο μέχρι το μεγαλύτερο. Αλλά πάλι αν εσύ νιώθεις καλά με την ώρα του ταϊσματος του Μήτσου...πάσο....εκεί είναι η έκπληξη μου και η απορία μου στο ξαναείπα.

Αλλιώς ναι....spiders Rock....στη φύση όμως:T:

Link to comment
Share on other sites

Μα οπως λες, υπαρχει στην φυση αυτο και πολλες φορες το βλεπουμε κ στα discovery/σκαι και ουτοκαθεξις. Γιατι να σοκαρει ?

Λευτερη, για πες χρηματικες λεπτομεριες για την αραχνη/terranium/τροφη (:p!). Μου αρεσει η ιδεα να εχω ενα 6ποδο σπιτι ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Καλά το τι γίνεται στη φύση με το τι γίνεται μεσα στο σπίτι είναι αλλουνού παπά Ευαγγέλιο(ωπ ταίριαξε κιόλας)

Και τα ανακόντα ή τα κροκοδείλια καταβροχθίζουν ολόκληρους ανθρώπους στα τροπικά δάση της Νέας Γουινέας(πχ)...αλλα δεν φέρνουμε μέσα στο σπίτι μας τον κορκόδειλα ή τον Διαμαντή να τον ταϊζουμε συναδελφους απο τη δουλειά που μας τη σπανε.

@Λαδόκολλα μαν

Link to comment
Share on other sites

Αμ το άλλο που το πας.....pet αράχνη είναι απίστευτο πούσι repelant :hehe:

Οπότε αν εκτιμάς την ερωτική ζωή σου....keep da vampires out of the house:hehe:

ps. 8 πόδια έχουν bro οι αράχνες. Εκτός αν σκέφτεσαι κάνα βιτσιόζικο να τις κόψεις τα 2 περισσευούμενα ποδάρια:upside:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

δεν φοραω γυαλια ορασεως...

(και καλα δικαιολογια....)

λοιπον εχουμε και λεμε

ταραντουλα CHILEAN ROSE(ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΡΑΧΝΗΣ)προτεινετε για αρχαριους επειδη εχει πολυ ηρεμο χαραχτηρα 20ΕΥΡΟ

τροφη γρυλους-κοματια 20=4 ευρο

γυαλα αναλογα με το μεγεθος της αραχνης εμενα για αρχη εκανα μονος μου χορητικοτητας 12lt 20EYRO

ΘΕΡΜΑΝΤΙΚΟ ΑΥΤΟΚΟΛΙΤΟ,το κολλας εσωτερικα μεσα στην γυαλα και κραταει την αραχνη ζεστη,εχει μπριζα=24ΕΥΡΟ

πιατακι για να πινει νερο 2,5ΕΥΡΟ

και μια σπηλια για να κρυβεται 5 ΕΥΡΟ

και ενα ειδικο χωμα 3ΕΥΡΟ

αν θελεις τωρα να διακοσμησεις με κανενα ψευτικο λουλουδι την γυαλα ειανι πολυ φτηνα

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ 24-28ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ Η ΥΓΡΑΣΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 65-75%

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Δεν σε παρεξηγώ βρε Λευτέρη...δεν υπάρχει θέμα. Απλά σου είπα...το όλο θέμα του επώδυνου θανάτου με χαλάει στην όλη υπόθεση...προσωπικά εμένα.

Εσένα δεν σου δημιουργεί ρε παιδί μου κάνα συναίσθημα να το βλέπεις όλο αυτό????? Εκεί είναι που απορώ.

Και δεν είσαι και κανα πιτσιρίκι άμυαλο που βρίσκει cool να έχει αράχνη και να την ταίζει νεογέννητα ποντικάκια και να καυχιέται στα φιλαράκια του στο σχολείο μετα....

Η ζωή είναι πολύτιμη....απο το μικρότερο ζώο μέχρι το μεγαλύτερο. Αλλά πάλι αν εσύ νιώθεις καλά με την ώρα του ταϊσματος του Μήτσου...πάσο....εκεί είναι η έκπληξη μου και η απορία μου στο ξαναείπα.

Αλλιώς ναι....spiders Rock....στη φύση όμως:T:

κομη μην χαλιεσαι,ειδες οτι ΕΙΠΑ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ,αλοιμονο αν σου κρατουσα μουτρα:)

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησουλες...

α) υγρασια πως θα την κρατας σε αυτα επιπεδα το καλοκαιρι? Το χειμωνα ειναι ευκολο.

β) Ποσες μερες μπορεις να την αφησεις νηστικη, χωρις να παθει τπτ? πχ θες να λειψεις 2

εβδομαδες. τι κανεις με το pet?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Μερικες ερωτησουλες...

α) υγρασια πως θα την κρατας σε αυτα επιπεδα το καλοκαιρι? Το χειμωνα ειναι ευκολο.

β) Ποσες μερες μπορεις να την αφησεις νηστικη, χωρις να παθει τπτ? πχ θες να λειψεις 2

εβδομαδες. τι κανεις με το pet?

α)υπαρχει το υγρομετρο,πουλιεται σε petshop

β)την ταιζεις ανα 4 μερες π.χ Η δικια μου εδω και 3 μερες συνεχεια καταβροχθιζει και εναν γρυλο,αν ριξεις και δεν τον δωσει σημασια αστον μεσα οταν πεινασει θα τον φαει

τωρα σιγουρα θα ειναι προβλημα για 2 εβδομαδες αμα λειψει,αλλα μπορει να την αφησεις καπου και να την ταιζουνε,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ,ριχνεις μεσα τον γρυλο και απο κει περα:rip:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Πάντως σίγουρα δεν ζητάς απο την κοπέλα σου να παει να την ταίσει:hehe:

:rofl:

Αρχική απάντηση από def

α)υπαρχει το υγρομετρο,πουλιεται σε petshop

Αυτο ρυθμιζει την υγρασια του terranium η απλα ειναι δεικτης υγρασιας του χωρου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

:rofl:

Αυτο ρυθμιζει την υγρασια του terranium η απλα ειναι δεικτης υγρασιας του χωρου?

ειναι απλα δεικτης υγρασιας

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.